30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Platba za odpad  (Přečteno 1159 krát)

Quick

  • Příspěvků: 161
    • Zobrazit profil
Platba za odpad
« kdy: 11 Listopadu 2022, 09:33:26 »

Z doby ešte predtým, ako som si zriadil datovku pre fyzické osoby, som sa bol zaregistrovať k platbe odpadu na magistráte. Odvtedy mi úrad pravidelne posiela info ku každoročnej platbe na email.

Je možné tieto emaily ignorovať, až pokým mi nepošlú platobné údaje na datovku, ktorá mi funguje už cca. 4 roky, takže o nejaký omyl sa už nemôže jednať? Ak áno, otázka tiež je, či má úrad právo spätne požadovať platbu, ak by som sa rozhodol tie emaily ignorovať...
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Platba za odpad
« Odpověď #1 kdy: 11 Listopadu 2022, 10:31:14 »

Emaily rozhodně můžete ignorovat,v tom vám nelze bránit. Ovšem stanete se dlužníkem místního poplatku za komunální odpad se všemi příslušným dopady.
Schválně si přečtěte zákon 565/1990, jestli tam někde najdete, že "magistrát" vám musí posílat každoročně nějaký email, složenku či cokoliv jiného - nemusí.
V podstatě buďte rád, že vám přijde výše poplatku, číslo účtu a var.symbol "až pod nos" a nemusíte to hledat v příslušné obecně závazné vyhlášce.
IP zaznamenána

Quick

  • Příspěvků: 161
    • Zobrazit profil
Re:Platba za odpad
« Odpověď #2 kdy: 11 Listopadu 2022, 11:27:25 »

Ďakujem za info.
IP zaznamenána