30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Rychlost Benešov  (Přečteno 2028 krát)

mhepp

  • Příspěvků: 300
    • Zobrazit profil
[LOST] Rychlost Benešov
« kdy: 26 Listopadu 2022, 14:20:21 »

Povedlo se mi nechat se nachytat radarem na Benešovsku v půli září. Dorazila odpustková výzva, kde jsem se hrdinně přiznal jako chlap. No a mám pocit, že někdo mi chtěl ušetřit potupu v podobě prohraného přestupku a odpustkovou výzvu zaplatil.

Jak se to dál vyvine, to uvidíme nejpozději za rok. Strategie je jasná... Odkládám zde pro dokumentaci vývoje.
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 300
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Benešov
« Odpověď #1 kdy: 16 Srpna 2023, 13:27:20 »

Tak... Vytahuji toto téma, protože to máme skoro rok od přestupku...

Nyní se blíží čas na:
  • opatření proti nečinnosti - přiznal jsem se a požaduji trest nejvyšší!
  • žádost o vrácení peněz.

Ale to je potřeba dobře načasovat - počítejme s přestupkem 15. září. Předpokládám, že opatření proti nečinnosti by bylo vhodné zaslat před prekluzí, ale tak, aby nestihli zahájit - tzn. 15 - 10 (fikce doručení) - 2 (ultrarychlá pošta tam a zpět) - 1 (ultrarychlý úřad), tedy cca 2. nebo 3. září...? A žádost o vrácení peněz by můj sponzor měl poslat ve stejnou dobu...?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Benešov
« Odpověď #2 kdy: 16 Srpna 2023, 13:35:24 »

Jak si to opatření proti nečinnosti představujete? Nebylo zahájeno správní řízení, neexistuje tedy účastník řízení, který by mohl žádost podat.

Vrácení jakých peněz? Pokud byl odpustek včas zaplacen, nemyslím si, že se bude vracet.
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 300
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Benešov
« Odpověď #3 kdy: 16 Srpna 2023, 14:06:42 »

...takže mám smůlu? Nedá se nic dělat, tedy konečná? Příště si dát pozor a zaplatit těsně po lhůtě?
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 509
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

Hugo

  • Příspěvků: 892
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Benešov
« Odpověď #5 kdy: 16 Srpna 2023, 21:09:04 »

Co zřízení shodného čísla účtu jako používá SO u jiného ústavu? Některé banky umožňují. Následně realmuth1 zaplatí. Po určené době realmuth2 urguje platbu u realmuth1. Ten žádá, přes svoji banku, příjemce (SO) o vrácení chybně zaslané platby. Dokládá rok starým dokumentem omyl (číslo účtu a částka souhlasí=náhoda). Příjemce buď vrátí, nebo je Realmuthovi1 sdělena identita příjemce (po lhůtě). Následně žaloba pro bezdůvodné obohacení.
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 300
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Benešov
« Odpověď #6 kdy: 17 Srpna 2023, 11:19:00 »

Vzhledem k tomu, že já jsem platbu neposílal (a vlastně o ní nic nevím), tak ten, kdo to udělal může žádat o vrácení tak jako tak...
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 892
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Benešov
« Odpověď #7 kdy: 17 Srpna 2023, 14:46:49 »

O platbu žádat může. Ale musí doložit "omyl"= přeťuknutí na klávesnici/překouknutí atd.. Toto bude banka odesílatele vyžadovat. Následně vyzve banku příjemce o informováni příjemce o nesprávné platbě. Pokud příjemce nereaguje, odesílatel obdrží po určité době (snad 30 dnů) informace o majiteli účtu. 21/1992 Sb. ZOB  §38 (6).
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Benešov
« Odpověď #8 kdy: 09 Ledna 2024, 11:48:04 »

Podařilo se dostat platbu zpět?
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 300
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Benešov
« Odpověď #9 kdy: 09 Ledna 2024, 12:03:00 »

Nepodařilo... Ve smyslu vzdáno. Poslal jsem plátci odpustku pokyny, co má udělat, ale vykašlal se na to... Trochu mne to mrzí, ale chápu to, protože jsme ani jeden neměli kapacity to řešit (já hlídat, on posílat - zdraví, práce, škola,...). Takže někde mezi LOST a GIVEN-UP... :(
IP zaznamenána