30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Krev 0.35, nic nepřiznáno, ŘP ponechán; koza jede s cajty, žena rodí  (Přečteno 19448 krát)

Tačůd

  • Příspěvků: 156
    • Zobrazit profil
Re:Krev 0.35, nic nepřiznáno, ŘP ponechán; koza jede s cajty, žena rodí
« Odpověď #45 kdy: 12 Května 2023, 14:04:34 »

Spíš možná DOPLNIT, protože:
-   byl to výlet z domova do Prahy a zpět, byl jsem tam právě pro tu kozu
-   dopředu jsme NEVĚDĚLI, že žena bude rodit, termín měla až za pár týdnů. Jakmile jsem se to dozvěděl, sedl jsem zpět do auta a jel s kozou domů. Naložení kozy trvá deset sekund.
-   Jídlo a pití mi partnerka nachystala do auta s sebou doma, tedy před celou cestou tam i zpět.
-   V uličce jsem se neschovával, nýbrž se chtěl vymočit, protože takové frutariánské menu obsahuje docela dost vody. Zastavil jsem deset metrů od hlavní a hned chtěl pokračovat – je to rychlejší než hledat někde vhodné místo při hlavním tahu
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 598
    • Zobrazit profil
Re:Krev 0.35, nic nepřiznáno, ŘP ponechán; koza jede s cajty, žena rodí
« Odpověď #46 kdy: 12 Května 2023, 15:43:53 »

Je otázkou, jestli tu argumentaci zásadně nezredukovat.
IP zaznamenána

Tačůd

  • Příspěvků: 156
    • Zobrazit profil
Re:Krev 0.35, nic nepřiznáno, ŘP ponechán; koza jede s cajty, žena rodí
« Odpověď #47 kdy: 13 Května 2023, 10:21:25 »

¨V jakém smyslu? A z jakého důvodu?
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 339
  • s
    • Zobrazit profil
Re:Krev 0.35, nic nepřiznáno, ŘP ponechán; koza jede s cajty, žena rodí
« Odpověď #48 kdy: 13 Května 2023, 10:24:11 »

Tačůd> omezit kecy na minimum, ponechat pouze relevantní právní a věcné argumenty. Např. všechno o koze je zcela nepodstatné. Pro Tačůda je koza centrální postavou příběhu, přece pro tu kozu jel do Prahy, ovšem až to bude číst úředník, je pravděpodobné, že pro to nebude mít pochopení.
« Poslední změna: 13 Května 2023, 10:29:40 od urban.novak »
IP zaznamenána

Tačůd

  • Příspěvků: 156
    • Zobrazit profil
Re:Krev 0.35, nic nepřiznáno, ŘP ponechán; koza jede s cajty, žena rodí
« Odpověď #49 kdy: 13 Května 2023, 10:34:56 »

Není to tak, že když tam jsou ty argumenty, co tam mají být, a kromě toho kecy, je to pro mne lepší, s těma kecama? Že to úředníka otráví, to mi nějak nevadí, jen ať si počte, když už to se mnou řeší, a pokud neadresuje ty argumenty, je to důvod k odvolání?

Zdá se mi, že kecy dodávaj příběhu na uvěřitelnosti (jinak je zrovna tenhle dost neuvěřitelnej), navíc lidi mají rádi příběhy.
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 339
  • s
    • Zobrazit profil
Re:Krev 0.35, nic nepřiznáno, ŘP ponechán; koza jede s cajty, žena rodí
« Odpověď #50 kdy: 14 Května 2023, 06:19:36 »

Hele Tačůde, je to tvůj průser, tak si ho řeš způsobem, jakým uznáš za vhodné. Já jsem ti jenom tlumočil zdejší konsenzus. Přinejmenším bys mohl vynechat to, že máš potřebu pravidelně značkovat české silnice. Není to relevantní a naznačuje to, že jseš buď exhibicionosta, či snad dokonce úchylák. Většina lidí nemá potřebu sdílet s ostatními informace o tom, kde byli na posledy na malou.

Ale v zásadě nemusí vadit, to že se rád vykecáváš. V tom tvém příběhu ale chybí pár podstatných údajů. Policajti tě chytli chvilku před půlnocí, proto tě oprávněně podezírali z toho, že ses s kozou vožral v hospodě a pak si jel domů. Pro vyvrácení tohoto podezření by nebylo by od věci do příběhu doplnit časové údaje kdy a odkud jsi vyrazil na výlet, kdy a kde si koupil kozu, včetně návrhu na výslech svědků, kteří ti toto dosvědčí (manželka, prodejce kozy). Správní orgán pravděpodobně tvůj návrh zamítne a ty tím získáš další důvod do odvolání. Dále bys mohl předložit důkazy ohledně frutariánství. Máš schované účtenky za nákupy ovoce a zeleniny? Pokud máš zeleninu a ovoce z vlastních zdrojů, můžeš doložit rozlohu půdy, na které jí pěstuješ, jaké máš skladové zásoby atd. Chodíš na speciální lékařské vyšetření, které potřebují frutariáni? Pokud ano, můžeš požádat lékaře o kopii a předložit to jako důkaz.

Také by nebylo od věci trochu vypilovat právní argumentaci, tak na stránku rozepsat teoretické pojednání o tom, co to je přestupek a jeho skutková podstata, formální stránka, materiální stránka, zavinění atd. Na další stránce to pak konkretizovat a tím vysvětlit proč bys neměl být potrestán za to, že jsi řídil s 0,035% alkoholu v krvi. Sice je pravda, že v příběhu argumenty uvedené máš, ale lepší je myslím napsat vyjádření tak, aby to pochopil i úplný právní analfabet.
« Poslední změna: 14 Května 2023, 09:42:45 od urban.novak »
IP zaznamenána

Tačůd

  • Příspěvků: 156
    • Zobrazit profil
Re:Krev 0.35, nic nepřiznáno, ŘP ponechán; koza jede s cajty, žena rodí
« Odpověď #51 kdy: 24 Května 2023, 12:50:35 »

Poslal jsem jim tedy svůj elaborát, doplněný ještě pasážemi o materiálním znaku, že by měli doplnit důkazy, že jsem skutečně něco vypil, o společenské nebezpečnosti atd atd. Zatím je ticho po pěšině. Až se zase něco začne dít, dám určitě vědět. Sám jsem zvědavý, jestli i přes výhrady, co posílám, SO1 rozhodne v můj neprospěch, nebo jestli se bude snažit ještě něco dokazovat, či to snad dokonce zastaví. Typuju 80:15:5 procent pro jednotlivé varianty. A vy?
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
Re:Krev 0.35, nic nepřiznáno, ŘP ponechán; koza jede s cajty, žena rodí
« Odpověď #52 kdy: 24 Května 2023, 14:54:47 »

Můj tip? Po věcné stránce je to u SO1 zcela bez šance, když k tomu přidám procesní aktivitu pyráta, nějaké ty zmatky ohledně ústního jednání a vyjádření, tak tomu jako optimista dávám teď 90:10:0 a největší naději bych viděl v tom, že ho shnije na odvolačce.
Sice je po termínu dle §36 odstavce 3, ale ještě se nabízí udělat nějaké (další vyjádření, odvolávat se na §36 odstavec 2) podání před vydáním rozhodnutí, mnoha orgánům to dokáže zamotat hlavu.
IP zaznamenána

Tačůd

  • Příspěvků: 156
    • Zobrazit profil
Re:Krev 0.35, nic nepřiznáno, ŘP ponechán; koza jede s cajty, žena rodí
« Odpověď #53 kdy: 24 Května 2023, 15:29:14 »

Na odvolačce to neshnije, podle několika úředníků MHMP (bavili se i mezi sebou, zaslechnuto v čekárně) teď na MD zrychlili a odvolání se vrací po max. dvou měsících.
Jaká podání bych mohl udělat? Budu rád za nějaké tipy. Díkes.
IP zaznamenána

Paulie86

  • Příspěvků: 229
    • Zobrazit profil
Re:Krev 0.35, nic nepřiznáno, ŘP ponechán; koza jede s cajty, žena rodí
« Odpověď #54 kdy: 24 Května 2023, 18:20:43 »

Se zájmem jsem přečetl a abych neopakoval to, co už zaznělo, vypíchnu jednu větu:

"Není to tak, že když tam jsou ty argumenty, co tam mají být, a kromě toho kecy, je to pro mne lepší, s těma kecama? Že to úředníka otráví, to mi nějak nevadí, jen ať si počte, když už to se mnou řeší, a pokud neadresuje ty argumenty, je to důvod k odvolání?"

Asi takhle.

Zavalení úřadu grafomanským podáním na X stránek může fungovat u nějakých banálních pseudopřestupků, jakých mají jinak mraky. U "zákazových" přestupků, notabene u chlastu, tohle imho fungovat nebude. U toho si, i přes svou obvyklou lenost, tu práci se tím prohrabat dají a spamovat podání úplnými nesmysly valný efekt mít nebude.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
Re:Krev 0.35, nic nepřiznáno, ŘP ponechán; koza jede s cajty, žena rodí
« Odpověď #55 kdy: 24 Května 2023, 18:29:08 »

Je zde o MD poslední dobou více podobných zpráv, přesto si myslím, že to bude v úředním duchu, tedy vykázat práci a přitom co nejméně dělat. Odvolání natahujte, ale hlavně strukturujte, číslujte, dávejte všemi prostředky najevo, že pokud se nevypořádají se všemi body, tak bude následovat soud.

Podání teď jakékoli, prostě zasadit úředníkům brouka do hlavy, zda podání ignorovat, nebo označit za pozdní, nebo k němu přihlížet.
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Krev 0.35, nic nepřiznáno, ŘP ponechán; koza jede s cajty, žena rodí
« Odpověď #56 kdy: 24 Května 2023, 22:12:47 »

Já bych si v blízké době nechal diagnostikovat diabetes, o kterém jsem nevěděl. Nafutrovoval bych se glukozovými bonbony a vyrobil si glykemii nějakých 300mg/dl a šel k lékaři stěžoval bych si na neustálou žízeň a časté močení a sucho v ústech. Nadýchal bych se trochu acetonu a vítej v klubu. I s glykovaným hemoglobinem se dá  v horizontu 4-6 týdnů uměle zahýbat, aby to byla tutovka. Jak je to černé na bílém od doktora dá se s tím hrát.
Sám jsem dobře kompenzovaný diabetik, chodím dvakrát do roka do diabetologické poradny a vykazuji hodnoty zdravého jedince. Doktorka se rozplývá nad úspěchy českého zdravotnictví.
IP zaznamenána

Tačůd

  • Příspěvků: 156
    • Zobrazit profil
Re:Krev 0.35, nic nepřiznáno, ŘP ponechán; koza jede s cajty, žena rodí
« Odpověď #57 kdy: 24 Května 2023, 22:42:55 »

Ladin: když já jsem ale natvrdlej, a nevím, jaký podání učinit. Můžete jich, prosím, několik vyjmenovat, abych měl nějakou představu? Když už budu vědět, co podávat, něco si k tomu tady na fóru najdu.

Martin: Zajímavý nápad. V současnosti je v Česku evidováno více než 9 % osob s diabetem (1 045 600 v r. 2019). Předpokládá se, že dalších 5 % populace zůstává nediagnostikováno. Nejčastěji se jedná o DM 2. typu (93 % případů). Ale k doktorovi nějak nemám čas chodit ani s věcmi, které mi už docela silně otravují život (varixy, karpály, chronická borelioza), tak tuhle možnost asi nechám plavat.
IP zaznamenána

tiks

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:Krev 0.35, nic nepřiznáno, ŘP ponechán; koza jede s cajty, žena rodí
« Odpověď #58 kdy: 27 Května 2023, 08:29:26 »

1) Tačůde tvojí anabázi sem rychle prolítnul, vzhledem k tomu, že seš asi polo/chcípák (tvé zmínky o zdravotních problémech a chronické borelioze ) a živíš se ppřevážně přezrálým ovocem, kefírery od vlastních koz podobně, nemohl bys mít náhodou přemnožený kvasinky, případně klebsiellu od koz /jiné bakterie  a tedy  https://en.wikipedia.org/wiki/Auto-brewery_syndrome   Obzvlášť pokud bys máš v historii zobání antibiotik.  Auto brewery syndrom doporučuji nastudovat ideálně články na pubmed či medscape. Kdysi se mihly v médiích případy 1promile + u abstinentů. Nicméně i kdyby to byla příčina, zůstává otázkou využitelnost v tvém konkrétním případu protože bez glejtu od MUDra nedosáhneš ničeho a už vidím jak se naše doktorstvo přetrhne v diagnostice takové obskurnosti. Snad soudní znalec?

OT:
2)  Martine623 mohl by si sdělit jakým způsobem se dá dosáhnout zvýšeného glykovaného hemoglobinu u zdravého člověka?  Snad ne dvouměsíční ládováním se glukozou denně po kilech...

3) Docela mi tu ve foru chybí samostatná rubrika- Zdravotně psychologická poradna (vzhledem k dopravě samozřejmě) řešící zejména případy kdy doktorstvo nechce dát potvrzení o zdravotní způsobilosti s požadovaným výsledkem, diagnozy díky kterým lze přijít o papíry nebo mohou náhle způsobit nehodu, typicky epilepsie. Různé gumové a psychodiagnozy a jejich ne/využitelnost nebo obrana proti nim. Také průběh a "správné odpovědi" u dopravních psychotestů+ studijní materiály k nim, kterých na internetu příliš mnoho není, atd...  Nějaké vyjádření psychoinsidera by nebylo marné. Případně nějaký zdravotně psychologický FSM.
IP zaznamenána

Tačůd

  • Příspěvků: 156
    • Zobrazit profil
Re:Krev 0.35, nic nepřiznáno, ŘP ponechán; koza jede s cajty, žena rodí
« Odpověď #59 kdy: 03 Července 2023, 10:08:07 »

První kolo jsem prohrál. Rozhodnutí v příloze.
IP zaznamenána