30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: zvláštní jednosměrka  (Přečteno 2048 krát)

hp racing

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
zvláštní jednosměrka
« kdy: 04 Října 2022, 09:18:12 »

Ahoj,
jen rychlý dotaz - je tohle platná značka, s ohledem na tu tyč, na které je umístěna?

https://mapy.cz/zakladni?pano=1&pid=77792535&newest=1&yaw=2.301&fov=0.982&pitch=0.124&x=17.2771055&y=49.5933168&z=19

Děkuji,
HP
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 918
    • Zobrazit profil
Re:zvláštní jednosměrka
« Odpověď #1 kdy: 04 Října 2022, 19:38:02 »

Pokud nebylo nic nového judikováno, tak:

Účastník silničního provozu nemůže sám činit soudy o zákonnosti dopravní značky a rozhodovat se, zda se značkou bude řídit, či nikoli.“
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil
Re:zvláštní jednosměrka
« Odpověď #2 kdy: 04 Října 2022, 19:58:46 »

Souhlasim s uzivatelem Hugo, ze hodnotit platnost na zaklade sloupku dle citovaneho judikatu nelze. Ale vzhledem k mumisteni je dle meho nemozne urcit, co je danou znackou mysleno. Znacky se zpravidla umistuji u praveho okraje vozovky, coz zde je za nejakou krizovatkou smerem k nadrazi. Tj. az za tim ostruvkem je jednosmerka. Nic to ale nerika o tech okolnich cestach... Takovy je muj vyjlad... Vsadim se, ze ta p***, co to tam takto umistila to myslela jinak, ale...
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 918
    • Zobrazit profil
Re:zvláštní jednosměrka
« Odpověď #3 kdy: 05 Října 2022, 05:05:55 »

Komentoval jsem pouze tu tyč. Samozřejmě je to značka k PK  před tím velkým stromem za červeným VW Touran.
IP zaznamenána

hp racing

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:zvláštní jednosměrka
« Odpověď #4 kdy: 05 Října 2022, 07:38:28 »

Co znamená prosím PK? No já si to taky tak myslel, že to spíš platí pro tu následující odbočku, vzhledem k tomu, kde ta značka stojí... :) ale opak je pravdou. Resp. asi ta ****, co to tam dala, to myslela opačně a 90% lidí to akceptuje. Já si toho například ani nevšiml a jel rovnou na poštu. Upozornil mě známý, že jsem projel jednosměrku naopak, proto se ptám zde... Fízli jsou schopni opruzovat za kdejakou kravinu a u nádraží to mají rádi, takže je pravděpodobné, že na tom někoho zkusí udělat... Chci být připraven.
IP zaznamenána

Yea

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:zvláštní jednosměrka
« Odpověď #5 kdy: 05 Října 2022, 08:21:36 »

Značka neplatná. Ohledně nemožnosti činění soudů účastníka provozu o platnosti - sice ano, ovšem aby toto bylo možné aplikovat, vyžadovalo by to něco co lze s ohledem k umístění, stavu a vzhledu alespoň vzdáleně považovat za nějaké dopravní značení. V opačném případě byhom za dopravní značení museli považovat např. i šipku vyřezanou dítětem do kry stromu stojícího kolem cesty.

Kdybychom odhlédli od všeho co je špatně a pokusili se nějak aplikovat na co značka platí, pak se můžme bavit tak maximálně o jednosměrce začínající sníženým nájezdem a pokračující cca těch 5m mezi sloupkem značícím plynovod a parkovacím automatem.

doplňuji: "PK" je myslím myšleno značka pozemní komunikace a nebo taky pěkně kokotská
« Poslední změna: 05 Října 2022, 08:27:24 od Yea »
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:zvláštní jednosměrka
« Odpověď #6 kdy: 05 Října 2022, 08:26:57 »

Tak platí
Citace
Svislé dopravní značky se umísťují při pravém okraji pozemní komunikace nebo nad vozovkou; pro zdůraznění jejich významu mohou být značky nacházející se při pravém okraji pozemní komunikace zopakovány i při levém okraji pozemní komunikace.

Můžeme tu polemizovat o tom, jestli platí pro tu první či druhou ulici v pravo.
Ale já nevidím žádnou značku která by mi zakazovala jet rovně k poště.

Protože jednosměrka má být označena z druhé strany značkou zákazu B2.

Takže moje argumentace pro PČR by byla: "Podle jaké značky nemohu jet rovně?"
« Poslední změna: 05 Října 2022, 08:29:08 od cocomoon »
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil
Re:zvláštní jednosměrka
« Odpověď #7 kdy: 05 Října 2022, 10:22:18 »

Resp. asi ta ****, co to tam dala, to myslela opačně a 90% lidí to akceptuje.

A vsadim se, ze 90 % lidi nezna znacku IP04a a znaji pouze IP04b...

cocomoon: +1
IP zaznamenána

robil

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:zvláštní jednosměrka
« Odpověď #8 kdy: 05 Října 2022, 11:16:56 »

Já si toho například ani nevšiml a jel rovnou na poštu.

Myslím si, že jste nic neporušil. Ta jednosměrka má i opačný konec a končí:
https://mapy.cz/zakladni?pano=1&pid=77792599&newest=1&yaw=4.646&fov=0.982&pitch=0.236&x=17.2774337&y=49.5931291&z=19
IP zaznamenána