30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva po udání práskačem  (Přečteno 1779 krát)

pepan

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Výzva po udání práskačem
« kdy: 01 Srpna 2022, 16:57:03 »

Zdar,

přišla mi výzva od měšťáků, kvůli parkování (zastavení na 2min u pošty) na chodníku. Je to na udání od místního práskače.
Je vůbec možné zahájit řízení o přestupku na základě fotky od "anonyma"?

IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Výzva po udání práskačem
« Odpověď #1 kdy: 01 Srpna 2022, 17:29:14 »

Zahájit asi můžou na základě ledasčeho, ale bez toho, aby ten práskač přišel tu fotku před spr. orgán podložit nějakým svědectvím, nebo aby k tomu nějaký aktivní parazit třeba dohledal video z fízlovacího systému, by to na usvědčení ani provozovatele stačit rozhodně nemělo.

Výzvu od městských pohůnků ignorovat. Vsadil bych si, že už se nic dalšího nestane.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 998
    • Zobrazit profil
Re:Výzva po udání práskačem
« Odpověď #2 kdy: 01 Srpna 2022, 21:47:31 »

Jen na základě udání to úřední parazit daleko nedotáhne, ale pokud se na základě onoho udání na místo dostavili poloopičáci a údajný přestupek zadokumentovali, pak má přední parazit nabito.

Výzvu od poloopic samozřejmě ignorovat, pokud tedy nechcete provádět nějaké pokusy.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Výzva po udání práskačem
« Odpověď #3 kdy: 01 Srpna 2022, 22:25:32 »

Myslím, že se pletete. Na výzvu k uhrazení určené částky dobře zadokumentování udání stačí. Jak by to probíhalo správní řízení po ignoraci výzvy/udání řidiče, toť otázka.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Hugo

  • Příspěvků: 906
    • Zobrazit profil
Re:Výzva po udání práskačem
« Odpověď #4 kdy: 01 Srpna 2022, 23:17:19 »

Jak by se SO vypořádal s námitkou, že foto od práskače je digitálně upravené falsum? Znalecký posudek fotografie?
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Výzva po udání práskačem
« Odpověď #5 kdy: 02 Srpna 2022, 09:20:01 »

Jak by se SO vypořádal s námitkou, že foto od práskače je digitálně upravené falsum? Znalecký posudek fotografie?
Asi by stačil nějaký nástroj na ověřování fotek. Mě takto obráceně vyfuckovali s photoshopovým corona testem na omluvence :-)
IP zaznamenána

Honza72

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Výzva po udání práskačem
« Odpověď #6 kdy: 02 Srpna 2022, 09:54:50 »

Fotka byla pořízena loni a přestupek je již promlčen.  :P
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 906
    • Zobrazit profil
Re:Výzva po udání práskačem
« Odpověď #7 kdy: 02 Srpna 2022, 11:13:40 »

O to lépe se s nimi pokočkovat.
IP zaznamenána

pepan

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Výzva po udání práskačem
« Odpověď #8 kdy: 02 Srpna 2022, 18:34:34 »

Určitě tam nebyli měšťáci. Zastavil jsem u pošty s vlekem a abych nezabral celé parkoviště, tak jsem to prostě postavil na půl chodníku. Oknem z pošty jsem viděl, jak si mě dement fotí a za minutu jsem jel pryč. Po necelém měsíci mi přišla výzva, kde je vložená fotka od dementa. Kamera tam nikde není.
IP zaznamenána