30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Prikaz: Blokove cisteni - Brno - uvizl jsem v zahranici  (Přečteno 6777 krát)

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil

Zdravim, po letech cisteho stitu se mi letos zacaly mnozit tezke zlociny.

Dnes mi byl do DS dorucen Prikaz na 1500,- od MMB za nerespektovani zakazu stani v dobe blokoveho cviceni 14. 3. 2022. Nenabonzoval jsem ridice, protoze toto by mela byt objektivne vyhra. Jelikoz je to ale muj prvni prikaz, nechci nikde udelat chybu.

Tento pripad je totiz zajimavy v tom, ze jsem objektivne nemohl preparkovat auto, protoze jsem byl den predtim vzat v zahranici do vazby kvuli podezreni z trestneho cinu. Nedoborovolne jsem tam stravil dalsich skoro 14 dni.

Ted samozrejme v lhute osmi dnu podam blanketni odpor a pockam na vyzvu k jeho doplneni.

K naslednemu mam nekolik dotazu. Bojim se dukazni nouze. Mam razitka v pasu a pak dokumenty od soudu, ovsem v cizim jazyce. Jsou to skeny a mozna nejsou uplne. Originaly ma muj byvaly lokalni advokat, ktery nas obral o penize a ja na nej podal trestni oznameni. Vzhledem k tomu, ze cely pripad jeste neni uplne pod drnem, nechce se mi do toho uplne stourat. V tuto chvili me to stalo asi 100k a jsem v poradku a zdravy v CR, to je vetsi priorita nez blokove cisteni...

Mohu uradu dat na doplneni odporu dokumenty v cizim jazyce nebo je treba overeny preklad? Ten by vysel na vic nez je prikaz...

To, co jsem v zahranici zazil, bylo jak ze spionazniho filmu a opravdu nepreji to nikomu zazit. Vzhledem k tomu, ze se do toho zapojily ruzne organizace, nemohu sem sdilet vse. Brnakum mohu maximalne nabidnout posezeni nekde v hospode. Po te zkusenosti jsem si dost zacal vazit toho "bordelu" co tu mame. Je opravdu zlaty...

Prosim o presun do kuchyne.
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz: Blokove cisteni - Brno - uvizl jsem v zahranici
« Odpověď #1 kdy: 19 Září 2022, 14:24:55 »

Odpor podan.

Moje otazka, zda lze do oduvodneni sveho jednani prilozit dokumenty, ktere prokazuji, ze jsem opravdu nemohl preparkovat, v cizim jazyce stale trva.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz: Blokove cisteni - Brno - uvizl jsem v zahranici
« Odpověď #2 kdy: 20 Září 2022, 11:57:17 »

K těm cizojazyčným dokumentům - pokud narážíte na § 16(2) SprŘ, tak povinnost předkládat originály listin a úřední překlad se IMHO týká jen podkladů, kde zákon přímo ukládá povinnost nějaké listiny předložit, typicky v řízení o žádosti (např. kdybych potvrzení od doktora přikládané k žádosti o ŘO přinesl vyhotovené v čínštině, musím opatřit i překlad). Na listinu, kterou má být proveden důkaz, nota bene v sankčním řízení, se to nevztahuje. Podle § 51 SprŘ jako důkaz může sloužit cokoliv, co je vhodné ke zjištění stavu věci, a technicky vzato vy nejste povinen důkazní prostředky sám předkládat, důkazy opatřuje SO a pouze na žádost účastníka je přípustné, aby něco místo SO opatřoval účastník (§ 50(2) SprŘ). Striktně dle litery SprŘ se dokonce nepočítá s tím, že by listiny k provedení důkazů sám od sebe účastník předkládal, je povinen důkazy pouze označit (§ 52 SprŘ), a teprve pokud SO shledá provedení takového důkazu potřebným, může uložit povinnost takovou listinu předložit (§ 53 SprŘ), ale už ne opatřovat překlad (protože lze uložit povinnost předložit něco, co máte, a contrario nikoliv shánět něco, co nemáte).

Důkaz cizojazyčnou listinou (a klidně třeba jen kopií) samozřejmě je přípustný. Pokud na interpretaci takové listiny SO potřebuje překlad nebo překladatele, je na něm, aby si to zajistil. Pokud bude mít nějaké pochyby o tom, zda listina pravdivě zachycuje to, co je v ní uvedeno, má opět SO hafo možností, jak postupovat (může vyzvat k předložení originálu, může kontaktovat původce listiny, je-li to nějaký orgán, může vyslechnout vhodné svědky ...).
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz: Blokove cisteni - Brno - uvizl jsem v zahranici
« Odpověď #3 kdy: 20 Září 2022, 12:09:28 »

Tento pripad je totiz zajimavy v tom, ze jsem objektivne nemohl preparkovat auto, protoze jsem byl den predtim vzat v zahranici do vazby kvuli podezreni z trestneho cinu. Nedoborovolne jsem tam stravil dalsich skoro 14 dni.
No a teď konkrétně k této situaci. Píšete o blokovém čištění, příkazu a o tom, že nebyl nabonzován řidič, tedy předpokládám, že klasický sprdel, který má spočívat v tom, že provozovatel nezajistil, aby řidič respektoval dopravní značení. Tam přece není třeba dokazovat, že jste tou dobou byl zabásnutý na Ukrajině, ale pouze to, že auto bylo zaparkováno ještě před umístěním značení (a stačí to tvrdit, dokazovat musí orgán).

O přestupku (ani řidiče, ani provozovatele) nemůže být řeč. Jediný potenciální spor může být o náklady za odtah, resp. o vydání auta, stojí-li někde odtažené. A to je podle stávající úpravy řešeno jako soukromoprávní záležitost, nikoliv ve správním řízení. IMHO to, že jste byl někde v zahraničí zadržen a zůstal tam tak nedobrovolně déle, než jste původně předpokládal, by mohlo naplnit tzv. závažné důvody ve smyslu § 19b(2) ZPK. Otázka ale je, zda máte auto a zda jste už něco někomu platil - pokud odpověď zní ano/ne, nemá smysl se tím trápit. V klidu odražte minimálními prostředky nesmyslný sprdel a ohledně případných nákladů vyčkejte, zda se někdo ozve.
« Poslední změna: 20 Září 2022, 16:31:59 od hh »
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz: Blokove cisteni - Brno - uvizl jsem v zahranici
« Odpověď #4 kdy: 20 Září 2022, 13:10:17 »

Dekuji za vycerpavajici odpoved.

Auto mam. V Brne se nastesti jiz nikam neodtahuje a nenasel jsem zadne stopy, ze bylo vozidlo po dobu cisteni premisteno/nadzvednuto.

Auto jsem tam zaparkoval pravdepodobne az po umisteni znaceni (coz ale nevim, neznam, nepamatuji se a budu tvrdit, ze tam v dobe parkovani nebylo - at prokazi opak). Muj planovany navrat mel byt den pred blokovym cistenim (puvodni plan byt tam dva dny). Bohuzel se to zkomplikovalo a o par tydnu protahlo. Organu to tedy v pripade vyzvy o doplneni odporu oznamim. Pripadne dolozim razitkem v cestovnim pasu a uvidime. Na zavazne duvody by to melo stacit (Jen teda pod § 19b(2) SprŘ.) jsem nenasel nic relevantniho).
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz: Blokove cisteni - Brno - uvizl jsem v zahranici
« Odpověď #5 kdy: 20 Září 2022, 13:16:58 »

Oni vás nebudou vyzývat k doplnění odporu, odpor se běžně podává blanketní. Jeho jediným účelem je zrušit příkaz. Vysoce pravděpodobně vás vyzvou k seznámení se spisem a sdělení stanoviska ve lhůtě před vydáním rozhodnutí. Ve sprdelích se ÚJ běžně nekonají.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz: Blokove cisteni - Brno - uvizl jsem v zahranici
« Odpověď #6 kdy: 20 Září 2022, 17:01:00 »

Auto jsem tam zaparkoval pravdepodobne az po umisteni znaceni [...] Muj planovany navrat mel byt den pred blokovym cistenim (puvodni plan byt tam dva dny).
Tady se přiznám, že nemám zmapováno, jestli už se nějaké pomazané hlavy zabývaly tím, jak daleko sahají povinnosti řidiče. Pokud zaparkuju někde, kde to v ten moment je zcela v souladu se ZPPK i přechodnou úpravou, protože DZ, která by to zakazovala, ještě neplatí, zda to lze brát jako porušení této DZ, pokud tam to auto zůstane i po začátku platnosti té DZ. Osobně bych se klonil k tomu, že to nejde, ale je to přesně ten typ problému, na který 2 právníci mohou mít 3 různé názory (a NSS víc názorů, než kolik má senátů).

Být vámi, nekomplikoval bych si to, a začal tím, že auto bylo zaparkováno před umístěním značení. Na 99 % to zdokumentované mít nebudou (teoreticky by si v době instalace značení mohli udělat nějaké fotky, ale to se běžně neděje). Nechcete-li ztrácet čas cestou na úřad, tak až přijde výzva podle § 36 SprŘ, můžete reagovat žádostí o informace o řízení ve smyslu § 36(2) SprŘ, ze kterého konkrétně podkladu má plynout, že vozidlo bylo zaparkováno až po instalaci předmětné dočasné dopravní značky, v jejímž porušení je spatřován základ přestupku. A že tuto informaci potřebujete pro rozhodnutí, zda využijete svého práva nahlédnout do spisu a seznámit se s podklady, protože pokud žádný takový podklad neexistuje, byla by to pro vás i úřad jen ztráta času. To s tím nedobrovolným prodloužením původně plánované zahraniční cesty můžete přihodit taky, klidně i s těmi dokumenty, třeba to udělá dojem a úřad se na to vykašle rovnou.

(Jen teda pod § 19b(2) SprŘ.) jsem nenasel nic relevantniho).
Sorry za nepřesnost, odkaz na § 19b neměl být na SprŘ (v něm ani takový § není), ale na zákon 13/1997 Sb. o pozemních komunikacích a.k.a. „ZPK“ (v původním textu opraveno). Ale to by bylo relevantní pouze tehdy, pokud by se začaly řešit ty náklady za odtah/nadzvednutí. Pokud jste nic neplatil a ani se toho nikdo po vás nedomáhá, neřešte to.
« Poslední změna: 21 Září 2022, 02:59:07 od hh »
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz: Blokove cisteni - Brno - uvizl jsem v zahranici
« Odpověď #7 kdy: 21 Září 2022, 14:57:32 »

Prave mi byl do DS doruceno Usneseni. Jeste jsem ho neotevrel. Nejsem si ted jist, kdy jsem presne otevrel Prikaz (dorucenka je v DS). Mel jsem za to, ze ne. Ale je tu realna moznost, ze jsem se o den seknul a propasl jsem lhutu pro odpor. Pokud ano, byl bych ultradebil :-/
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz: Blokove cisteni - Brno - uvizl jsem v zahranici
« Odpověď #8 kdy: 21 Září 2022, 15:26:48 »

Fakt neumím věštit, co vypadlo z MMB (zrovna tam je asi možné lecos). Ale na opožděný odpor není standardní reakcí usnesení ... když už by na to SO chtěl reagovat, tak jen neformálním přípisem o tom, že má ten odpor za opožděný a tudíž neúčinný (není důvod vydávat usnesení, o ničem se nerozhoduje, žádná práva a povinnosti nikoho nejsou dotčena), případně by to mohl SO posoudit jako podnět k provedení přezkumu a postoupit to výš (to se sice dělá usnesením, ale to se jen poznamená do spisu a podateli se přímo neoznamuje ... i když takové detaily asi ve vztahu k hlavičce DS nikdo neřeší).

Mnohem pravděpodobnější je, že SO jede podle standardního scénáře, podle § 36(3) SprŘ vás informuje o možnosti nahlédnout do podkladů, a usnesením k tomu podle § 39 SprŘ určuje lhůtu.
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz: Blokove cisteni - Brno - uvizl jsem v zahranici
« Odpověď #9 kdy: 01 Října 2022, 08:28:44 »

Takze muzeme presunout do WIN. Nevim, zda to tu nejaky urednik cte a tak to radsi vzdal, ale na win stacilo blanketni odvolani.

Citace
Vzhledem k tomu, že ve věci přestupku, kterého se měl provozovatel dopustit, bylo zjištěno, že z fotografií vozidla, které jsou stěžejní pro posouzení znaků přestupku, jasně nevyplývá, že by se jednalo o neoprávněné stání, jelikož tyto fotografie nebyly pořízeny v dostatečném časovém odstupu, nelze tedy posoudit, zda došlo k zastavení v souladu se zákonem nebo ke stání, tedy porušení zákonné povinnosti. Na základě zjištěných informací správní orgán řízení zastavil, jak plyne z výroku tohoto usnesení.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Prikaz: Blokove cisteni - Brno - uvizl jsem v zahranici
« Odpověď #10 kdy: 01 Října 2022, 10:54:06 »

Gratulace!

Já bych na Vašem místě podal odvolání, abych úřednímu parazitovi přidal práci. Ale já jsem magor.

Tedy úřední parazit sám zjistil, že nemá důkazy ohledně přestupku, přesto však vydal příkaz a pokusil se Vás tak okrást. Zvažte nějakou stížnost nebo třeba trestní oznámení.

Pro zajímavost: Který úřední parazit z Brna to má na svědomí?
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Prikaz: Blokove cisteni - Brno - uvizl jsem v zahranici
« Odpověď #11 kdy: 03 Října 2022, 08:54:21 »

Je to opravdu nechutne, ze poslou vyzvu k zaplaceni a pak dokonce vydaji prikaz a pak sami zjisti, ze se se mnou radsi nebudou zabyvat...

Pod Usnesenim je podepsan Mgr. Radomír Šášek DiS.

Odvolani nebo spis podani stiznosti zvazim. Ted ale moc nestiham, takze to nema prioritu.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Prikaz: Blokove cisteni - Brno - uvizl jsem v zahranici
« Odpověď #12 kdy: 15 Listopadu 2022, 10:05:13 »

lerion> Tušíte, jak dlouhá doba stání byla poloopicemi zadokumentována?
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Prikaz: Blokove cisteni - Brno - uvizl jsem v zahranici
« Odpověď #13 kdy: 15 Listopadu 2022, 10:13:06 »

Netusim. Vzhledem k rychlemu vyreseni jsem ani nesel nahlednout do spisu.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Prikaz: Blokove cisteni - Brno - uvizl jsem v zahranici
« Odpověď #14 kdy: 15 Listopadu 2022, 10:25:49 »

Škoda, mám v plánu podobný argument použít, tak mne zajímalo, jakou dobu považují paraziti z MMB za nedostatečnou pro prokázání stání.

Nebude se Vám chtít nahlédnout? :-)
IP zaznamenána