30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: InfZ: Usnesení o zastavení řízení o odvolání  (Přečteno 15620 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
InfZ: Usnesení o zastavení řízení o odvolání
« kdy: 23 Září 2022, 00:24:12 »

Zajímaly mne nějaké informace o parazitce zmr. Krapkové z MMB. Podal jsem infožádost, MMB mi doručil rozhodnutí o částečném odmítnutí žádosti, podal jsem blanketní odvolání, na výzvu k doplnění odvolání jsem nereagoval.

19.09.2022 mi bylo doručeno usnesení SO2 o zastavení řízení o odvolání.

Jsem zmaten. Měl jsem za to, že pokud podám včasné (byť blanketní) odvolání proti rozhodnutí (a toto nevezmu zpět), má SO2 pouze 2 možnosti:
a) vydat rozhodnutí a odvolání vyhovět
b) vydat rozhodnutí a odvolání zamítnout

V tomto případě ale vyblili usnesení o zastavení řízení o odvolání. Je takový postup v souladu se zákonem?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:InfZ: Usnesení o zastavení řízení o odvolání
« Odpověď #1 kdy: 23 Září 2022, 01:01:28 »

A jelikož to parazitům z JMK (SO2) trvalo jako lačnému sraní, podal jsem k ÚOOÚ (a také aby se ani paraziti z ÚOOÚ nenudili) žádost o uplatnění proti nečinnosti.

19.09.2022 (ne)doručeno usnesení SO3.

Podat nečinnostní žalobu?

edit: A aby toho štěstí nebylo málo, doručovatelka byla tak hodná, že mi tento dopis vhodila do schránky včetně doručenky.
« Poslední změna: 23 Září 2022, 01:13:44 od Číkus »
IP zaznamenána

Paulie86

  • Příspěvků: 229
    • Zobrazit profil
Re:InfZ: Usnesení o zastavení řízení o odvolání
« Odpověď #2 kdy: 27 Září 2022, 04:21:54 »

To mi přijde jako naprostá hovadina - pokud se (jako neprávník) podívám na ust. § 66/1, tak mi z toho vychází, že takto lze zastavit jen řízení o žádosti, a odvolání imho není řízení o žádosti. Odvolání upravuje § 81 a násl. SprŘ a na jejich základě mám (stejně jako Vy) za to, že SO2 může usnesením zastavit odvolací řízení jen tehdy, když je odvolání vzato zpět. A i když není blanketní odvolání doplněno, tak SO2 klasicky odvolání buď vyhoví nebo ho zamítne - akorát v takovém případě přezkoumává jen soulad rozhodnutí a řízení se zákonem, jeho věcnou správnost už ne.
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 598
    • Zobrazit profil
Re:InfZ: Usnesení o zastavení řízení o odvolání
« Odpověď #3 kdy: 27 Září 2022, 08:09:08 »

Přesně tak, odvolání není žádost. Ze strany SO2 jde o chybnou aplikaci právní normy (což je zřejmé i z jejich textu), par. 66 se týká prvoinstančního řízení.
Ale je to kreativní aplikace, tohle jsem ještě neviděl :-)
Je třeba použít opravný prostředek.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:InfZ: Usnesení o zastavení řízení o odvolání
« Odpověď #4 kdy: 27 Září 2022, 08:59:06 »

+1

Samozřejmě je to blbost. Pokud by nedoplněné podání i přes výzvu stále trpělo takovými vadami, že je to non-podání, tak k němu nemá SO vůbec přihlížet (tedy není ani co zastavovat). Podání, které má základní náležitosti, je jasné, že jde o odvolání, proti čemu, kdo ho podal, je úplně v pohodě projednatelné, pokud odvolatel neuvedl konkrétní důvody, má to SO o trochu jednodušší, že je nemusí vypořádávat, ale pořád musí provést minimálně to, co má povinnost v odvolacím řízení přezkoumat ze zákona.

Obranou by byla žaloba proti rozhodnutí o zastavení řízení (proti rozhodnutí MV, pokud by postup SO2 byl potvrzen). Nejde nečinnostní žaloba (problém není v tom, že by SO nerozhodl, ale že rozhodl blbě) ani zásahová žaloba. Tím pádem je irelevantní i ne/opatření od ÚOOÚ a jeho ne/doručení žadateli. Žaloba proti rozhodnutí by asi měla velkou šanci na úspěch, ale je otázka, zda s tím ztrácet čas a energii, když jediným efektem bude to, že následně to odvolání jen zamítnou podle standardní šablony (a neposkytnutí samotných požadovaných informací asi žadatele taky extra netrápí).
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 598
    • Zobrazit profil
Re:InfZ: Usnesení o zastavení řízení o odvolání
« Odpověď #5 kdy: 27 Září 2022, 10:35:04 »

Ještě pro úplnost - pro řízení o odvolání se mají dle par. 93 odst. 1 analogicky používat vyjmenované části SpŘ, mezi kterými je i Hl. VI, tedy prvoinstanční řízení, kde je dána pravomoc zastavit odvolací řízení, ovšem pouze prvoinstančními orgánu a pouze ve vyjmenovaných důvodech, mezi kterými ovšem písmeno c) není, viz par. 88 odst. 2.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:InfZ: Usnesení o zastavení řízení o odvolání
« Odpověď #6 kdy: 27 Září 2022, 13:03:19 »

Nikoho netrápí, že to posvětili 2 lidi s Mgr. titulem, tedy pravděpodobně dva vystudovaní právníci? :D Špičkoví experti veřejné správy at its finest.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:InfZ: Usnesení o zastavení řízení o odvolání
« Odpověď #7 kdy: 03 Října 2022, 22:46:49 »

Podám blanketní odvolání a uvidím, jak se s tím poperou.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:InfZ: Usnesení o zastavení řízení o odvolání
« Odpověď #8 kdy: 16 Listopadu 2022, 23:28:59 »

14.11.2022 mi bylo doručeno poučení SO3. Prý mám zaslat vyjádření tak, aby bylo doručeno na SO3 (MV) nejpozději 10.11.2022.

Nemám stroj času. :-(

Asi pošlu žádost o stanovení splnitelného termínu a přidám žádost o uplatnění opatření proti nečinnosti a nějaké další kočkování.

edit: A ještě mají drzost se odkazovat na rozsudek, kdy se mnou prohráli a krom toho doteď nezaplatili náklady.
« Poslední změna: 17 Listopadu 2022, 01:24:12 od Číkus »
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:InfZ: Usnesení o zastavení řízení o odvolání
« Odpověď #9 kdy: 17 Listopadu 2022, 11:43:11 »

Bylo doruceno doporucene?
Neco naznacuje pouziti Ing. Bc. ... a mame i takove poslance https://www.psp.cz/sqw/detail.sqw?id=6500
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:InfZ: Usnesení o zastavení řízení o odvolání
« Odpověď #10 kdy: 17 Listopadu 2022, 11:59:50 »

Ano, doporučeně. 14.11.2022 fikcí, 15.11.2022 vhozeno.
IP zaznamenána

Paulie86

  • Příspěvků: 229
    • Zobrazit profil
Re:InfZ: Usnesení o zastavení řízení o odvolání
« Odpověď #11 kdy: 17 Listopadu 2022, 19:19:02 »

Jen technická poznámka - pokud má toho bakaláře z jiného oboru než inženýra, tak je imho použití obou titulů v pořádku, jestli se nemýlím...
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:InfZ: Usnesení o zastavení řízení o odvolání
« Odpověď #12 kdy: 06 Prosince 2022, 16:43:04 »

01.12.2022 doručeno Rozhodnutí SO3.

Rozhodnutí SO2 se ruší a věc se vrací k novému projednání.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:InfZ: Usnesení o zastavení řízení o odvolání
« Odpověď #13 kdy: 14 Prosince 2022, 21:48:02 »

12.12.2022 doručena výzva k vyjádření se k podkladům od SO2.

- Doručeno 12.12.2022, vyjádřit se mám do 02.12.2022.
- Ten soupis spisu je myšlen vážně? Vždyť tam není spisová značka, ani datum vložení jednotlivých částí...

14.12.2022 doručeno rozhodnutí SO2

To by člověk nevěřil, kolik radosti může vygenerovat žádost o informace o nějaké nezajímavé a zbytečné řadové úřední parazitce... :-)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:InfZ: Usnesení o zastavení řízení o odvolání
« Odpověď #14 kdy: 01 Ledna 2023, 19:29:34 »

23.12.2022 doručen blábol od SO3. E-mail se nevrátil jako nedoručený, tak lze považovat za doručený. Parazit zmr. Sláma být kreativní.

27.12.2022 doručena výzva k upřesnění žádosti o informace. Jakou informaci o platech bych parazitky Krapkové bych tak mohl požadovat? Hloupý parazit Jurečka to neví.
« Poslední změna: 01 Ledna 2023, 20:07:19 od Číkus »
IP zaznamenána