30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Jízda bez dálniční známky Slovensko  (Přečteno 1982 krát)

Neplatic123

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Jízda bez dálniční známky Slovensko
« kdy: 28 Září 2023, 13:18:12 »

Zdravím všechny,

Nedávno jsme jeli na Slovensku podle navigace bez placených úseků, ale jaksi se stalo, že nás to špatně navedlo na dálnici. Otočit už se nijak nešlo, a tak jsme projeli cca 5km dlouhý úsek a hned při prvním sjezdu dálnici opustili. Ovšem co čert nechtěl, museli si nějak vyžádat od našich státních orgánů údaje a přišel doporučený dopis s pokutou 150 €. Což mi přijde docela hodně, na to, že to bylo pouhých 5 km. Dopis je tam celý 2x, jednou v CZ jazyce, pak v SK. Jeví se mi to, že si s tím dali hodně záležet, aby to nešlo nijak rozbít. Jediné co mě udivilo je, že tam nebyla dodejka, jen čistě podpis na poštovní avízo. Udělal jsem chybu, že jsem to vůbec vyzvedl? Byla tam pozn. 1, tudíž v případě nevyzvednutí by se jim to vrátilo a dost možná by byl konec. Nebo taky ne a vyšlo by to ještě hůř. Každopádně jsem vůbec nevěděl, co to je, takže jsem to vyzvedl. Asi tady nikdo nemá s něčím podobným zkušenost, co? Předem díky za váš čas.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Jízda bez dálniční známky Slovensko
« Odpověď #1 kdy: 28 Září 2023, 16:46:49 »

Předně byla opravdu chyba si to vyzvedávat, nyní už pro ně spolehlivě existujete a jste kontaktní.
Anonymizujte to a dejte to sem. Jinak částka 150E je prostě daná částka za porušení zákona a nikoliv taxativně za počet ujetých kilometrů…
IP zaznamenána

grg

  • Příspěvků: 89
    • Zobrazit profil
Re:Jízda bez dálniční známky Slovensko
« Odpověď #2 kdy: 04 Října 2023, 12:52:19 »

Obávam sa, že nejako jednoducho sa z toho vyzuť nepôjde, ja som síce obe svoje konania vyhral, ale vtedy sa ten systém len nejako rozbiehal, tak prišiel rozkaz až po viac ako dvoch rokoch od spáchania skutku, tak sa to dalo uťahať na preklúzii (i tak som musel v jednom prípade podať až správnu žalobu). To ale teraz padá, lebo je tam tuším dvojročná lehota odkedy sa orgán o skutku dozvedel, resp. 3 roky celkom. Nejaké materiálne znaky nikoho nezaujímajú (možno že by mohli až v súdnom konaní, ale to je veľmi neisté).

Ak sa nemýlim, ešte je tam možnosť do nejakého termínu zaplatiť zníženú sadzbu - 2/3 pokuty (100 €), ak sa s tým človek nechce babrať.

Teraz už je samozrejme neskoro byť generálom po bitke, ale správny postup bol, hneď si (online) kúpiť 10-dňovú známku (12 €), najneskôr do konca dňa. Síce to nie je oficiálne (zákon povoľuje použiť vyhradené úseky diaľnic "po úhrade"), ale pokiaľ viem, ten systém vyhodnocuje zaplatenie až niekedy tesne pred polnocou.
IP zaznamenána