30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: lhůta 60 dní  (Přečteno 329 krát)

bruno

• Zobrazit profil
lhůta 60 dní
« kdy: 23 Listopadu 2022, 21:09:06 »

Dobrý den. Pokuta Slavkov, úsekové měření. 81 na 70, směr od Brna. Ani nevím, jestli ta zmiňovaná 70 je nebo není zrušená křižovatkou, můj dotaz se možná bude zdát divný ale prostě jsem odpověď v pro mně rozumné době  nedohledal.
Dne14.10.2022 někdo jel autem  na tomhle úsekovém měření a překročil rychlost o 11 km. Dne 4.11 MěÚ Slavkov obdržel  od MP Slavkov u Brna oznámení, že automatizovaným tp bylo...blabla, překročil někdo rychlost.
Otázky jsou - jak postupovat a co nastane ?  Mám v plánu v 30tý den ode dneška, tedy doručení, oznámit řidiče, s bydlištem v SR.
Fakt potřebuju vysvětlení jak pro debila co a jak bude dál. Co nastane, když sice ve lhůtě  60 dní  mnou udaný řidič stotožněn bude a jak se vlastně tyhle lhůty počítají.
Děkuji.
« Poslední změna: 23 Listopadu 2022, 21:11:05 od bruno »
IP zaznamenána

Doggazz

• Zobrazit profil
Re:lhůta 60 dní
« Odpověď #1 kdy: 23 Listopadu 2022, 21:20:52 »

Lhůta se počíta tuším ve chvíli, kdy přestupek začal úřad řešit. Vy udáte šoféra z SK, oni by ho měli obeslat s tím, jestli je to skutečně pravda. On jim odešle odpověď, že ano a v tu chvíli byste jako provozovatel měl být z obliga, neb řidiče znají a měli by to řešit s ním.
IP zaznamenána

Kokrhel123

• stálý člen 30kmh.cz
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 23 Listopadu 2022, 22:38:24 »

Úřad musí hledat řidiče nejméně 60 dní ode dne, kdy se o přestupku dozvěděl. Pokud během té doby úřad uskuteční patřičné kroky (stačí, že Vám napsal, abyste řidiče nabonzoval) a osobu řidiče nezjistí, hodí přestupek na provozovatele. To nechcete, takže oznámíte osobu řidiče cca 56-58 den od data 04.11.2022.
Potom úřad obešle oznámeného řidiče, proto ten musí být kontaktní. Měl by obeslat 2x, pokud poprvé onen řidič nezareaguje, dá se tedy vyčkat na druhou obsílku a získat tak čas. Další postup záleží na zvolené taktice. Řidič by se v prvním kroku měl obecně přiznat a nechat úřad řešit přestupek s ním.
Existují různé zpestřující taktiky, třeba hned teď můžete úřadu napsat, že jim rozhodně nikoho neoznámíte a ani jim nic nezaplatíte. To by je mohlo vyprovokovat k předčasnému překlopení na provozovatele. Po následném oznámení řidiče ve lhůtě je to snadný šach-mat, ale tuto začátečnickou chybu bych konkrétně u Slavkova neočekával.
Tolik aspoň pro začátek.
« Poslední změna: 23 Listopadu 2022, 22:42:30 od Kokrhel123 »
IP zaznamenána

bruno

• Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 24 Listopadu 2022, 07:18:54 »

Dekuji.
Měl jsem v plánu oznámit řidiče 30tý den a to doporučeně z Německa - běžná pošta trvý totiž týden. Lhůta 58-59 den je krásná :) - nebije se to ale s tím, že jsem povinen oznámit řidiče do 30 dnů ?
Řidič je zároveň mým dlužníkem. Dluh si odpracůvává, proto počas prací žije u mně - bez přihlášení. Z toho logicky vyplývá, že na cesty na SR používá i moje auto. Uvedu li jenom jednu jeho adresu, nedostanu ho do problému, bude li na adrese druhé a nedokáže si obsílku převzít ?
« Poslední změna: 24 Listopadu 2022, 07:28:26 od bruno »
IP zaznamenána

Kokrhel123

• stálý člen 30kmh.cz
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 24 Listopadu 2022, 10:20:42 »

Pokud udáte řidiče dodáte úřadu informaci o řidiči (edit, děkuji, pane Číkusi) do 60 dní ode dne, kdy se úřad o přestupku dozvěděl, je úřad povinen s touto informací pracovat, tedy vyšetřovat udaného řidiče. A to i v případě, že překročíte lhůtu 30 dní, kterou úřad ve vydíracím dopise stanovil.
Co se týče přebírání pošty, je naprosto zásadní, aby řidič byl kontaktní a bylo mu možno poštu doručovat. Většinou ale jde o dopisy, které se po úložní lhůtě 10 dní vhazují do schránky. To vyčtete z Výzvy k převzetí zásilky, která zůstane ve schránce po prvním pokusu o doručení. Doporučuji ale, aby řidič reagoval až na druhý úřední dopis, zase v rámci časové strategie a také v rámci provokování úřadu (přidá jim to práci, zvýší se pravděpodobnost chyby z jejich strany).
« Poslední změna: 24 Listopadu 2022, 11:38:26 od Kokrhel123 »
IP zaznamenána

Číkus

• hard core 30kmh.cz
    • Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 24 Listopadu 2022, 11:00:56 »

Pokud udáte řidiče do 60 dní ode dne, kdy se úřad o přestupku dozvěděl, je úřad povinen s touto informací pracovat, tedy vyšetřovat udaného řidiče.

Pozor, tohle je zavádějící. Úřad se musí do 60 dnů dozvědět informaci o konkrétním řidiči. Jinak řečeno, pokud se bavíme o této lhůtě 60 dnů, nepočítá se odeslání udání, nýbrž jeho doručení úřednímu parazitovi.
IP zaznamenána

bruno

• Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 24 Listopadu 2022, 21:39:44 »

Děkuji. 23.12. to raději pošlu doporučeným listem z DE, tak snad lhůtu úřad stihne.
IP zaznamenána