30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 6

Autor Téma: Krev 0.35, nic nepřiznáno, ŘP ponechán; koza jede s cajty, žena rodí  (Přečteno 20383 krát)

Tačůd

  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil

Odpovídám takto už po několikáté jenom sám sobě, ale třeba někdo z vás už přece jenom zareaguje a něco mi napíše – na pozítří mám totiž nařízeno ústní jednání. Nejspíš tam řeknu, že se vyjádřím písemně ve lhůtě a při návštěvě si jen znovu ofotím spis – ale tím se vše jen o pár dní zpozdí, vyargumentovat to stejně budu muset.

Nebo mám nyní úřadu napsat, že tím, že sloučil ústní jednání a vyjádření se k podkladům, tak tím je podjatý (argumentaci jsem přiložil o pár příspěvků výše)?
Pokud bych DNES    ještě datovkou poslal námitku podjatosti (je to sloučení dostatečným důvodem k námitce podjatosti? A není to vlastně jedno, důležité je, že se tím úřad zahltí a zdrží?), úřad by měl do vyřešení námitky posečkat se všema úkonama, který nesnesou odkladu, takže i se zejtřejším ústním jednáním – je to tak? Nebo se pletu?

Jinak tedy, pokud mi někdo neporadí, mám v úmyslu hájit se tím, že jsem (jak jsem stále opakoval) před jízdou vůbec nic nepil, jen jsem jedl bílé hrozny a zapíjel to domácím jablečným moštem, snažím se jíst zdravě. Mám tabulky z renomovaných zdrojů, kde píšou, že tyto potraviny mohou obsahovat takové množství alkoholu, že jsem těch 0,35 velice snadno mohl dosáhnout – zvlášť, když po prodělané mononukleoze mám nejspíš snížené odbourávání alkoholu v játrech.   

Stalo se vůbec někdy v dějinách českých úřadů, že by tuhle obhajobu někomu sežrali? Abych se tu nesnažil o něco naprosto nereálného. 

Za chvíli zde ještě připojím protokol od policie. Povedlo se mi ho ofotit jen rozmazaně, tak jej budu muset upravit/přepsat, aby byl čitelný. Podle mne tam nic zajímavého není, no ale dám ho sem.

díky
IP zaznamenána

Tačůd

  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil

Tak. Konečně vše zanonymizováno.

Z přiloženého vyplývá:

Sami cajti píšou, že ze mne necítili alkohol (postoj jistý, chůze normální, pohyby koordinované, chování apatické (to mívám, když mne někdo zastaví a nemůžu odjet tam, kam potřebuju, je to bezmoc), barva kůže a očí – zarudlá (byl jsem trochu ospalej, oči po celým dni unavený, kůže nemyslím, že byla zarudlá, ale mohla to být i nějaká alergie, zrovna kvetly stromy).

Píšou, že i na předním sedadle bylo uloženo jídlo, hlavně zelenina. Bylo tam ovšem i ovoce, například bílé hroznové víno.

V Úředním záznamu píšou, že souhlasím s dechovou zkouškou. V Úředním záznamu o kontrole (jinej papír) pak píšou, že dechovou zkoušku „Osoba odmítá  důvod není schopen nadýchat“ – což mi přijde jako hodně podivná formulace, trochu kontradiktorní.

Vozidlo prý bylo zaparkováno v protisměru (nefrekventované ulice) – není to pravda, bylo ve směru jízdy.

Zákaz jízdy na zvířeti jsem sice v reálu nedostal, ale je to vtipné, musím uznat :-)
IP zaznamenána

Tačůd

  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil

Nedaří se mi nahrát víc, než tyto dvě přílohy, selhala prý bezpečnostní kontrola. Zkoušel jsem to 3x. Zatím zbytek tedy nahrávám sem:

http://svet.unas.cz/podani_vysvetleni_2_anon.jpg
http://svet.unas.cz/uredni_zaznam_anon_1.jpg
http://svet.unas.cz/uredni_zaznam_anon_2.jpg
http://svet.unas.cz/uredni_zaznam_o_kontrole_anon_1.jpg
IP zaznamenána

Tačůd

  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil

Zítra mám tedy ÚJ.
Poradí někdo?

Ještě jednou:  mám v úmyslu hájit se tím (protože neumím vymyslet nic lepšího), že jsem  před jízdou vůbec nic nepil, jen jsem jedl bílé hrozny a zapíjel to domácím jablečným moštem, snažím se jíst zdravě. Mám tabulky z renomovaných zdrojů, kde píšou, že tyto potraviny mohou obsahovat takové množství alkoholu, že jsem těch 0,35 velice snadno mohl dosáhnout – zvlášť, když po prodělané mononukleoze mám nejspíš snížené odbourávání alkoholu v játrech.   

Stalo se vůbec někdy v dějinách českých úřadů, že by tuhle obhajobu někomu sežrali? Abych se tu nesnažil o něco naprosto nereálného. 
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Krev 0.35, nic nepřiznáno, ŘP ponechán; koza jede s cajty, žena rodí
« Odpověď #19 kdy: 27 Dubna 2023, 04:23:40 »

Už Vám radili ohledně ÚJ v tématu k "pohádce o 2 prasátkách", zde je to naprosto stejné. Nevyjadřovat se, vyslechnout si, oznámit, že se k tomu vyjádříte písemně ve lhůtě, maximálně tvrdit, že jste prostě vědomě nepil a pokud jste pil, tak v jste řídil až po tak dlouhé době, že není možné, aby jste byl pod vlivem alkoholu. Jinak důvody jsou stejné, jako v tom druhém tématu, je to zejména pro Vaši bezpečnost a zároveň šanci se před vyjádřením poradit. Např. už tím, že by jste připustil, že víte o možných zdravotních problémech s odbouráváním alkoholu a tedy jste měl třeba déle po požití neřidit a Vy jste řídil, by jste si nepomohl. SO by to pak mohl použít s tím, že jste vědome přes zdravotním problémy nepočkal dostatečně dlouhou dobu a nepřizpůsobil se tomu a tím jste ohrozil, porušil,..... Tabulky jsou pro zdravé osoby, záleží krom toho na dalších aspektech.
« Poslední změna: 27 Dubna 2023, 04:48:15 od swenak »
IP zaznamenána

Tačůd

  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil

Tak, já trvám na tom, že jsem nepil nic, vůbec nepiju, i po vypití malýho množství jsem míval problémy, tak už jsem striktní abstinent.   Jedl jsem akorát bílé hrozno, při jízdě rád něco zobu, snědl jsem toho opravdu hodně. Podle tabulek to vychází, že by to 0,35 mohlo dát.

Rád jim nic neřeknu, vyjádřím se pozdějš, snad mi někdo poradíte (k tomu vyjádření). Asi po mně bude chtít, abych se vyjádřil k podkladům pro rozhodnutí - jak mám reagovat? Asi, že to je předčasné, když potřebuju čas i na vyjádření k ústnímu jednání, ne? Nebo mám vyjádření k podkladům podepsat a pak to napadnout?

Jak mám to Písemný vyjádření na místo ústního vyjádření nazývat? Podle mne si to úředníci pletou právě s tím Vyjádřením se k podkladům. Včera jsem jim to pořád nedokázal vysvětlit, co vlastně chci udělat, aby to pochopili - pořád mysleli, že se chci písemně vyjádřit k podkladům pro rozhodnutí, a ne písemně vyjádřit místo új...
IP zaznamenána

Tačůd

  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
Re:Krev 0.35, nic nepřiznáno, ŘP ponechán; koza jede s cajty, žena rodí
« Odpověď #21 kdy: 04 Května 2023, 23:17:09 »

Ústní jednání mám tedy za sebou.
 
Několikrát jsem na něm žádal, abych se mohl vyjádřit písemně ve lhůtě, paní mi ovšem povídala, že takové vyjádření není možné, protože u ústního jednání/výslechu musí být i ona, aby mohla klást otázky, takže to nahradit písemnou formou nelze. Vyjádřit že se můžu, ale nebude to náhrada tohoto ústního jednání – můžu se vyjádřit kdykoliv v průběhu řízení, až do jeho nabytí právní moci, takže to moje vyjádření bude bráno jako každé jiné moje vyjádření během řízení.  Chtěla napsat, že odmítám vypovídat. Já řekl, ať zaprotokoluje, že vypovídat chci, ale písemně ve lhůtě. 

Paní trvala na tom, že tímto ústním jednáním končí dokazování. Hm, teď se koukám na ten protokol a asi jsem neměl podepisovat, že nenavrhuju provedení dalších důkazů. I když jsem si stokrát snažil zapamatovat, že podepisovat asi nemusím vlastně nic, možná jsem to přece zvoral. Úřednice mi vysvětlila, že další důkazy navrhovat samozřejmě můžu, kdykoliv. Ale až teď mi došlo, že tím jsem vlastně asi souhlasil s tím, že už může (po mém vyjádření se k podkladům) přejít k rozhodnutí? Lhůtu na vyjádření mi nicméně dala, dva týdny.

Paní říkala, že vlastně ještě vůbec nemá moje vyjádření, například co jsem pil a jedl před cestou a během ní. Pokud z mojí výpovědi (nebo tedy z dodatečného mého písemného vyjádření) vyplyne, že jsem jedl nějaké potraviny, které by mohly obsahovat alkohol, může nechat udělat znalecký posudek. Stojí prý pět tisíc korun, pokud bude v můj prospěch, platit ho nebudu, pokud nebude, budu ho muset zaplatit.
Za chvíli se jí to asi rozleželo a říkala, že bych si ten posudek měl kdyžtak obstarat sám. Nevím, jestli na tom trvala, nebo jí to jen přišlo lepší.

Mám několik otázek:

-   pokud si ten posudek nechám dělat sám, platí totéž, jako když jej zadá ona? Tedy: pokud bude v můj prospěch, můžu si ho nechat od úřadu proplatit, pokud nebude v můj prospěch, platím ho já?
-   Znáte nějakého rozumného znalce, který by mi ho vyhotovil? Dáte mi kontakt?
-   Stalo se už někdy, že někdo hladinu 0,35 v krvi tímto způsobem vyhrál (alkohol z potravin, znalecký posudek)?

Podle webu Ministerstva zemědělství "Bezpečnost potravin"
https://www.bezpecnostpotravin.cz/obsah-alkoholu-ve-vybranych-potravinach.aspx může kilogram bílých hroznů obsahovat až 10,40 gramů čistého alkoholu, deset deka čokoládových výrobků až 5,23 gramů; kombucha, kterou piju poměrně často, má podle d-testu 0,7 – 1,3 % alkoholu (takže litr kombuchy má 6 - 10 gramů etanolu) https://spotrebitele.dtest.cz/clanek-7596/legendami-opredena-kombucha-muze-i-uskodit. Kefír si děláme domácí, z kefírových zrn a našeho kozího mléka, prý obsahuje až dvě procenta alkoholu, tedy 16 gramů etanolu na litr https://alkoholdrink.cz/alkohol-drink-kefir-fermentovany-napoj/. Rakouské žemle na hamburgry prý obsahují 25 gramů etanolu na kilo. https://www.lidovky.cz/domov/z-rakouskych-housek-se-daji-vyzdimat-dva-panaky.A110404_161921_ln_domov_ter

Zkrátka, celkem snadno by se dal sestavit jídelníček, kterej by těch 0,35 promile dal, a to i s tím, že krev mi byla odebraná až hodinu a tři čtvrtě po zastavení. Když jedu autem, často si otevřu postupně i několik vaniček hroznovýho vína a pojídám ho. Dodává mi to rychlou energii, prevence únavy. Běžně piju Kombuchu, kefír, zvlášť, když nechci onemocnět virózou, nějaký ten čokoládový pamlsek si také dám.   Jde o to, jestli existuje nějaký znalec, který by byl ochoten to takto spočítat – možná to je kontroverzní zjištění, že potraviny dokážou udělat 0,35?

Paní mi ochotně okopírovala celej spis (spis je vzorně číslovaný a má sběrný arch), a šel jsem domů. Protokol přikládám. Zase mi systém fóra nedovolí připojit několik jpg, zkusím dát každý jpg do nové zprávy
IP zaznamenána

Tačůd

  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
Re:Krev 0.35, nic nepřiznáno, ŘP ponechán; koza jede s cajty, žena rodí
« Odpověď #22 kdy: 04 Května 2023, 23:24:59 »

str 2

Tak ne, i pokud přikládám ke každé zprávě jen 1 jpg, píše mi to:
Vaše příloha nemůže být nahrána, neboť selhala bezpečnostní kontrola. Prosím obraťte se na administrátora fóra.  Dá se to nějak změnit?
Ostatní strany tedy opět věším na web:
http://svet.unas.cz/protokol_strana2.jpg
http://svet.unas.cz/protokol_strana3.jpg
http://svet.unas.cz/protokol_strana4.jpg
Pro mne je docela v pohodě dávat to na svůj web, ale pokud časem můj web zmizí, pokud někdo bude forum pročítat po letech, nebude se na ty dokumenty moct podívat...
IP zaznamenána

Tačůd

  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
Re:Krev 0.35, nic nepřiznáno, ŘP ponechán; koza jede s cajty, žena rodí
« Odpověď #23 kdy: 08 Května 2023, 10:05:23 »

Mohli byste mi někdo, prosím, odpovědět? Není moc času. Rád bych věděl, jestli má smysl jít do toho posudku, nebo co vůbec dělat. Ztráta řidičáku pro mne bude katastrofou, nebudu moct se třema malejma dětma u nás na vesnici vůbec fungovat, a nebudu moct ani dělat svoji práci.

Pokud má cenu jít do toho znaleckýho posudku, měl bych jednat okamžitě, protože paní říkala, že už mi ale další lhůtu, na ten posudek, dávat nechce.

děkuju.
IP zaznamenána

Tačůd

  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
Re:Krev 0.35, nic nepřiznáno, ŘP ponechán; koza jede s cajty, žena rodí
« Odpověď #24 kdy: 10 Května 2023, 23:35:53 »

Prosím, já opravdu už potřebuju poradit.   Díky.
IP zaznamenána

Tačůd

  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
Re:Krev 0.35, nic nepřiznáno, ŘP ponechán; koza jede s cajty, žena rodí
« Odpověď #25 kdy: 11 Května 2023, 00:01:12 »

Poprosím tedy o přesun zpět z kuchyně do normálních sekcí. Sice tím trochu riskuju, ale jinou možnost moc nemám. Tady si převážně odpovídám jenom sám sobě, já si ale nevím rady...  Děkuju.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 650
    • Zobrazit profil
Re:Krev 0.35, nic nepřiznáno, ŘP ponechán; koza jede s cajty, žena rodí
« Odpověď #26 kdy: 11 Května 2023, 15:22:25 »

Jenom jestli ta zdrženlivost ostatních není způsobena samotným vaším příběhem, ve kterém při jízdě spořádáte kilogramy hroznů a zapíjíte je střídavě moštem či kombuchou, přičemž se možná ještě dělíte s kozou. Ano, možná prostě prožíváte zvláštní příběhy, ale věřit tomu se mě osobně prostě nechce.
A pokud na jednu stranu popisujete, jak je pro vás držení ŘO kruciální a v podstatě chcete, aby "hnuli prstem" především ostatní, pak vidíte výsledek.
Osobně si myslím, že nechat na úřadu, aby nechal udělat znalecký posudek, není dobře - zadání učiní úředník, znalec dopočte hladinu k okamžiku vašeho zastavení fízlem a bude to ještě vyšší.
Pokud tvrdíte, že jste prodělal nějaké onemocnění, které mohlo mít za následek, že se z vás stal lihovar - kdy vložíte ovoce a vyteče alkohol :), pak byste měl sám najít znalce, který tuhle vaší hypotézu potvrdí.
Mimochodem - dle § 5, 2a) siln. zák. je za "alkohol" považována i jiná látka obsahující alkohol, takže s tím hroznem uspějete podobně, jako byste konzumoval plody "sloního stromu".
Možná byste měl zvážit, jestli byste místo vítězství neměl vybojovat přijatelnou porážku.
IP zaznamenána

Tačůd

  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
Re:Krev 0.35, nic nepřiznáno, ŘP ponechán; koza jede s cajty, žena rodí
« Odpověď #27 kdy: 11 Května 2023, 15:44:15 »

Nejsem líný, ani náhodou ne, ale některé zkušenosti z internetu vyčíst neumím.

Podívejte: jel jsem k porodu, naměřili mi 0,35, v Rakousku bych s tím byl zcela legální, i kdybych si ten stav přivodil vědomě. Nejsem zlý a ani pro sebe nechci nepatřičné výhody, ale když mi seberou řidičák, nemůžu u nás na vesnici se třemi malými dětmi a s prací, jakou mám, vůbec fungovat.

A tak hledám, jak by se dalo postupovat.
Jestli na tom, gumidos, stále vidíte něco nemorálního (alespoň takto nějak Váš příspěvek cítím, i když řečeno to tam přímo není), můžu se ospravedlňovat ještě dál...
IP zaznamenána

Tačůd

  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
Re:Krev 0.35, nic nepřiznáno, ŘP ponechán; koza jede s cajty, žena rodí
« Odpověď #28 kdy: 11 Května 2023, 16:28:09 »

Mimochodem - dle § 5, 2a) siln. zák. je za "alkohol" považována i jiná látka obsahující alkohol, takže s tím hroznem uspějete podobně, jako byste konzumoval plody "sloního stromu".

A co tento judikát?

Na daný případ plně dopadá judikatura Nejvyššího správního soudu, a to konkrétně rozsudek č.j. 7 As 105/2010 – 96 ze dne 12.5.2011, v němž NSS konstatoval:

„K naplnění objektivních znaků skutkové podstaty tedy mohlo dojít jen tak, že stěžovatel požil alkoholický nápoj (případně jinou návykovou látku s alkoholem jako účinnou látkou) a poté řídil vozidlo v natolik krátké době po tomto požití, že byl ještě pod vlivem alkoholického nápoje, resp. jiné návykové látky s alkoholem jako účinnou látkou. Znakem skutkové podstaty výše uvedeného přestupku je to, že pod vliv alkoholu jako účinné látky alkoholického nápoje nebo jiné návykové látky mající vliv na řidičovu pozornost a schopnost ovládat vozidlo se stěžovatel musel dostat jen a pouze požitím tohoto nápoje, resp. této látky. ... K tomu, aby mohla být shledána vina za spáchání přestupku podle § 22 odst. 1 písm. b) zákona o přestupcích, tak musí být prokázáno, že přítomnost alkoholu v krvi obviněného z přestupku byla zapříčiněna tím, že požil alkoholický nápoj nebo jinou návykovou látku s alkoholem jako účinnou látkou. Znamená to tedy, s ohledem na požadovaný důkazní standard a důkazní břemeno, které v přestupkovém řízení leží na správním orgánu (srovnej rozsudek Nejvyššího správního soudu ze dne 24. 5. 2006, č. j. 2 As 46/2005 - 55, www.nssoud.cz), musí být nad vší rozumnou pochybnost prokázáno, že přítomnost alkoholu v krvi řidiče má právě tuto příčinu, a že tedy nebyla způsobena příčinou jinou. Důkazní břemeno nese správní orgán.
IP zaznamenána

Tačůd

  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
Re:Krev 0.35, nic nepřiznáno, ŘP ponechán; koza jede s cajty, žena rodí
« Odpověď #29 kdy: 11 Května 2023, 16:34:14 »

str 2

I pokud přikládám ke každé zprávě jen 1 jpg, píše mi to:
Vaše příloha nemůže být nahrána, neboť selhala bezpečnostní kontrola. Prosím obraťte se na administrátora fóra.  Dá se to nějak změnit?

V tomto případě už odpověď asi znám, tak můžu odpovědět sám sobě, třeba to pomůže i jiným: tahle hláška se nejspíš objevuje, pokud je nahrávaný dokument moc velký. Je potřeba obrázky zmenšit či zkomprimovat...
IP zaznamenána
Stran: 1 [2] 3 4 ... 6