30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Výzva rovnou do schránky  (Přečteno 8594 krát)

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Výzva rovnou do schránky
« Odpověď #15 kdy: 13 Června 2022, 20:08:18 »

Tak, že na úřad dorazíte a řeknete, že žádáte nahlédnutí do spisu. Klidně s odkazem na § 38 SprŘ, ale i bez toho by vám to mělo vyjít.

Spisy nikdo vzdáleně zpřístupňovat nemusí. Pokud tak činí (a některé správní orgány to dělávají), tak je to akt vstřícnosti.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Výzva rovnou do schránky
« Odpověď #16 kdy: 14 Června 2022, 08:58:54 »

Tady tahá SO za delší konec. Pro vás bude možností místní síť nahlížečů: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2244.0
IP zaznamenána

Doggazz

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Výzva rovnou do schránky
« Odpověď #17 kdy: 20 Října 2022, 13:31:48 »

Tak mi po dvou omluvách z ÚJ přišlo rozhodnutí. Čas ještě mám, takže jsem neváhal a vydal se na úřad pro spis. Respektive podívat se, jak byla výzva doručena. Bylo to vcelku zábavné. Přišel jsem, pan ouřada měl zrovna pauzičku na kafíčko s kolegyní. Nejdříve se oháněl tím, že jsem se měl objednat a že mi teď spis nevydá, na což jsem mu odpověděl, že to ze zákona nemusím. Vykázal mě tedy na chodbu, ať počkám, že má teď moc práce. Chtěl mě nechat vycukat, ale bylo už 11:15 a ve 12 by měl mít padla, takže to vydržel asi dvě minuty. Po tom co našel spis, jsem hned listoval dodejku. Na ní podpis pošťačky, která to vhodila hned do schránky. Na dodejce také nápis "neukládat, nevracet, vložit do schránky". Povídám tedy ouřadovi, tohle nebylo doručeno podle metodiky MV a správního řádu. Na to mi odpověděl, že ho nějaká metodika nezajímá, že to bylo po 10 dnech vhozeno do schránky. Tak mu opakuju, že si protiřečí, když je na dodejce přímo napsáno, že se to ukládat nemá a že podle trackingu je vidět, že to bylo 2 den od odeslání doručené. Taky mu říkám a podle čeho se pak vypočítává ta lhůta na úhradu výzvy, když to šlo rovnou do schránky? Mlčel, a pak povídá "helejďte se, mě je to jedno, já to odeslal a víc mě nezajímá".

No, už se vyloženě těším na odvolání.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Výzva rovnou do schránky
« Odpověď #18 kdy: 20 Října 2022, 14:53:00 »

Povídám tedy ouřadovi, tohle nebylo doručeno podle metodiky MV a správního řádu. ..... Tak mu opakuju, že si protiřečí, když je na dodejce přímo napsáno, že se to ukládat nemá a že podle trackingu je vidět, že to bylo 2 den od odeslání doručené. 
Vy ale máte hrát hru "doručeno nebylo vůbec". Pokud ouřada pochopí, že jste obálku dostal, k čemuž mu svými hláškami vycházíte hodně vstříc, pak budete hádejte kde?
Znáte to pořekadlo o rybě na háčku?
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 999
    • Zobrazit profil
Re:Výzva rovnou do schránky
« Odpověď #19 kdy: 20 Října 2022, 14:59:36 »

Tak jestli to říkal tak jak je to psáno, tak nikde nesdělil, že dopis dostal.
Do spisu šel nahlédnout, protože se v případu dlouho nic nedělo a tak mu to bylo divné.
Teprve ve spisu našel nějakou špatnou dodejku od dopisu, který samozřejmě nedotal a proto rozporoval špatné doručování.
IP zaznamenána

Doggazz

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Výzva rovnou do schránky
« Odpověď #20 kdy: 20 Října 2022, 16:37:36 »

Tak jestli to říkal tak jak je to psáno, tak nikde nesdělil, že dopis dostal.
Do spisu šel nahlédnout, protože se v případu dlouho nic nedělo a tak mu to bylo divné.
Teprve ve spisu našel nějakou špatnou dodejku od dopisu, který samozřejmě nedotal a proto rozporoval špatné doručování.

Ano, já tvrdím, že nebylo doručeno vůbec a při tom poukazuji na skutečnost, že k tomu došlo nejspíš kvůli tomu, že to úřad špatně doručil - tedy, že to po těch 10 dnů nebylo uloženo na poště a já neměl ve schránce poučení.

Teď ale nevím, jak to zapracovat do toho odvolání. Tedy buď, že ze spisu jsem získal doručenku, ze které jsem podle trackingu zjistil, že to na té poště nepobylo a že na doručence je podpis bůhvíkoho (pošťačky), navíc že je i na doručence ona formule "Neukládat, nevracet, vložit do schránky". Nebo k tomu navíc přidat i to, že jsem po návratu s doručenkou začal po dopise pátrat a objevil jsem ho ve schránce SVJ (jsem ve výboru), ze které je navíc patrno, že nebylo ani odtrženo poučení. Takže buď dopis nemám nebo dopis jsem neměl, ale teď jsem ho objevil.
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Výzva rovnou do schránky
« Odpověď #21 kdy: 20 Října 2022, 19:17:21 »

K čemu vám to bude? Doručeno mají dobře, celý spor teď už můžete vést jen o tom, kdy. Když uhrajete neplatnost doručení poštou (což asi můžete), tak mají doručeno nahlédnutím do spisu.
IP zaznamenána

Doggazz

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Výzva rovnou do schránky
« Odpověď #22 kdy: 20 Října 2022, 19:22:32 »

K čemu vám to bude? Doručeno mají dobře, celý spor teď už můžete vést jen o tom, kdy. Když uhrajete neplatnost doručení poštou (což asi můžete), tak mají doručeno nahlédnutím do spisu.

Nahlédnout do spisu jsem šel až po doručení rozhodnutí. O předchozí výzvě jsem se jakože dozvěděl až z příkazu. Tu výzvu jsem jakože vůbec nedostal.
IP zaznamenána

Doggazz

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Výzva rovnou do schránky
« Odpověď #23 kdy: 23 Ledna 2023, 10:20:01 »

Dnes mi přišlo do DS rozhodnutí od krajského úřadu Středočeského kraje... WIN! Jak jsem tvrdil od začátku, výzva nebyla doručena v souladu se správním řádem. Předpokládám, že to takhle Říčany lifrují všem, takže pozor na to.

Cituji:
"V daném případě však uvedené naplněno nebylo, neboť z předložené spisové dokumentace, konkrétně pak z doručenky k písemnosti „Výzva provozovateli vozidla, s nímž došlo ke spáchání přestupku“, je seznatelné, že předmětná písemnost nemůže být považována za doručenou
dle ustanovení § 24 odst. 1 zákona č. 500/2004 Sb., neboť na doručence absentuje jak označení skutečnosti, že byl adresát vyzván k vyzvednutí zásilky a bylo ponecháno poučení, tak skutečnosti, od kdy byla zásilka připravena k vyzvednutí, tedy základní zákonné podmínky nutné pro naplnění ustanovení § 24 odst. 1 zákona č. 500/2004 Sb., tedy doručení tzv „fikcí“.

Můžu teď do Říčan zaslat jakousi svoji "výzvu k úhradě" vzniklých nákladů? Tedy PHM, které jsem projel cestou na ÚJ a čas, který jsem tomu musel věnovat, byť bylo od začátku jasné, že mi nic neposlali?
« Poslední změna: 23 Ledna 2023, 12:04:59 od Doggazz »
IP zaznamenána