30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Pokuta za překročenou rychlost - Rakousko  (Přečteno 1437 krát)

Maixiam

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Pokuta za překročenou rychlost - Rakousko
« kdy: 16 Října 2023, 18:49:24 »

Dobrý den,
v květnu jsem si půjčil otcovo firemní auto a jel na "pracovní cestu" do Rakouska. Na dálnici jsem v úseku "100 km/h" nepozorností nechal tempomat "115 kmh" a tím pádem přišla pokuta. (Uvědomil jsem si to až mi auto po sepnutí začalo zrychlovat přímo u radaru  :-X ;D )

Takže jsem si byl vědom, že dojde výzva k úhradě pokuty...

Jenže... Pokuta přišla na sídlo firmy do Prahy do schránky, kde se vybírá pošta 4x do roka. A ještě k tomu v červnu. (Takže přestože jsem pokutu očekával, do dnes jsem o ní nevěděl. Byl jsem připraven ji uhradit.) V dopise stálo, že je nutné uhradit 40 Euro do 4 týdnů. Samozřejmě tedy po 4 týdnech přišel dopis, aby otec udal řidiče. Tady byla lhůta 2 týdny. Takže samozřejmě dnes nemáme šanci jakkoliv jednat v rámci těch znění dopisů.

Z některých zkušeností tady už vím, že dopis do schránky je ze strany Rakouska úplně běžný... Čekal bych třeba upozornění v datovce...
Má otázka tedy zní... Stále je tam elektronická možnost z pozice otce nahlásit, kdo auto řídil. Máme toto vyplnit a počkat, co příjde za částku na mě, jakožto řidiče vozidla? A tu případně, že to nebude více než třeba 100 € zaplatit? Obávám se, že realita bude spíše cca 700€. Máte s tímto někdo zkušenosti? Co hrozí, pokud mě otec opožděně nahlásí a já potom pokutu nezaplatím?


Předem díky za rady, tipy a pomoc
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 598
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za překročenou rychlost - Rakousko
« Odpověď #1 kdy: 16 Října 2023, 19:23:09 »

Jedná se o dotaz, který se zde v mírných modifikacích poměrně často opakuje, navrhuju nejprve projít předchozí dotazy k Rakousku :-)
IP zaznamenána