30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Za pomoc statu pokuta 100K  (Přečteno 3796 krát)

Schmebulock

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 84
    • Zobrazit profil
Re:Za pomoc statu pokuta 100K
« Odpověď #15 kdy: 09 Listopadu 2022, 21:25:26 »

Já jsem si ten příkaz přečetl a nejvíce mě zaujalo, že tam úředník píše, že uznává, že to obviněný dělal ve veřejném zájmu, a proto mu ukládá pokutu jen 100.000, tzn. dolní hranici. O nějakém zhodnocení materiálního znaku přestupku tam není samozřejmě ani půl slova...

Odesláno z mého KB2003 pomocí Tapatalk

IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 509
    • Zobrazit profil
Re:Za pomoc statu pokuta 100K
« Odpověď #16 kdy: 09 Listopadu 2022, 21:39:39 »

Schmebulock: Link pls. Nedaří se mi najít víc, než tu profláklou první stránku.

Edit: Díky!
« Poslední změna: 09 Listopadu 2022, 22:34:28 od iWarp »
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

Schmebulock

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 84
    • Zobrazit profil
Re:Za pomoc statu pokuta 100K
« Odpověď #17 kdy: 09 Listopadu 2022, 21:48:46 »

Požádal jsem si o to sto šestkou, poslali to překvapivě bez keců...
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 509
    • Zobrazit profil
Re:Za pomoc statu pokuta 100K
« Odpověď #18 kdy: 09 Listopadu 2022, 22:47:32 »

Ale dobrá schíza. Tak byly ty lety společensky škodlivý čin, nebo byly provedeny ve veřejném zájmu? Asi oboje. Ve veřejném zájmu spáchal společensky škodlivý čin. :D
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Za pomoc statu pokuta 100K
« Odpověď #19 kdy: 10 Listopadu 2022, 08:39:34 »

... O nějakém zhodnocení materiálního znaku přestupku tam není samozřejmě ani půl slova...
Je to jen příkaz, mám takový dojem, že je úplně jedno, jak ho úřad odůvodní, nikdo nebude nikdy nijak takové rozhodnutí přezkoumávat. Když nebude včas podán odpor, je navždy platný, když bude včas podán odpor, je navždy neplatný, ale ani v jednom případě nebude příkaz přezkoumáván.
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 509
    • Zobrazit profil
Re:Za pomoc statu pokuta 100K
« Odpověď #20 kdy: 10 Listopadu 2022, 09:09:26 »

alo.is: Tak to úplně není. Pravomocný příkaz lze nechat přezkoumat v tzv. přezkumném řízení. Dokonce se mi tak podařilo nechat i jeden takový zrušit.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
Re:Za pomoc statu pokuta 100K
« Odpověď #21 kdy: 16 Ledna 2023, 22:24:26 »

Příkaz na sto litrů. Odpor. A pak identický SO1 vydá rozhodnutí, že vinen, ale stačí napomenout, plus paušál za správko? SO2 po případném odvolání bude mít manévrovací prostor zúžený mezi napomenutí a nevinu? Nebo mi něco po procesní stránce uniká?

https://www.novinky.cz/clanek/domaci-urad-trva-na-vine-dobrovolneho-pilota-vrtulniku-z-hrenska-misto-pokuty-vsak-dostal-napomenuti-40420185
IP zaznamenána