30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: SR: VÝZVA za účelom vykonania úkonov potrebných na objasnenie priestupku  (Přečteno 1643 krát)

tutlox

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil

Prišla nám výzva na sro, aby sa dostavil konateľ k mestskej polícii na bonzovanie... Podľa FSM je v poriadku výzvu ignorovať, nič nerobiť a čakať na správne konanie, ale platí to aj na Slovensku?

Zákon o predvolaní na MP je takmer identický, len čo tie ďalšie povinnosti o udaní páchateľa, ktoré sú na konci?

Čakal som na správne konanie alebo rovno pokutu, nechápem prečo poslali výzvu, pokutu môžu predsa udeliť na objektívnu zodpovednosť prevádzkovateli vozidla.

MP ma chce pokutovať preto, lebo auto stálo na súkromnom pozemku (podľa katastra sa jedná o Urbariát), meter vedľa asfaltovej cesty pri jazere, dokonca mimo areálu.

Založil som tému, aj kvôli iným, lebo nikde som nevidel podobnú výzvu riešiť, respektíve sa tým u nás nikto nezaoberá a právne povedomie je zrejme 0.

UVEDENÁ VÝZVA (OCR sken)

VÝZVA za účelom vykonania úkonov potrebných na objasnenie priestupku .

Meno :  s.r.o. 

Podľa § 10 ods . 1 zákona č . 564/1991 Zb . o obecnej polícii v znení neskorších predpisov ( ďalej len „ zákon o obecnej polícii " ) Vás vyzývam , aby ste sa ( Štatutár , konateľ , resp . vodič ) dňa XXX v čase od 08.00 hod . do 14.00 h dostavil na útvar Mestskej polície za účelom vykonania úkonov potrebných na objasnenie priestupku - podanie vysvetlenia vo veci :

 Podľa zákona č.372 / 90 Zb . a to priestupok na úseku dopravy § 22 , odst.1 , písm . I .. ,, státie na verejnej a cestnej zeleni "
 
Priestupok bol spáchaný dňa 2022 v čase o 15,10 h v areáli XXXX , vodičom motorového vozidla zn . XXXX

Priestupok zaznamenaný kamerovým systémom mesta , alebo fotodokumentáciou .

So sebou si prineste občiansky ( alebo iný ) preukaz totožnosti a toto predvolanie .

Poučenie : Poučujem Vás , že podľa § 56 ods . 2 zákona č.372 / 1990 Zb . o priestupkoch v znení neskorších predpisov ( d'alej len „ zákon o priestupkoch " ) je každý povinný podat ' organom oprávneným objasňovať priestupky nevyhnutné vysvetlenia na preverenie došlého oznámenia o priestupku .

Podľa § 10 zákona o obecnej políci ste oprávnený podanie vysvetlenia odopriet " , ak by ste nim sebe alebo blizkej osobe spôsobili nebezpečenstvo postihu za priestupok alebo trestný čin . Vysvetlenie sa nesmie požadovať od osoby , ktorá by nim porušila zákonom uloženú povinnost mlčanlivosti , iba ak by ste boli od tejto povinnosti oslobodený .

Ďalej Vás poučujem , že v pripade , ak umyselne uvediete nesprávny alebo neúplný údaj organu štátnej správy alebo obci alebo im požadovaný udaj úmyselne zatajite , hoci máte povinnost takýto údaj uviest , dopustite sa priestupku podľa § 21 ods . 1 písm . b ) zákona o priestupkoch a môže vám byť uložená pokuta do výšky 99 eur .

Podľa zákona o obecnej polícii máte nárok na nahradu nutných výdavkov a ušlého zárobku ( §10 ods . 7 zákona o obecnej polícii ) .

Nárok na náhradu nemá ten , kto sa na výzvu dostaví vo vlastnom záujme , alebo pre svoje protiprávne konanie . Nárok na náhradu zaniká , ak si ho oprávnená osoba neuplatní do ôsmich dni odo dňa ,  ked sa na výzvu dostavila ( $ 10 ods . 8 zákona o obecnej polícii ) .

V prípade , ak bez ospravedlnenia alebo bez závažných dôvodov tejto výzve nevyhoviete a na objasnenie priestupku je podanie vysvetlenia nevyhnutné , môžete byť na útvar obecnej polície na účel podania vysvetlenia predvedený ( § 10 ods.2 zákona o obecnej polícii ) .

Závažné dôvody , pre ktoré sa v určený termín nemôžete dostaviť na útvar MsP , oznámte včas príslušníkovi MsP poverenému objasňovaním veci :

strana Výzvy - predvolania za účelom vykonania úkonov potrebných pre objasnenie priestupku .

 Pre prípad , že dňa 2022 ste neboli vodičom motorového vozidla zn . XXXX, tak Vás žiadame o splnenie povinností, ktoré Vám ako prevádzkovateľovi vozidla vyplýva z § 6 ods.  5 zákona č.8 / 2009 Z.z.  o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov , a to oznámiť osobné údaje osoby , ktorej ste ako prevádzkovateľ vozidla zveril vedenie vozidla v rozsahu meno , priezvisko , dátum narodenia a adresa pobytu . 
 
Orgán Policajného zboru preukázať rozsah pokuty do 3 500 eur právnickej osobe alebo fyzickej osobe - podnikateľovi , ktorá v súvislosti s konaním o priestupku proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky orgánu oprávnenému objasniť alebo prejednať priestupok neoznámi osobné údaje vedenia vozidla , meno ,  a adresa .
IP zaznamenána

tutlox

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil

Zvolil som nasledovný postup:

- elektronicky, cez všeobecnú agendu som poslal vyjadrenie. (ušetrené na poštovnom)
- konateľ má podozrenie na závažnú nemoc covid, kvôli tomu sa nemôže dostaviť. (zatiaľ je to len výzva, bez potvrdenia od dok.)
- v tomto kroku bola nahlásená reálna osoba (D......t) aj s údajmi, ktorá automobil odparkovala (splnené zákonné povinnosti)

Čakám, čo bude ďalej.

IP zaznamenána

tutlox

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil

Pokračovanie. Osobný telefonát meskáča, ktorý sa pýta, kde sa osoba zdržuje. Prípad nie je uzavretý, treba to predsa doriešiť. Splnili ste si povinnosť a pýta sa či uvedená osoba sa zdržiava v krajine, alebo to má zisťovať u fízlov v zahraničí. Nerozumel som mu čo požaduje, odporučil som oficiálnu komunikáciu, aby som si to mohol s právnikom prejsť.

Predpokladám, že bude nasledovať predvolanie k podaniu vysvetlenia.
IP zaznamenána