30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Propadlá STK-řidič, majitel, provozovatel  (Přečteno 4438 krát)

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Propadlá STK-řidič, majitel, provozovatel
« kdy: 13 Srpna 2022, 07:50:59 »

Otce chytli s krátce propadlou STK, protože je to důchodce a nasypal si popel na hlavu, tak mu to dali za 200,- Pak začali něco plácat, že v registru vidí, že provozovatel a majitel je jiný, že to budou řešit s ním.
    Otec je navenek pro okolí na malém městě chudý,ale  čestný, zkrachovalý podnikatel. Má pouze čestné  dluhy státu, které  stejně nikdy nezaplatí a ani to neplánuje. Dúchod má minimální(víc mu strhávat nemohou), domácnost má vcelku běžnou, nadstandartní vybavení domácnosti patří mě (vždy objednávám z Eshopů, aby na faktuře bylo moje jméno), jeho nenápadný ojetý a skromný automobil závistivé a škodolibé okolí přijímá vcelku pozitivně jako boží trest. V TP je otec je provozovatel a já jsem vlastnk. Pojistník je otec. A jinak je otec  vcelku pohodový důchodce, neumírá hlady, jen musí jíst plesnivé sýry, pít staré víno a do auta mu prší. ;D
  Přemýšlel jsem, že otec je univerzálně použitelný pro každou špatnost a pokud se mýlím, tak mě opravte.
a) Jako majieteli vozu je mi vcelku u pr..le propadlá STK, ať si to řeší s provozovatelem
b)  mimo jiné otec řidič a provozovatel už dostal blok a složenku na 200,-
c) pokud otec složenku použije na podpal, stejně jako třeba jiné další nasledující složenky a příkazy a ozhodnutí  nic zvláštního se nebude dít.
d) celní zpráva může začít vymáhat nezaplacené pokuty- no respektivě se může postavit na konec fronty.
e) pokud otce čapnou fízlové a zjistí nezaplacené pokuty, auto mu zabavit nemohou, protože majitel jsem já?
( V tomto bodě si ale nejsem jistý)
 
Pokud moje úvaha v bodě e) je správná, tak mám univerzálního a spolupracujícího  zadluženého homelesmutha s adresou v rodině.
 Na všemožné obálky s pruhem je za ta léta zvylký a obvykle končí v krbu se slovy  postavte se do fronty. Občas k němu zavítá nějaký ten exekutor. Otec ho vždy zavede do skromné dílny, kde  pár kusů již olepeného nářadí, starý gauč, starou telku skleněnku, dvouplotýnkový vařič, mikrovlnku a lednici ze sběrného dvora. Vypije si s exekutorem kávu, ten  si něcoodškrtá v papírech a přátelsky se rozejdou.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Propadlá STK-řidič, majitel, provozovatel
« Odpověď #1 kdy: 13 Srpna 2022, 08:29:36 »

Není z toho jasné, jestli je otec provozovatel vozidla jako OSVČ nebo jako fyzická osoba? Pokud jako fyzická osoba, tak už jednu pokutu za propadlou TK dostal jako řidič a neměla by mu tedy přijít další jako provozovateli? Nemůže snad dostat za jeden přestupek dvakrát sankci? A vlastník snad za propadlou TK pokutovat nejde? Pokud je otec provozovatel vozidla jako OSVČ, tak to možná policajti formálně berou jako rozdílnou osobu od řidiče, ale materiálně je to přece ten samý určitý člověk? Nebylo by to také dvojité sankciování za jeden přestupek?
« Poslední změna: 13 Srpna 2022, 09:39:41 od alo.is »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Propadlá STK-řidič, majitel, provozovatel
« Odpověď #2 kdy: 13 Srpna 2022, 11:35:06 »

ad e :  jak já jsem ten zprasek pochopil, tak bohužel mohou...
IP zaznamenána