30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: praskliny v čelním skle  (Přečteno 8373 krát)

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil
praskliny v čelním skle
« kdy: 01 Března 2015, 21:19:15 »

ahoj,

trochu s křížkem po funuse, pokuta již byla řidičkou zaplacena na místě. Ale stejně.

Situace: během jízdy řidička usoudila, že stěrače mažou a na nejbližší benzínce (dálnice) si koupila nové. Při výměně levého stěrače se jí povedlo upustit rameno (říká se tomu tak?) na sklo. V místě dopadu malinký kráter, směrem nahoru čtyři paprsky 3-5 cm a nad paprsky oblouk cca 15 cm. Praskliny překvapivě nejsou spojené (ani ty paprsky s kráterem) a jsou mimo výhled řidiče (oblouk je nějakch 15 cm od spodní hrany skla).

Za sjezdem z dálnice byla řidička zastavena hlídkou pomahačů a bylo jí uděleno kázání na téma "chráníme" - že prý je to závada ohrožující bezpečnost, že se to může každou chvíli rozpadnout a vůbec nejlíp hned a na místě vyměnit celý sklo. Dostala bloček na 1500, což mi přijde divný. Bloček jsem bohužel neviděl, tak nevim, co za paragraf si tam vymysleli, ale technická nezpůsobilost to není - ta přeci začíná na 5000 a je za body, ne?

Čili teď dvě věci:

1) co to je za blbost s tím bločkem na 1500 a co šlo udělat líp?
2) s autem bude nejspíš třeba navštívit nějaký servis a do servisu auto samozřejmě pojede po svých - může i tato jízda být dodatečně "zdaněna"?

díky za názory.

IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:praskliny v čelním skle
« Odpověď #1 kdy: 01 Března 2015, 21:31:37 »

Tady u takových se doporučuje - k závadě/poškození došlo za jízdy a právě před malou chvíli, hledám místo kde mohu bezpečně zastavit/odstavit vozidlo a zavolat servis.
IP zaznamenána

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil
Re:praskliny v čelním skle
« Odpověď #2 kdy: 01 Března 2015, 21:35:20 »

Jasně, to bylo první, co jsem jí řekl. Ale je tahle závada opravdu na zavolání servisu na místo? Pomahači by jistě rádi řidiče i s vozidlem do příjezdu odtahovky "chránili" a to by se pak mohlo prodražit víc, než bloček...
IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:praskliny v čelním skle
« Odpověď #3 kdy: 02 Března 2015, 00:55:07 »

Bloček jsem bohužel neviděl, tak nevim, co za paragraf si tam vymysleli, ale technická nezpůsobilost to není - ta přeci začíná na 5000 a je za body, ne?
125c odstavec 1 písmeno k ;)
IP zaznamenána

zodiiac

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:praskliny v čelním skle
« Odpověď #4 kdy: 03 Března 2015, 09:22:25 »

Bloček jsem bohužel neviděl, tak nevim, co za paragraf si tam vymysleli, ale technická nezpůsobilost to není - ta přeci začíná na 5000 a je za body, ne?
125c odstavec 1 písmeno k ;)

Velmi oblíbenej gumoidní blábol s oblibou udávanej všude ,kde nevedí a rádi vyberou nezákonně. kdysi dávno sem řešil stejnej problém se sklem, cestou na Turnov po rychlostce je most a z něco si parchanti házeli šutry, dostal sem taky, hlídka na odbočce na Hodkovice nelenila a jala se mě pomáhat. Plno keců a ten samej bludišták na oznámení, po odjezdu zmuchlali a zahodili. je možný, že sem trefil jen na slabší kusy. každopádně bych určo nic neplatil na místě. At se smekaj když chtěj rejžovat.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:praskliny v čelním skle
« Odpověď #5 kdy: 03 Března 2015, 20:28:44 »

ve smyslu zákona o schvalování technické způsobilosti vozidel se jedná o nouzové dojetí

kdyby se chtělo hledat detaily, tak 341/2002
par.36, odst 1
v 2. máte vyjmenováno čeho všeho se to týká

je samo možné, že už to bylo novelizováno,mám k dispozici stav 2006
IP zaznamenána