30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva MMB: Nemožnost PO odmítnout výpověď?  (Přečteno 2041 krát)

Hynek

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Výzva MMB: Nemožnost PO odmítnout výpověď?
« kdy: 13 Října 2022, 13:12:13 »

Po nějaké době mi dorazilo opět psaníčko do firemní datovky (viz níže). Již jsem řešil něco podobného zde: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4064.new;topicseen#new

Překvapilo mě ale že úřad oproti předchozí výzvě doplnil do poučení tuto větu:
Právnická osoba nemůže odepřít podat vysvětlení z důvodu, aby nezpůsobila stíhání osobě blízké (rozsudek KS Brno ze dne 24.2.2016 č.j.: 31 A 34/2014).

Jako v předchozím případě bych chtěl zareagovat sdělením:
"Totožnost řidiče ve smyslu ustanovení pravidel pro provoz na pozemních komunikacích je společnosti známa. V souladu s poučením v předmětné výzvě odepírám v této věci vypovídat."

Je to vzhledem k výše zmíněnému poučení korektní, když to budu posílat za právnickou osobu? Řídil jsem já a zároveň jsem jednatelem firmy.





IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 020
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MMB: Nemožnost PO odmítnout výpověď?
« Odpověď #1 kdy: 13 Října 2022, 18:45:03 »

A nechcete udat mne? Mohla by být legrace.

Jak dopadla ta minulá kauza?
IP zaznamenána

Hynek

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MMB: Nemožnost PO odmítnout výpověď?
« Odpověď #2 kdy: 13 Října 2022, 21:44:11 »

Minule to dopadlo na výbornou. Poslal jsem jim odpověď, že odmítám vypovídat (přesně ve znění předchozího příspěvku) a už se nikdo neozval. Bylo to v roce 2017 takže úspěšně promlčeno. Jen mě právě teď zarazila ta zmínka v poučení, že to nejde.

Udám Vás s radostí, ale určitě by mě zajímal váš postup, abych byl v obraze kdyby se to v nějaký moment vrátilo zpět na firmu a také abych se vzdělal do budoucna.
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MMB: Nemožnost PO odmítnout výpověď?
« Odpověď #3 kdy: 13 Října 2022, 23:39:00 »

Není nic jednodušího, než udat řidiče, a doplnit k němu, že řidič má auto svěřeno, ale zároveň jej smí svěřit komukoliv, komukoliv uzná za vhodné. Pak už je cesta k odepření snadná.
IP zaznamenána