30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: okleštění 106  (Přečteno 868 krát)

arwi

  • Příspěvků: 98
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 908
    • Zobrazit profil
Re:okleštění 106
« Odpověď #1 kdy: 27 Července 2022, 14:28:14 »

Chudák Číkus :-)  jestli to projde, tak už se nedozví jaké mají paraziti vzdělání..

Jak to komentoval spoluator Kužílek:

Aby autor žádosti neobdržel informace kvůli zneužití zákona, musel by mu úřad dokázat jeden ze dvou možných důvodů: buď zatěžovací skutkovou podstatu, nebo podstatu nátlakovou.


Zatěžovací, když se někdo ptá na informace se skrytým cílem znepříjemnit povinnému subjektu život, zatížit ho žádostmi. Samotný počet podaných žádostí ale není důvodem pro takový úsudek,“ komentuje Kužílek.

Naopak nátlaková žádost by směřovala například na konkrétního pracovníka. „Kdyby mi nějaký úředník dal pokutu, tak na něj podám žádost, kolik za to bere. Není to ale tak jednoduché. Může nastat situace, že rozhodnutí by bylo tak špatné, že se tazatel může dožadovat informací, jaké má úředník vzdělání a jak je za to odměňován,“ říká.

Novela by také měla přispět k zastavení chaosu ohledně zveřejňování platů a mimořádných odměn vysoce postavených úředníků. Současná praxe byla taková, že jeden úřad poskytl veškeré informace bez problémů, zatímco druhý je anonymizoval a odmítal například sdělit, co bylo důvodem odměny.

„To byla vždy úplná absurdita, nynější novela by měla říct, že u výše postavených a významnějších úředníků a funkcionářů je správně první varianta,“ upřesňuje expert na zveřejňování informací Kužílek.

Je takový vedoucí dopravního odboru výše postavený úředník nebo ne??  Významný teda určitě není :-))
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:okleštění 106
« Odpověď #2 kdy: 27 Července 2022, 14:36:04 »

Ale to odmítnutí bude formou rozhodnutí, ne? Podle mě nasrali úředníkům na hlavu, aniž by to věděli. Sami přiznávají, že chápou, že šikanózním žadatelům nejde o informace, ale o hrátky.

Ignorujme InfZ žádost na plat, což je asi nejjednodušší způsob, jak z InfZ udělat správní řízení a zatížit subjekt. Dřív, pokud bych se zeptal např. na vzdělání úředníka, tak by se jim nejvíc vyplatilo mi jednou větou odpovědět jméno školy/rok ukončení. Nyní budou muset/moct rozhodnout o odmítnutí pro šikanóznost. Na to můžu reagovat námitkou podjatosti, stížností, blanketní odvoláním, poté doplněným odvoláním.

Realně si tím nepomůžou :D
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.