30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Říčany - výzva k zaplacení určené částky  (Přečteno 9303 krát)

Paulie455

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Říčany - výzva k zaplacení určené částky
« kdy: 14 Června 2021, 16:04:48 »

Ahoj,

rád bych se zeptal, zda tady někdo nemá zkušenost z poslední doby s ouřadama z Říčan. Objevil jsem toto téma, ale je bohužel zamknuté.

Zeptám se, když bonzujete komunikujícího Helmuta s českou adresou, musí mít platný ŘP a být dohledatelný? Možná blbá otázka, nicméně mě překvapilo, že do té výzvy přiložili bonzovací formulář, kde se tyto věci snaží vyzjistit - včetně podpisu samotného řidiče :D.

Předpokládám, že správný postup je formulář ignorovat a poslat jim pouze jméno a adresu.

Co se stane, když se Helmut přizná a nezaplatí výpalné? Stává se, že ho předvolají?

Díky.
IP zaznamenána

Rada

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:Říčany - výzva k zaplacení určené částky
« Odpověď #1 kdy: 14 Června 2021, 17:48:30 »

V Říčanech poslední dobou pár správních řízení sleduji, probíhají zatím takovým způsobem, že se vždy správnímu orgánu povedlo zahájit správní řízení s provozovatelem a vydat příkaz. Na příkaz provozovatel vždy reaguje neodůvodněným odporem. Správní orgán následně už žádné kroky nepodniká a navždy se odmlčí.
Bonzovací formulář nepoužíváme, protože by obsahoval spoustu prázdných kolonek a to není vůbec hezké, proto reagujeme vždy volnou formou.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Říčany - výzva k zaplacení určené částky
« Odpověď #2 kdy: 14 Června 2021, 23:25:52 »

Úřadu se sděluje jméno a příjmení Helmuta, jeho datum narození a adresa, kam mu můžou napsat pozdrav.
Nic víc.
Možná ještě žádost, aby byl Helmut potrestán co nejpřísněji.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Říčany - výzva k zaplacení určené částky
« Odpověď #3 kdy: 14 Června 2021, 23:34:18 »

A ještě adresa trvalého bydliště, pokud se liší od (kontaktní/doručovací) adresy, kam chce dostávat pozdravy.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Říčany - výzva k zaplacení určené částky
« Odpověď #4 kdy: 15 Června 2021, 12:34:02 »

Na druhou stranu, pokud neznáme trvalou adresu, tak ji můžeme nechat úřad zjistit, ne?

Už jsem třeba uváděl místo adresy jen identifikátor datové schránky.
« Poslední změna: 17 Června 2021, 16:22:08 od Lafayette »
IP zaznamenána

cane

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:Říčany - výzva k zaplacení určené částky
« Odpověď #5 kdy: 15 Června 2021, 14:22:21 »

Měl jsem tam asi dva případy, někdy před lety. Pokud projevíte snahu se bránit, nechají vás být.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Říčany - výzva k zaplacení určené částky
« Odpověď #6 kdy: 15 Června 2021, 15:18:42 »

Mám tam aktuálně asi 8 případů. A opravdu se zdá, že aktivnější obrana znamená, že úřad to vzdá.
IP zaznamenána

Paulie455

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Říčany - výzva k zaplacení určené částky
« Odpověď #7 kdy: 17 Června 2021, 16:19:41 »

Díky za odpovědi všem. Zeptám se ještě - strategie vesměs komunikující Helmut?
IP zaznamenána

Paulie455

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Říčany - výzva k zaplacení určené částky
« Odpověď #8 kdy: 05 Října 2022, 23:07:14 »

Tady update:

po ignoraci prvotní výzvy přišel za pár měsíců příkaz na uhrazení částky. Na příkaz podán blanketní odpor. Od té doby ticho po pěšince. Nyní přišlo, že se řízení zastavuje.
Stačilo tedy podat jenom odpor a spoléhat na neochotu úředníka vynaložit nějaké pracovní úsilí :D.

Nejvíc mě baví to odůvodnění, proč to zastavují. Prakticky tam nevypsali žádný důvod, proč se to teda zastavilo, jen zopakovali, že mají jednoznačně doložené od policie spáchání přestupku, že byl naplněn formální i materiální znak přestupku, jen teda porušení pravidel nemělo za následek dopravní nehodu.

Dá se s tímto závěrem případně dále pracovat při komunikaci s úřadem při budoucích přestupcích?

Díky
IP zaznamenána