30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Aktivisté vypouštějí pneumatiky aut už i v Česku  (Přečteno 6447 krát)

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Aktivisté vypouštějí pneumatiky aut už i v Česku
« Odpověď #30 kdy: 21 Září 2022, 09:42:57 »

Jak se kdo k cemu postavi je ciste na nem, osobne to nedelam,a le to nezname, ze kdyz se to vyhroti, ze neprehodnotim svuj postoj.

Tim, ze rekne ze nekdo dostane pres drzku take neni navadeni, aby to nekdo udelal. A co je takovy ventilek oproti prerazne celisti az nekomu rupne cevka.

Dovedu si predstavit, ze kdyz to jedna skupina bude hrotit, tak druha zacne take vypoustet ventilky, strihat spice, naklepne karbonovy ram, zkratne baterku apod.

Kompozity take maji sve mouchy a reseni...
Kamera je dobra tak na obrazky, asi mate hodne dobre mineni o fizlech a reseni techto veci v realu https://i0.wp.com/brnonakole.cz/wp-content/uploads/2014/03/cyklo_strat-statistika_kradezi.png  a trochu ke skodam https://www.prahain.cz/krimi/v-praze-byla-ukradena-jizdni-k-4920.html

IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

urbann

  • Příspěvků: 339
  • s
    • Zobrazit profil
Re:Aktivisté vypouštějí pneumatiky aut už i v Česku
« Odpověď #31 kdy: 21 Září 2022, 10:37:03 »

Pane fu, máte to nějaký popletený. Motáte dohromady tři různé skupiny - cyklisty, cykloaktivisty a ekoaktivisty. Já znám desítky cyklistů, pričemž žádný z nich se neangažuje jako aktivista. Pokud se bojíte toho, že vám nějaký eko/cyklo blb poškodí vašeho plechového miláčka, doporučil bych vám sjednání pojištění proti vandalismu.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Aktivisté vypouštějí pneumatiky aut už i v Česku
« Odpověď #32 kdy: 21 Září 2022, 10:52:35 »

fu: no tak jaké mám mínění o fizlech — to je snad evidentní   :)
Já osobně jsem to psal proto, že se domnívám, že Vámi navrhované řešení by asi nebylo vhodné a že by to zbytečně hrotilo celou tu situaci a na obou stranách by bylo zbytečně moc nevinně postižených lidí slepou mstou. To byste si musel počíhat na toho konkrétního aktivisty a zatímco on by vypouštěl (stříhal ventilek či jinak poškozoval) pneumatiku u auta, Vy byste mu stejně nenápadně leštil rám jeho kola a očkoval galiem*. Nápad je to sice zajímavý, praktická proveditelnost limitně blížící se nule.
Ale vnímám to jen jako zajímavou akademickou debatu v čistě teoretické rovině, bez šance na reálné uvedení v praxi.  ;)


*) a stejně byste to psychicky nevydržel a zmastil byste ho rovnou hned u té vypuštěné pneumatiky  ;D
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Aktivisté vypouštějí pneumatiky aut už i v Česku
« Odpověď #33 kdy: 21 Září 2022, 10:57:03 »

Tak za caly zivot jsem nikoho nenapadl, tak nevim proc bych se k tomu uchyloval zrovna kvuli vypustenymu ventilku, kdyz sebou vozim kompresor. Ale tak kazdy mame chvili, kdy to nedame,  ale podle videi tito lide potrebuji spise dlouhodobou lecbu a par facek opravdu stacit nebude.
Nemam SUV a muj vehicle asi neni dost akraktivnim tercem, a jezdim na kole, kolobezce, autem i motorkou, stejne tak i pesky.

Y.N: pokud to mam ja poletene(cyklisty, cykloaktivisty a ekoaktivisty) proc pouzivate eko/cyklo blb.
Myslim ze kazdy kdo ma trochu rozumu vi, ze se  skupiny vzajemne prolinaji a kdo je ve skupine  nemusi byt ve skupine B a C.
Lide jsou ruzni, nekteri si mysli ze  30 zasadne zvysi bezpecnost a celkove zdravi ve meste, pritom je zjevne, ze tomu tak obecne neni za stavajici situace.
« Poslední změna: 21 Září 2022, 11:30:47 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Aktivisté vypouštějí pneumatiky aut už i v Česku
« Odpověď #34 kdy: 21 Září 2022, 16:04:53 »

fu: já taky nemám žádný SUV, ale myslím si, že je jen otázkou času, kdy se vrhnou i na ty nejobyčenější auta.
Pokud nejedu autem, tak dám raději přednost pěší chůzi, pokud možno. O sobě si myslím, že jsem bezvýhradný pacifista, ale přitom před nemálo lety jsem v náhlém zkratu úspěšně přerazil (bohužel svůj) deštník o jednoho čmárala v MHD, co hned po nastoupení vytáhnul tlustou fixu a vrhnul se přímo mně před nosem do malování rozmáchlých klikyháků…  :)
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 653
    • Zobrazit profil
« Poslední změna: 02 Března 2023, 07:48:56 od Panek »
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 653
    • Zobrazit profil
Re:Aktivisté vypouštějí pneumatiky aut už i v Česku
« Odpověď #38 kdy: 02 Května 2023, 06:37:56 »

Pan na invalidním vozíku jistě děkuje!  :x

« Poslední změna: 02 Května 2023, 06:40:20 od Panek »
IP zaznamenána