30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zkušenost s GIBS aneb Jak jsem podal trestní oznámení na cajta  (Přečteno 12895 krát)

AndyT

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil

Je to už skoro rok, co mě zastavili Pomáhači a Chrániči a chtěli výpalné za několik údajných přestupků. To jsem odmítl, tak informovali dva správní orgány. K jednomu však neposlali dokument sepsaný na místě, ale jiný, ve kterém zamlčeli okolnosti svědčící v můj prospěch.

Mimo jinou zábavu jsem na jednoho z nich podal tři trestní oznámení pro podvod (§ 209 TZ), zneužití pravomoci (§ 329 TZ) a padělání a pozměňování veřejné listiny (§ 348 TZ).

Oznámení přistála u Generální Inspekce Bezpečnostních Sborů (GIBS), která si mě pozvala k výslechu. Pán, který jednání vedl, byl korektní a uměl rozumně rychle psát na počítači. Co se mi líbilo méně, bylo vměšování jeho kolegy, který byl také v kanceláři.

Dopadlo to podle očekávání - výsledkem bylo usnesení o tom, že cajt nic neprovedl, postupoval v souladu s platnou metodikou a když příslušný organ Policie říká, že je to v pořádku, tak je to v pořádku. S odkazy na zákony se moc nemazali. Perličkou je pak to, že na stížnost proti usnesení máte TŘI (to není překlep) kalendářní dny (prakticky můžete prodloužit na čtyři).

Podal jsem tedy stížnost a přišlo usnesení krajského zastupitelství, že to bylo opravdu OK a další stížnost už není přípustná.

Pro pobavení přikládám dokumenty.
« Poslední změna: 27 Února 2015, 23:13:05 od AndyT »
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Zkušenost s GIBS aneb Jak jsem podal trestní oznámení na cajta
« Odpověď #1 kdy: 24 Února 2015, 18:04:00 »

To jsou prostě svině...  >:(
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Zkušenost s GIBS aneb Jak jsem podal trestní oznámení na cajta
« Odpověď #2 kdy: 24 Února 2015, 19:08:54 »

Budiž výstrahou pro ty, co si ještě myslí, že se (některým) fízlům dá věřit. Celý systém je jedna mafiánská organizace, která dohlíží sama na sebe. Fízlové a jiná státní lůza jsou beztrestní - kradou, loupí, vyhrožujou, vydírají, způsobují hmotné škody a zranění a dokonce zabíjí. Případy známé z médií jsou jen špičkou ledovce.

Dočkejte času, zmrdi, na každou svini se voda vaří
IP zaznamenána

AndyT

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:Zkušenost s GIBS aneb Jak jsem podal trestní oznámení na cajta
« Odpověď #3 kdy: 24 Února 2015, 20:02:39 »

Tak tak, systém je nastavený jen pro ovčany, aby měli pocit, že na ozbrojené složky někdo dohlíží.

Ve skutečnosti nemůže být o nezávislosti řeč - dvě instituce, které mají společnou hlavu (ministra vnitra) jsou prostě z definice spojené. Navíc u GIBS pracují taky policajti a ke komu mají asi tak blíž - ke svým kolegům nebo ke stěžovatelům z ulice?

Vzhledem k tomu, že zametají pod koberec i pokusy o vraždu, člověk od nich opravdu nemůže moc čekat. Já si to chtěl vyzkoušet, protože jednou vidět je lepší než stokrát slyšet.

Po první zkušenosti vyslovuji následující pracovní hypotézy:

1) GIBS přestupky zametá pod koberec.
2) Pro GIBS jsou svaté interní postupy Policie, i kdyby byly v rozporu se zákonem; možná i proto, že interní směrnice znají lépe než zákony.
3) Z přestupku policajta se snaží vykroutit, ideálně poukazem na přestupky stěžovatele a očerňováním stěžovatele.

Úplně vidím, jak probíhá školení nově přijatých:

"Soudruzi! Eh.. přílušníci! Máme před sebou nelehký úkol. Musíme jako nezávisle vyšetřovat své kolegy."
"A co je na tom tak těžkého náčelníku? To známe - když nám někdo donese důkazy až pod nos a zároveň od podezřelého nemáme žádné všimné, tak to zabalíme a předáme státnímu zástupci, když ne, tak je pohoda a za pár měsíců to odložíme."
"Vidím, že máte praxi! To se mi líbí! Podívejte, složité je to v tom, že když to budeme moc flákat, budou se různí DFensové ozývat, že jsme k hovnu a že je na to potřeba nějaký nezávislý orgán. Když pošleme každého, kdo něco udělá (a co si budem nalhávat, kolegové ty zákony neznají, to ani nejde), bude to vypadat, že je to u Policie samej lump a ty DFensové budou mít pindy o tom, že by bylo nejlepší ji zrušit a buď na to najmout někoho schopného nebo uvolnit nošení vostrejch a bránit se solo. Maj pravdu, ale to nemůžem připustit, že jo."
"A co s tím uděláme šéfe?"
"No budem dělat, že něco děláme, ale tak, aby to Policii nepoškodilo. Takže pár jasných případů k tomu soudu poslat musíme."
"Aha.... A kolik by jich tak mělo bejt, šéfe?"
"Těžký říct, pojďme začít s tím, že tak každej čtvrtej až každej pátej případ dáme k soudu a uvidíme, jaká bude odezva shora a od plebsu...."
IP zaznamenána

AndyT

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:Zkušenost s GIBS aneb Jak jsem podal trestní oznámení na cajta
« Odpověď #4 kdy: 25 Února 2015, 15:37:01 »

Tady je chybějící třetí (nejvýživnější) strana z usnesení GIBS.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Zkušenost s GIBS aneb Jak jsem podal trestní oznámení na cajta
« Odpověď #5 kdy: 25 Února 2015, 17:52:43 »

já bych zareagoval na to v rámci těch 3 dnů podáním stížnosti ve smyslu věty „podávám tímto v dané lhůtě pouhých 3 dnů (sic!) stížnost“.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Zkušenost s GIBS aneb Jak jsem podal trestní oznámení na cajta
« Odpověď #6 kdy: 25 Února 2015, 18:55:34 »

udělal bych pokus
a touto dokumentací oslovil mnou placeného poslance a ještě k tomu i branněbezpečnostní výbor PSP

minimálně si počtem něco ještě zajímavějšího
IP zaznamenána

AndyT

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:Zkušenost s GIBS aneb Jak jsem podal trestní oznámení na cajta
« Odpověď #7 kdy: 25 Února 2015, 19:43:48 »

ViktorN: Stížnost jsem podal, je v prvním postu. A je tam k ní i odpověď od Krajského státního zastupitelství - stížnost není důvodná, chudák cajt nic neprovedl, já jsem lump a MěÚ mě správně a po právu potrestal a potrestal by mě po právu a správně, i kdyby jim tam cajt poslal kopii papíru sepsaného na místě. Trošku jim uniklo, že rozhodnutí ještě není v právní moci a ještě nějakou dobu nebude, protože MěÚ nasekal zásadní procesní chyby a já se proti rozhodnutí odvolal.

Mike: Poslance si přímo neplatím a s touhle kravinou je otravovat nebudu, publikaci případu zde považuji za dostatečnou. Na hovinkách bych se nepochybně setkal s odmítavou reakcí v tom smyslu, že si to zasloužím, že všechny chudáky úředníky zbytečně zatěžuju kravinama a že mám držet hubu a krok a dodržovat předpisy, pak by se mi nemohlo nic stát....  :-X
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Zkušenost s GIBS aneb Jak jsem podal trestní oznámení na cajta
« Odpověď #8 kdy: 25 Února 2015, 21:47:12 »

Když už je k neuznání elektronická forma zelené karty, tak by bylo zajímavé zjistit, kde nastává ten zlom v důvěryhodnosti náhradní formy doložení pojištění. Třeba v řadě :
1. ověřená kopie (zelený scan) v originální velikosti
2. ověřená kopie (zelený scan) v neoriginální velikosti
3. neověřený zelený scan v originální velikosti
4. neověřený zelený scan v neoriginální velikosti
5. černobílá kopie v originální velikosti
6. černobílá kopie v neoriginální velikosti
7. elektronická kopie (např. tablet)
8. internetové doložení - např. http://www.bezpojisteni.cz/overte-si-zda-ma-vase-motorove-vozidlo-sjednano-povinne-ruceni
9. vytisknutí kopie z mailu od pojišťovny

Asi to budu muset prověřit při nejbližší příležitosti (to znamená mít vytisknuto a ukazovat v pořadí 9-8-7... 0 = originál  :)


IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Zkušenost s GIBS aneb Jak jsem podal trestní oznámení na cajta
« Odpověď #9 kdy: 25 Února 2015, 22:27:12 »

Tož jestli se nemýlím, pak nad sádrou (GIBS) už je jen ministerstvo vnitra, ne? Podat stížnost k ministerstvu vnitra?
IP zaznamenána

Cecil

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 227
    • Zobrazit profil
Re:Zkušenost s GIBS aneb Jak jsem podal trestní oznámení na cajta
« Odpověď #10 kdy: 26 Února 2015, 13:32:39 »

No nevien ako to majú ostatný, ale mne chodí zelená karta poštou. Zelená karta je celá strojovo vyplnená vrátane podpisu. Takže keď to okopírujem na zelený papier tak nikto nerozpozná čo je originál. Tzn. mi chodí od poisťovne neoverená kópia (č. 3 na stupnici)
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Zkušenost s GIBS aneb Jak jsem podal trestní oznámení na cajta
« Odpověď #11 kdy: 26 Února 2015, 14:32:55 »

Při uzavření pojistky online posílají zelenou kartu poštou a než dojde posílají měsíční zelenou kartu v PDF a je tam napsáno že si to můžete vytisknout a jezdit s tím.

Proč je vytištěný dokument OK a ten původní ze kterého jsem to vytiskl není?
IP zaznamenána

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 234
    • Zobrazit profil
Re:Zkušenost s GIBS aneb Jak jsem podal trestní oznámení na cajta
« Odpověď #12 kdy: 26 Února 2015, 14:34:14 »

Ano. Dnes jsem si zřizoval nové pojištění přes portál epojisteni.cz a "originál" mi příjde poštou. Do té dody si mám prý vytisknout svou. Ale platnost mám jen do 25.4.2015

V rámci přípravy smlouvy č.X pro Vás byla vytvořena Mezinárodní automobilová pojišťovací karta (zelená karta).
Tato karta Vám bude odeslána poštou, pokud však potřebujete kartu použít okamžitě, je možné si tuto vytisknout z následující adresy:

http://www.epojisteni.cz/DataFiles/Docs/X/X-zelena-karta-klient.pdf

Pozor: Pro zplatnění je nutné použít barevnou tiskárnu.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Zkušenost s GIBS aneb Jak jsem podal trestní oznámení na cajta
« Odpověď #13 kdy: 26 Února 2015, 21:46:31 »

...
Mike: Poslance si přímo neplatím ...

to Vám závidím, jak jste to dokázal ?
IP zaznamenána

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Zkušenost s GIBS aneb Jak jsem podal trestní oznámení na cajta
« Odpověď #14 kdy: 27 Února 2015, 20:43:09 »

Ta stiznost na usneseni je spatne anonymizovana. Pomoci copy & paste se da snadno ziskat zacerneny text.

Jinak, uprimne, temi zminkami o vudci loupeznicke bandy a Milade Horakove jste nemohl docilit niceho jineho, nez je proste nasrat natolik, ze budou mit potrebu s vami vyjebat uz z principu. Bez ohledu na to, kolik zakonu kvuli tomu budou muset prekroutit.

Ale musim uznat, ze argumentace ve stylu "stejne to tentokrat zrovna nemelo vliv a navic po upozorneni chybu napravil, takze vlastne o nic nejde" je docela silna kava.
IP zaznamenána