30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Oznameni od PCR na zaklade oznameni od obcana - Parkovani  (Přečteno 3281 krát)

Fogyn

  • Příspěvků: 863
    • Zobrazit profil
Re:Oznameni od PCR na zaklade oznameni od obcana - Parkovani
« Odpověď #15 kdy: 29 Listopadu 2022, 14:15:25 »

Bohuzel (nevim jestli nebyla novela), ale je sprdel HORSI. U znameho pachatele (udany ridic) musi dokazat, ze doslo k prestupku. U sprdele staci, ze doslo k cinnosti, ktera VYPADA jako prestupek. To je ale krasna prasarna, ze? ;-)
IP zaznamenána

taboracek

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Oznameni od PCR na zaklade oznameni od obcana - Parkovani
« Odpověď #16 kdy: 29 Listopadu 2022, 14:46:37 »

No to je ta cast, ktera me trochu strasi. Jako ty dva litry kdyztak zalepim, to je cena za to se neco naucit:)
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Oznameni od PCR na zaklade oznameni od obcana - Parkovani
« Odpověď #17 kdy: 29 Listopadu 2022, 22:17:32 »

Využijte šance a udělejte jim v rámci možností "peklo". Ať s tím aspoň mají co nejvíce papírování a vy ideálně zábavy.

Ta milá a ochotná úřednice - to je opravdu to nejhorší, co vás může potkat. Je to od nich defacto manipulativní technika (ať už to dělají vědomě a cíleně, nebo ze slušnosti). Normálnímu tak nějak empatickému člověku to zahraje na city a řekne si "Přeci nebudu odporovat takové milé paní, vždyť má vlastně pravdu, tak se k tomu postavím jako chlap a zaplatím." Sám s tím mám neblahé zkušenosti... Pokud jste takové povahy, je důležité jít na úřad v neutrálním nalazení (ani s přístupem "jdu je agresivně školit", ani s přístupem "bojím se jich, netuším co tam budu dělat, třesu se a už to chci mít za sebou"). Mně se zkrátka vždy nejvíce oplatilo jednat v rámci elementární slušnosti, mluvit spíš míň než víc. A když vím, že už je vyhráno a chci je trochu poškádlit, tak používám zjevně sarkasticky míněné hodnocení ("Nerad bych Vás, špičkové experty odboru správních řízení, nadále zdržoval od vaší těžké a náročné práce, kterou Česká republika potřebuje jako sůl.")
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Oznameni od PCR na zaklade oznameni od obcana - Parkovani
« Odpověď #18 kdy: 29 Listopadu 2022, 22:30:21 »

O jaké město se jedná?

Mimochodem, docela me na urade prekvapili. Prisel jsem tam, urdenice mi podala ruku, predstavila se a obecne to bylo hodne civilizovane, na to nejsem zvykly:)

A co jste na tom úřadě dělal?
« Poslední změna: 29 Listopadu 2022, 22:33:10 od Číkus »
IP zaznamenána

taboracek

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Oznameni od PCR na zaklade oznameni od obcana - Parkovani
« Odpověď #19 kdy: 30 Listopadu 2022, 11:35:29 »

Mesto kdyztak soukromne, pripadne az to ukoncim. Sel jsem se podivat do spisu.

Mimochodem, o veci ze spisu jsem pozadal o106, coz mi zamitli. Prestoze jsem taxativne vyjmenoval dokumenty ktere ze spisu chci poslat, tak me narkli ze se pokousim nahlizet dle §38 spravniho radu a tudiz leda kulovy. Proti tomuhle vadnemu rozhodnuti jsem se odvolal, ale vzhledem ke lhutam jsem se potreboval podivat co tam maji.

Mimochodem, to zamitnuti te zadosti o 106 se jim povedlo fakt majstrstykem:

V rozsudku č. j. 3 As 193/2014 – 37 pak Nejvyšší správní soud uvádí, že „institut nahlížení do spisu
podle § 38 správního řádu je třeba chápat jako speciální vůči poskytování informací podle zákona o
svobodném přístupu k informacím. Nespadá-li daná osoba pod definici upravenou v § 38 odst. 1 a 2
správního řádu, může sice žádat o informaci, která je součástí správního spisu, podle informačního
zákona, avšak tímto způsobem jí bude poskytnuta jen taková informace, o kterou sama požádala;
nebude jí zpřístupněn celý správní spis“. Žadateli tak má být v souladu s InfZ vyhověno v případě
žádosti o určité konkrétní informace (dokumenty) ze spisu, nikoliv však v případě žádosti o kopii
celého spisu, příp. jeho podstatné části.

Pripominam, ze jsem zadal o konkretni dokumenty ze spisu (oznameni od PCR a obsah spisu) nikoliv o cely spis. Sem zvedavy, jestli kraj tohle streleni se do vlastniho kolena vrati nebo podrzi...
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Oznameni od PCR na zaklade oznameni od obcana - Parkovani
« Odpověď #20 kdy: 30 Listopadu 2022, 22:58:02 »

To odmítnutí je normální a v pořádku (ne že bych tomu nějak fandil, podle mě by měli mít povinnost posílat dálkově na žádost dle § 38 SprŘ).

V rozsudku č. j. 3 As 193/2014 – 37 pak Nejvyšší správní soud uvádí, že „institut nahlížení do spisu
podle § 38 správního řádu je třeba chápat jako speciální vůči poskytování informací podle zákona o
svobodném přístupu k informacím. Nespadá-li daná osoba pod definici upravenou v § 38 odst. 1 a 2
správního řádu, může sice žádat o informaci, která je součástí správního spisu, podle informačního
zákona, avšak tímto způsobem jí bude poskytnuta jen taková informace, o kterou sama požádala;
nebude jí zpřístupněn celý správní spis“.

Problém je, že vy tam spadáte. Jestli jsem četl dobře, tak správní řízení ještě žádné neběží. Vy ovšem jako provozovatel máte zjevný právní zájem do spisu nahlédnout (což jste ostatně již učinil při návštěvě na úřadě). Tudíž je pro vás § 38 překrývá potenciální InfZ žádost na spis.

Např. já bych měl jako "třetí" nezúčastněná osoba mít právo uplatnit InfZ na váš spis. Nicméně i tyto pokusy se snaží správní orgány přehoupnout na § 38 SprŘ s tím, že podání vyhodnocovali podle jeho skutečného charakteru, což je jejich povinnost, a při tom došli závěru že vlastně žádáte dle § 38, nikoliv dle InfZ. To jenom taková zajímavost :)
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

taboracek

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Oznameni od PCR na zaklade oznameni od obcana - Parkovani
« Odpověď #21 kdy: 13 Prosince 2022, 10:54:25 »

No proti tomu zamitavemu stanovisku jsem se odvolal, coz mi pripomina, ze uz mozna ubiha lhuta. Dam vedet, jak to dopadne, Vase poznamka je nicmene opodstatnena.
IP zaznamenána