30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: SRN - rychlost  (Přečteno 1830 krát)

noxplode

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
SRN - rychlost
« kdy: 04 Září 2022, 20:57:07 »

Dobrý den,

již dlouhou dobu jsem na fóru registrovaný v pozici pasivního čtenáře, dnes bych vás chtěl požádat o radu.

Do schránky mi dorazil obyčejný dopis v češtině, který mě informuje o překročení rychlosti o 27 km/h na dálničním úseku. Přiložena fotka (fotka vcelku v dobré kvalitě) se sazbou sympatických 178 €. Pokud to chápu dobře, tak je ve vzduchu taktéž možný zákaz řízení na 1 měsíc pro řidiče vozidla. Závěrem se mohu do 14 dnů vyjádřit nebo udat řidiče, který v danou chvíli vůz řídil.

Do SRN pravidelně jezdím jiným - služebním - vozem, ignorování se mi tedy nejeví jako ideální strategie.

Pročetl jsem nějaká témata s podobným problémem, ale nemám v tom stále jasno. Pár dotazů:

1) Mohl by mi prosím někdo vysvětlit jak konkrétně postupovat s "Helmutem"? Pokud to chápu dobře, tak se jedná o fiktivní osobu, která přebírá korespondenci na kontrolované adrese, je to tak? Jak naložit s případnými dalšími dopisy?
2) Nelze pouze odeslat zpět formulář s prohlášením, že jsem neřídil a dále využívám svého práva nevypovídat?
3) Odpověď do SRN zaslat obyčejně, že? Jak ale v takovém případě prokážu, že jsem spolupracoval?

Předem všem moc děkuji za jakoukoliv radu.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:SRN - rychlost
« Odpověď #1 kdy: 04 Září 2022, 21:18:36 »

Pokud Vám přišel obyčejný dopis, jak oni Vám prokážou, že Vám něco od nich přišlo, když to sám nepřiznáte? Vy byste přeci jen rád spolupracoval, pokud by Vám něco došlo…
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:SRN - rychlost
« Odpověď #2 kdy: 04 Září 2022, 21:41:10 »

Presne tak, nic prece neprislo.
A hlavne nelist na tu online aplikaci, kde to lze taky resit.
IP zaznamenána

noxplode

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:SRN - rychlost
« Odpověď #3 kdy: 11 Září 2022, 22:20:48 »

Děkuji za odpovědi.

Pokud jsem to správně pochopil, tak mi dorazil "Anhörungsbogen" a případná odpověď nebo ne-odpověď vyjde asi tak nějak na stejno. Fotografie z radaru je relativně jasná - pokud jsou z ČR schopni dostat se i k fotografii provozovatele. Nechám to tedy být, žádný dopis nikdy nedorazil.

Nyní to chápu tak, že jsou na stole dvě možnosti dalšího vývoje:

1) Úřad v SRN to nechá vyhnít
2) Přijde rozhodnutí s finální pokutou, s tím se dá dále pracovat

Uvidíme co se stane...
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:SRN - rychlost
« Odpověď #4 kdy: 11 Září 2022, 23:46:46 »

tezko rict do kolika nechavaj vyhnit, ja mel nekolikrat vzdy malo a po tom prvnim dopisu nikdy nic neprislo, ...........nejsem si ted jistej,ale nekdo u enceho podobnyho psal ze v risi maj jeden rok promlceni

btw, ono to neni 178, nekde na druhy strane nenapadne jsou jeste administrativni poplatky :), drive tendle prvni dopis byl jako u nas zaplat neco malo a bez poplatku a dame ti pokoj, ale co sem ted videl tak uz to tak neni.
IP zaznamenána