30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Odvolání bez udání důvodů  (Přečteno 1779 krát)

Re

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
Odvolání bez udání důvodů
« kdy: 13 Ledna 2023, 08:54:50 »

Dobrý den,
proti rozhodnutí SO1 (MHMP) jsem ve stanovené lhůtě podal k SO2 (MD) prostřednictvím SO1 (MHMP) odvolání v tomto znění:

...podávám tímto blanketní odvolání proti rozhodnutí Magistrátu hlavního města Prahy, Odboru dopravněsprávních činností, Oddělení
správního řízení Č.j. MHMP XXX v celém rozsahu a v souladu s ustálenou judikaturou (viz např. rozsudek Krajského soudu v Hradci Králové, sp. zn. 54 Ca 1/2008) žádám o stanovení přiměřené lhůty k doplnění odvolacích důvodů.

No a teď mi byla doručena Výzva k odstranění nedostatků podání, ale nikoliv od SO2 (MD), nýbrž od SO1 (MHMP), že mám doplnit důvody a pokud tak do 5 dnů neučiním, bude odvolání postoupeno SO2 bez požadovaných údajů. Je tento postup SO1 (MHMP) správný a zákonný? Myslel jsem, že SO1 má jen jako poslíček předat odvolání SO2 a je mu ho*no do toho, co je v něm napsáno, já přece žádal a podával k SO2 a nikoli SO1. Jak bych měl postupovat - nereagovat, nebo napsat SO1, že důvody doplním na výzvu odvolacího SO2, nebo radši důvody doplnit rovnou?

Děkuji moc za Vaše případné rady
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání bez udání důvodů
« Odpověď #1 kdy: 13 Ledna 2023, 09:21:09 »

Je to zcela v pořádku. Odvolává se k SO1 a ten zjistil že to nemá všechny náležitosti a tak vás vyzval k doplnění. Pak to celé zabalí a pošle SO2. SO2 o vás zatím vůbec nic neví.
IP zaznamenána

Re

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání bez udání důvodů
« Odpověď #2 kdy: 13 Ledna 2023, 09:32:16 »

No odvolává se přece k SO2 nikoli k SO1 - odvolání je adresováno SO2 jen prostřednictvím SO1. Tedy SO2 by mě měl vyzvat a stanovit lhůtu jak jsem žádal, nebo to chápu špatně? Takže důvody mám doplnit už na tuto výzvu?
Děkuji
« Poslední změna: 13 Ledna 2023, 09:48:56 od Re »
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání bez udání důvodů
« Odpověď #3 kdy: 13 Ledna 2023, 10:24:46 »

Ano, na tuto výzvu, SO1 to musí předat k SO2 včetně odvolacích bodů. Pokud to nedoplníte, k SO2 to sice taky půjde, ale nebudou řešit odvolání, ale pouze přezkum, jestli formálně SO1 postupoval správně procesně, nikoliv argumentačně.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání bez udání důvodů
« Odpověď #4 kdy: 13 Ledna 2023, 10:27:04 »

Proti rozhodnutí SO1 se odvolává k SO2 prostřednictvím SO1.

SO1 se zachoval správně. Před předáním věci k SO2 musí nejprve posoudit, zda nerozhodne autoremedurou. A aby to mohl posoudit, musel Vás vyzvat k doplnění odvolacích důvodů.
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 509
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání bez udání důvodů
« Odpověď #5 kdy: 13 Ledna 2023, 10:27:59 »

Čtěte. SO1 postupuje dobře.

swenak: Nene. Bylo-li podáno včas, tak i bez důvodů by to měl SO2 přezkoumat v odvolacím řízení.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

Re

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání bez udání důvodů
« Odpověď #6 kdy: 13 Ledna 2023, 10:51:20 »

OK, myslel jsem, že když podám blanketní odvolání bez důvodů, tak je větší šance, že se na to SO2 (MD) vykašle, aby mě nemusel vyzývat a neměl s tím více práce... Pošlu tedy doplnění důvodů na tuto výzvu od SO1.
Děkuji všem
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání bez udání důvodů
« Odpověď #7 kdy: 13 Ledna 2023, 10:53:24 »

Pokud máte opravdu neprůstřelné odvolací důvody, nabízí se ještě varianta pro fajnšmekry: Odvolání nedoplňovat a argumenty užít až ve správní žalobě proti zamítavému rozhodnutí od SO2.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání bez udání důvodů
« Odpověď #8 kdy: 13 Ledna 2023, 11:05:08 »


[url=https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2004-500#f2629888]Čtěte
. SO1 postupuje dobře.

swenak: Nene. Bylo-li podáno včas, tak i bez důvodů by to měl SO2 přezkoumat v odvolacím řízení.
]Čtěte[/url]. SO1 postupuje dobře.

swenak: Nene. Bylo-li podáno včas, tak i bez důvodů by to měl SO2 přezkoumat v odvolacím řízení.
[/quote]

No a to jsem přeci napsal, nebo ne?
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 509
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání bez udání důvodů
« Odpověď #9 kdy: 13 Ledna 2023, 11:16:39 »

Aha. Já to pochopil, jako že by to mělo být přezkumné řízení. Má omluva.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

joekilla

  • Příspěvků: 69
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání bez udání důvodů
« Odpověď #10 kdy: 14 Ledna 2023, 23:32:42 »

Větší šance, že se na to SO2 vykašle je, když odvolací důvody doplníte. Jsou také možnosti, jak to předání SO2 pozdržet, nebo si pohlídat okamžik předání. Lhůta na doplnění je pouze pořádková a SO1 to po jejím uplynutí SO2 předá s větším nebo menším odstupem. SO1 musí i k blanketnímu odvolání vypracovat stanovisko, takže to ani nemůže poslat hned.
IP zaznamenána