30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Jaké pojištění proti pokutám si platit?  (Přečteno 10927 krát)

pguru

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Jaké pojištění proti pokutám si platit?
« kdy: 22 Září 2022, 10:44:51 »

Ahoj, asi jendnoduše. Jaké pojištění proti pokutám si platit?

I tady na fórum jsem jich našel x, ale nedokážu sesumírovat, co není scam a může mi potencionálně pomoct.


Nejvíce se mi zamlouvá https://www.nezaplatim.cz/, ale nevím. I nějaké negativní hodnocení jsem zde četl.

Zároveň mi přijde, zvláštní, že jen za 3-4k měsíčně Vás tyhle služby budou zastupovat na x přestupků za rok. (Je to dost levné)

Ale rád se dozvím víc :D

Děkuji :)
« Poslední změna: 22 Září 2022, 10:58:44 od pguru »
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Jaké pojištění proti pokutám si platit?
« Odpověď #1 kdy: 22 Září 2022, 10:52:13 »

Mají tam i sprdele?
IP zaznamenána

pguru

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Jaké pojištění proti pokutám si platit?
« Odpověď #2 kdy: 22 Září 2022, 10:59:44 »

Mají tam i sprdele?


Asi nechápu otázku.
IP zaznamenána

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 227
    • Zobrazit profil
Re:Jaké pojištění proti pokutám si platit?
« Odpověď #3 kdy: 22 Září 2022, 11:13:38 »

Kolega Lafayette má na mysli řešení výzev k úhradě určené částky. Nyní přestupek provozovatele, dříve správní delikt, tedy sprdel.

Lafayette: Nemají. Tedy alespoň při poslední kontrole smluvních podmínek v únoru tam na ně měli výjimku.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Jaké pojištění proti pokutám si platit?
« Odpověď #4 kdy: 22 Září 2022, 11:59:09 »

Lafayette: Nemají. Tedy alespoň při poslední kontrole smluvních podmínek v únoru tam na ně měli výjimku.
Myslel jsem si to. Díky za potvrzení.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Jaké pojištění proti pokutám si platit?
« Odpověď #5 kdy: 22 Září 2022, 12:02:53 »

Možná bych si položil otázku: Kolik toho pácháte ročně, aby pro vás mělo smysl tohle řešit? Nezaplatim.cz soudě dle místních recenzí není 100% dokonalý, ale asi je to to nejlepší a nejférovější komerční řešení "proti pokutám". Záleží však co nazýváte pokutou. Nezaplatim.cz pro vás bude řešit ty přestupky, kde jste jako řidič ztotožněn (zastaven policistou). Neřeší výzvy (tedy to běžné parkování, úsekové radary, červené apod.).
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Jaké pojištění proti pokutám si platit?
« Odpověď #6 kdy: 22 Září 2022, 18:14:39 »

Zaprvé to není stoprocentní, ani když se budou snažit, zadruhé soud judikoval, že je to přitěžující okolnost, a zatřetí to bude mít jako každé pojištění nějaké výluky.

https://www.pravniprostor.cz/judikatura/spravni-pravo/pojisteni-proti-pokutam-je-pritezujici-okolnosti
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Jaké pojištění proti pokutám si platit?
« Odpověď #7 kdy: 22 Září 2022, 18:24:17 »

alo.is > Tak co jsem z kontextu pochopil, tak tyto (seriózní) "pojišťovny" dnes již fungují tak, že vypracovávají podání obviněnému a ten si je sám dle instrukcí posílá. Tahle přitěžující okolnost je hlavně opatření proti Kocourkovi (který to navíc hrdě nazýval pojišťovnou), který fungoval tak, že se plná moc běžně dávala na tu Motoristickou vzájemnou pojišťovnu - družstvo, a pak ještě na několik dalších společností. Díky tomu šlo snadno detekovat, že se jedná o Kocourkovinu a šlo cokoliv blábolit o přitěžující okolnosti. Když si činíte podání sám, tak nemají šanci tento judikát uplatnit.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Jaké pojištění proti pokutám si platit?
« Odpověď #8 kdy: 22 Září 2022, 18:55:32 »

Předpokládám ale, že pojištění si chce platit právě ten, kdo se nechce vůbec o nic starat, maximálně podepíše plnou moc k zastupování.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Jaké pojištění proti pokutám si platit?
« Odpověď #9 kdy: 22 Září 2022, 19:47:17 »

Já to teda spíš vnímám tak, že pojištění si platí někdo, kdo občas prasí a chce mít záruku, že v případě, že ho chytí, tak bude mít aspoň nějakou formu solidní obhajoby/pomoci, včetně např. obstrukčních praktik.

Pokud někdo chce zastoupit seriozně a se vším všudy, ať jde za advokátem. Od těch však obstrukce a konání na hraně práva asi úplně čekat nemůžete. Navíc mezi advokáty jsou, co jsem měl možnost slyšet, 2 výrazné skupiny. Jedna vezme naprosto cokoliv jenom aby vás zkasírovala. Druhá je pak extrémně skeptická a poradí vám, abyste zaplatil, protože je to bez šance...
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Jaké pojištění proti pokutám si platit?
« Odpověď #10 kdy: 22 Září 2022, 20:34:49 »

Ja bych tedy rekl ze o tomhle zacne nejdriv uvazovat nekdo kdyz slysi "prestupek nelze vyresit na miste, tedy to musime oznamit spr. organu, tady to podepiste" :D
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil
Re:Jaké pojištění proti pokutám si platit?
« Odpověď #11 kdy: 23 Září 2022, 09:11:13 »

Já nevím. Co to pojištění dá více proti tomu, co lze dostat za rady zde?
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Jaké pojištění proti pokutám si platit?
« Odpověď #12 kdy: 23 Září 2022, 09:43:52 »

Z mého pohledu asi tu jistotu, že se tomu někdo bude věnovat. Tady je to přece jenom dobrovolné a není ta jistota, že na to někdo zareaguje.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Jaké pojištění proti pokutám si platit?
« Odpověď #13 kdy: 23 Září 2022, 12:33:32 »

Pokud někdo chce zastoupit seriozně a se vším všudy, ať jde za advokátem. Od těch však obstrukce a konání na hraně práva asi úplně čekat nemůžete.

To snad nemyslíte vážně? Jako znalí práva, ví nejlépe, jak obstruovat. Pouze to nebudou příliš provádět u nějaké pitomé odpovědnosti provozovatele vozidla...
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Jaké pojištění proti pokutám si platit?
« Odpověď #14 kdy: 23 Září 2022, 22:41:01 »

Ano, jistě ví jak obstruovat. Ale do jaké míry to budou dělat? Podívejte se jak funguje Číkus. A vyhrál vyšší stovky, možná už tisíce případů. Vážně očekáváte, že bude advokát posílat podání, která "omylem" zapomene podepsat? Že bude podávat námitky podjatosti, které s tím jak je podjatost dle §14 SprŘ zamýšlena, nemají nic společného*? Že bude podávat žádosti o opatření proti nečinnosti či přezkum jenom proto, aby na chvíli odňal správnímu orgánu spis?

Jako moderátor tohoto fóra jste již asi poznal, že většina úspěšných strategií (uznávám - spíše pro banálnější přestupky) by se dala nazvat jako "hraju tatara, co moc neví co dělá, ale uplatňuji všechna svá práva". To si prostě advokát dovolit nemůže. Alternativně možná ano - pokud se nenechá zmocnit, vypracovává obviněnému podání a ten si je sám podává. Moje znalosti jsou pramalé, za svůj život jsem měl možnost nahlédnout asi pouze do 20 spisů přestupkových řízení, ve kterých vystupovali jako zmocněnci 2 různí advokáti. Nikdy jsem ale neviděl z jejich strany ani náznak většího obstrukčního jednání. Naopak, jednali extrémně korektně, slušně a profesionálně. Žádné "Číkusoviny".

Tím se samozřejmě nesnažím hájit advokáty. Je mi to buřt. Pokud bych chtěl super seriózní obhajobu v něčem vážnějším, jdu za advokátem. Pokud bych chtěl obstrukce (které jsou mnohdy účinnější než věcná argumentační obhajoba), od advokáta si nechám spíš jen poradit/konzultovat, případně jdu za nezaplatim.cz. Ta moje myšlenka za tím co jsem psal nebyla asi pochopena. Nezaplatim.cz a typický advokát jdou prostě na obhajobu s úplně jiným přístupem (vycházím z toho, jak tu spolupráci s nezaplatim popisovali lidi na fóru, osobní zkušenost s nimi nemám).

*fun fact: tohle dělal Babišův advokát ve správních řízeních o střetu zájmu s Černošicema
« Poslední změna: 23 Září 2022, 22:43:11 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.