30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: deleted  (Přečteno 16192 krát)

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Přepsání vozidla, včetně spisu
« Odpověď #30 kdy: 30 Srpna 2022, 14:37:15 »

Věc si samozřejmě nahrávejte. Sice vám vám příliš nedůvěřuju v tom, co popisujete (máte sklony popisované skutečnosti dost zkreslovat), ale pokud byl nějaký konflikt ohledně použití nahrávky, je vhodné ji pořizovat skrytě, třeba na telefon položený na stole. Právo nahrávat samozřejmě máte, ale není příliš to dávat příliš na odiv.

Jsem v dojezdové vzdálenosti, je to nedaleko. Pokud byste potřeboval na své straně mít někoho dalšího, napište mi, nabízím vám, že jsem ochoten se s vámi na jednání dostavit. Zakryl jste termín jednání, nevím, zda budu mít čas. V případě zájmu mě kontaktujte do zpráv.
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Přepsání vozidla, včetně spisu
« Odpověď #31 kdy: 12 Prosince 2022, 12:16:46 »

S panem Bruno jsem se neveřejně spojil a vydal jsem se s ním na ústní jednání. Byla to zábava. Očekával jsem agresivního úředníka. Měl jsem totiž k dispozici nahrávky z předchozích setkání obviněného s OÚO, ze kterých bylo vidět, že úředník je nerv, tak jsem se psychicky připravoval na emoce. Nakonec ale nebylo potřeba, jednání proběhlo poklidně. Ouřada je blb, nerozumí právní oblasti ve které rozhoduje, nechápe rozdíl mezi pojmy „právní řád“ a „správní řád“, má problém chápat jednodušší větná spojení – zato fantazie mu funguje skvěle a domýšlí si na obviněného povinnosti tam, kde by to zákonodárce nevymyslel, ani kdyby si šlehnul.

Děkuju hh za výbornou přípravu a podklady. Vaše příspěvky jsem si vytiskl na jednání, vybrané pasáže jsem pak překládal na obhajobu Bruna. Zvolil jsem metodu „kobercového náletu“, zaúkoloval jsem ouřadu návrhy na důkazy a doplnění spisu o další věci a myslím, že to byla více než bohatá nadílka. Mrzí mě, že jsem neměl čas si nad vašimi podklady udělat rešerši a tak jsem v zásadě vaše slova napapouškoval tak, jak jste je sem poslal a ještě jsem se v tom ve stresu hrozně zamotal.

Na konci ústního jednání ouřada mimo protokol sdělil, že i přes všechny uvedené argumenty shledává přestupek stále za prokázaný. Tak jsem raději ještě jednou sepsal body obhajoby písemně a poslal datovkou. Přikládám v anonymizované podobě.

Nyní čekáme, co z toho uvaří.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 636
    • Zobrazit profil
Re:Přepsání vozidla, včetně spisu
« Odpověď #32 kdy: 12 Prosince 2022, 14:57:18 »

Máte-li rozsudek, pak máte tzv. "veřejnou listinu" se všemi důsledky:
§ 568 Obč.z.
(1) Je-li nějaká skutečnost potvrzena ve veřejné listině, zakládá to vůči každému plný důkaz o původu listiny od orgánu nebo osoby, které ji zřídily, o době pořízení listiny, jakož i o skutečnosti, o níž původce veřejné listiny potvrdil, že se za jeho přítomnosti udála nebo byla provedena, dokud není prokázán opak.

Je tam uvedeno "vůči každému" - tedy i vůči úředničkovi správního orgánu.
IP zaznamenána