30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Rychlost - nezastavení, řidič neztotožněn  (Přečteno 3953 krát)

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - nezastavení, řidič neztotožněn
« Odpověď #15 kdy: 07 Září 2022, 20:26:38 »

Na to bych úplně nesázel. Kolegyně tam byla předpokládám s plnou mocí nahlédnout do spisu, pak byl termín ústního jednání doručen už nahlédnutím.
IP zaznamenána

KWB

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - nezastavení, řidič neztotožněn
« Odpověď #16 kdy: 07 Září 2022, 20:31:20 »

To ano, ale plnou moc měla obecně pro jednání s úřady (byla např. na FÚ). Že se nějakou náhodou ocitla na MěÚ a koukala do spisu, to já nemusím vědět... Ale kdyžtak s tím taky budu kalkulovat.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - nezastavení, řidič neztotožněn
« Odpověď #17 kdy: 07 Září 2022, 20:49:32 »

Byl o nahlížení sepsán záznam včetně toho, co vše bylo viděno a zkopírováno?

Ústní opravdu nebylo, omluva byla přijata, tedy policistka nevypovídala? Nebo to druhé ústní je jen z důvodu vyslechnutí druhého policajta?
IP zaznamenána

KWB

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - nezastavení, řidič neztotožněn
« Odpověď #18 kdy: 07 Září 2022, 21:10:34 »

Byl o nahlížení sepsán záznam včetně toho, co vše bylo viděno a zkopírováno?

Ústní opravdu nebylo, omluva byla přijata, tedy policistka nevypovídala? Nebo to druhé ústní je jen z důvodu vyslechnutí druhého policajta?

Psala mi jen ve zkratce - ústní proběhlo, policajtka něco vyplodila. Druhý se omluvil pro covid. Z jakého důvodu bylo nařízeno další jednání nevím. Jestli znova předvolali i jeho, to uvidím ráno, až dostanu kopie. Přídavek rovnou i uploaduju sem.
IP zaznamenána

KWB

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - nezastavení, řidič neztotožněn
« Odpověď #19 kdy: 22 Října 2022, 12:44:12 »

Takže, strejda z MěÚ už vyplodil rozhodnutí. Jak jsem předpokládal, i přes mé vyjádření si jede svou. Viz. příloha. Takže bude potřeba připravit odvolání pro SO2.
To jsem schopný bez problému sepsat. Byl by ale někdo z místních zkušených schopný mi to případně zkontrolovat a doporučit případné úpravy tak, aby to mělo úroveň ?

2. Listopadu plánuji podat blanketní odvolání s tím, že bude doplněno později (případně jestli zašlou vyrozumění, do kdy ho doplnit). Takže počítám, že čas je cca. ještě 3 týdny.

Moje poznatky a zjištění ze spisu a rozhodnutí:

- Příslušníci policie jsou bezchybní a vždy se jim dá za každé situace důvěřovat. Občan, pokud argumentuje opačně, tak je to účelové a nedá se tomu věřit, protože je obviněný (viz. rozhodnutí).

- Policisté mají ostříží zrak a poznávají lidi lusknutím prstu

- Správní orgán nemá v kompetenci posuzovat, jestli policie správně provádí dohled na provozem. Přemýšlím, kdo jiný by to asi tak měl ve správním řízení posuzovat (viz. rozhodnutí).

- Policista se určitě nemohl dostat a taky reálně nedostal na místo, kde měl auto zastavovat (bohužel kameru auto nemělo). V protisměru totiž jela auta. Teoreticky se tam ale taky nemohl dostat, protože měl cca. 4,9 sekundy (spočteno z rychlosti vozidla a pozice vozidla, kdy už měl být v pozici) na to, aby překonal vzdálenost 15 metrů, metrovou zídku a poté se srovnal a provedl úkon k zastavení.

- Radarový snímek ukazuje vzdálenost 150,3m. Na všech mapách jsem naměřil vzdálenost pouze cca. 130m od umístění radaru po místo, kde auto bylo změřeno (na silnici je totiž šev asfaltu, ten je i na snímku, a který lze použít jako referenční bod). Zkoušeli jsme to i měřit stavebním měřičem vzdálenosti a naměřili jsme něco kolem 131,4m. Bude SO2 brát v potaz měření třeba z mapy.cz, nebo zkusit sehnat někoho s kalibrovaným měřákem ?

- V záběru radaru jsou vidět listy stromu (keře), nevím jak moc to dokáže ovlivnit LaserCam4. Úředník argumentoval rozsudkem NSS, ale ten se vztahuje k Ramer 10C. Který je ale mikrovlnný a byl umístěn pevně na policejním autě. K nějaké chybě ale muselo dojít, protože nesedí vzdálenosti 150,3m vs. 131,4m reálných. Což je celkem dost velká chyba.

- Za volantem viděli drobného muže podobného mě. No nevím, jestli to brát jako lichotku, když mám cca. 175cm a 88 kg.

- Řidiče prý zastihli u vozidla. To není taky pravda, protože auto stálo u garáže jednoho domu a s někým se bavili u dveří druhého domu (jedná se o 2 domy na jednom pozemku).

- Za celou dobu nebyl nikdo legitimován

Cílem je, aby odvolání bylo uznáno a řízení zastaveno. Což ale nepředpokládám. Takže ideálně bych to poté chtěl dostat zpátky před SO1 a znovu předvolat svědky, konfrontovat je a případně usvědčit ze lži.

Za jakékoliv další poznatky předem Děkuji.


« Poslední změna: 22 Října 2022, 13:00:04 od KWB »
IP zaznamenána

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 233
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - nezastavení, řidič neztotožněn
« Odpověď #20 kdy: 09 Listopadu 2022, 20:52:31 »

Našel jsem ještě pár nesrovnalostí, sice jdu s křížkem po funuse, ale třeba se budou hodit, i když by se to hodilo spíše k výslechu policistů.
Dle výpovědi fízlině měl fízl radar v ruce, ale v protokolu je automatizovaný režim. Dle Vás byl radar na trojnožce. To by se mohlo také hodit k tomu rozporu vzdáleností. Zároveň pokud měřll z ruky, hrají vám do karet ty keře a zřejmá teleportace orgána přes cestu a jakou vzdálenost mezitím urazila fízlině, která tam byla zřejmě jen do počtu. Zároveň bych se vyptal na to, jak dlouho trvá sbalit radar do obalu, zda to před pronásledováním vozidla udělali a pokud ne, tak kolikrát se tak již stalo v minulosti. Radar by se bez obalu mohl určitě poškodit, zvlášť když mu brzo končí ověření. Také by mě zajímalo jaké úkony jsou dle návodu před měřením potřeba udělat a jak to stihli, když Vás viděli už když seděli v autě a teprve potom vylezli na zídku. Předpokládám že si to vše budou pamatovat stejně dobře jako obličej řidiče.
Ještě mě pobavilo, že na Vašem pozemku jste u vozidla nejdříve nebyl, pak jste tam najednou byl u strany řidiče a pak už Vás dokonce viděli dvakrát :)). Pokud Vás změřili při druhém průjezdu, nezdá se mi pravděpodobné, že byste jel rychle okolo hlídky, kterou jste již předtím musel vidět.


IP zaznamenána

KWB

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - nezastavení, řidič neztotožněn
« Odpověď #21 kdy: 10 Listopadu 2022, 10:41:14 »

Našel jsem ještě pár nesrovnalostí, sice jdu s křížkem po funuse, ale třeba se budou hodit, i když by se to hodilo spíše k výslechu policistů.
Dle výpovědi fízlině měl fízl radar v ruce, ale v protokolu je automatizovaný režim. Dle Vás byl radar na trojnožce. To by se mohlo také hodit k tomu rozporu vzdáleností. Zároveň pokud měřll z ruky, hrají vám do karet ty keře a zřejmá teleportace orgána přes cestu a jakou vzdálenost mezitím urazila fízlině, která tam byla zřejmě jen do počtu. Zároveň bych se vyptal na to, jak dlouho trvá sbalit radar do obalu, zda to před pronásledováním vozidla udělali a pokud ne, tak kolikrát se tak již stalo v minulosti. Radar by se bez obalu mohl určitě poškodit, zvlášť když mu brzo končí ověření. Také by mě zajímalo jaké úkony jsou dle návodu před měřením potřeba udělat a jak to stihli, když Vás viděli už když seděli v autě a teprve potom vylezli na zídku. Předpokládám že si to vše budou pamatovat stejně dobře jako obličej řidiče.
Ještě mě pobavilo, že na Vašem pozemku jste u vozidla nejdříve nebyl, pak jste tam najednou byl u strany řidiče a pak už Vás dokonce viděli dvakrát :)). Pokud Vás změřili při druhém průjezdu, nezdá se mi pravděpodobné, že byste jel rychle okolo hlídky, kterou jste již předtím musel vidět.

S křížkem po funuse to ještě není, protože jsem podal blanketní odvolání a zatím v datovce visí výzva zřejmě k doplnění. Takže fikce doručení vychází na 13.11.2022. Kalkuluji s tím, že tam bude lhůta 5 dní.

Díky za postřehy, těch rozporů je tam spousta. A SO ještě prohlásí jejich výpovědi za konzistentní  :D Plus ještě nemístné poznámky toho strejdy, co to psal... Těch perel je tam spousta. Nicméně budu doufat, že to dostane na stůl někdo při smyslech a odvolání se podaří. Minimálně aspoň to vrácení zpět před SO1.



IP zaznamenána

KWB

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - nezastavení, řidič neztotožněn
« Odpověď #22 kdy: 05 Prosince 2022, 18:40:22 »

Tak poslušně hlásím, že řízení bylo zrušeno a zastaveno... Viz. příloha.

Takže prosím přesunout do vyřízených.
« Poslední změna: 05 Prosince 2022, 20:01:32 od KWB »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Rychlost - nezastavení, řidič neztotožněn
« Odpověď #23 kdy: 05 Prosince 2022, 18:49:42 »

Gratulace!

To rozhodnutí je hezké, mohlo by pomoci mnoha lidem. Neuvažujete o zveřejnění méně důsledně anonymizované verze (aby tam bylo čitelné  číslo jednací, spisová značka, datum, správní orgán)? Já bych to například v aktuálně bežícím řízení použil rád.
IP zaznamenána

KWB

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Rychlost - nezastavení, řidič neztotožněn
« Odpověď #24 kdy: 05 Prosince 2022, 20:02:33 »

Gratulace!

To rozhodnutí je hezké, mohlo by pomoci mnoha lidem. Neuvažujete o zveřejnění méně důsledně anonymizované verze (aby tam bylo čitelné  číslo jednací, spisová značka, datum, správní orgán)? Já bych to například v aktuálně bežícím řízení použil rád.

Děkuji :) V příspěvku výše jsem vyměnil soubor a nahrál jsem tam "light" verzi. Takže by to mělo být v pořádku použitelné.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Rychlost - nezastavení, řidič neztotožněn
« Odpověď #25 kdy: 05 Prosince 2022, 20:23:20 »

Také děkuji.

Jen si dovolím přidat doporučení příště nepřebírat obsílky předčasně.
IP zaznamenána

KWB

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Rychlost - nezastavení, řidič neztotožněn
« Odpověď #26 kdy: 05 Prosince 2022, 21:35:36 »

Také děkuji.

Jen si dovolím přidat doporučení příště nepřebírat obsílky předčasně.

Normálně to nechávám co nejdéle, ale tady to byl spíš kalkul. Kdybych musel odevzdat ŘO, tak jsem to chtěl absolvovat ted' v prosinci, kdy budu víceméně kvasit doma a nebude potřeba jezdit...
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Rychlost - nezastavení, řidič neztotožněn
« Odpověď #27 kdy: 05 Prosince 2022, 21:42:57 »

Tak to se pak jednalo o racionální jednání, nikoli o zbrklost. Beru připomínku zpět.
IP zaznamenána