30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Přepsání vozidla  (Přečteno 11487 krát)

bruno

 • Příspěvků: 88
  • Zobrazit profil
Re:Přepsání vozidla full verze :)
« Odpověď #30 kdy: 27 Července 2022, 06:57:10 »

Ne - vždyť to tam rovnou píšou. V odpovědi na stížnost - cituju :
" o se podle mého názoru týká průběhu vyšetřování Vašeho případu a
ten nám byl postoupen od Městského úřadu oooo jako zdokumentovaný. Náš úřad činil pouze úkon sankce za spáchaný přestupek. Pokud nebylo vyšetřeno vše podle Vašeho
správně, měl jste namítat tuto skutečnost u Městského úřadu v ooo."
Měl jsem namítat v ooo - tam jsem ale ani jen netušil, že se proti mně něco vede. .... činili pouze úkon sankce - čili nezkoumali nic !
« Poslední změna: 28 Července 2022, 12:00:42 od bruno »
IP zaznamenána

alo.is

 • Příspěvků: 795
  • Zobrazit profil
Re:Přepsání vozidla full verze :)
« Odpověď #31 kdy: 27 Července 2022, 07:53:09 »

Jaktoźe ne? Právě že jo. Namítal jste údajně průběh vyšetřování v Klatovech a oni vás odpálkovali, že žádné vyšetřování u nich neprobíhalo, protože jim byl předàn ze Sokolova spis vhodný rovnou k rozhodnutí příkazem. To že jste o řízení vedeném v Sokolově nevěděl, je asi nemusí zajímat. Ale to jsou stejně všechno jen naše dohady, pokud sem nedokážete postnout důležité dokumenty celé, ale pouze z nich citujete části textu. Neznáme přesné znění vaši stížnosti, známe jen část textu odpovědi na vaši stížnost a musíme si domýšlet a odhadovat souvislosti.
« Poslední změna: 27 Července 2022, 08:06:11 od alo.is »
IP zaznamenána

bruno

 • Příspěvků: 88
  • Zobrazit profil
Re:Přepsání vozidla full verze :)
« Odpověď #32 kdy: 27 Července 2022, 08:12:44 »

Příkaz - který primárně řeším/e  je zkopírovaný celý, až na nepodstatné detaily jako čísla, adresy a pod. Tady dávám tu stížnost, tedy odpověď na mou stížnost*  na pracovníka agistrátu - kde jsem vyndal nejpodstatnější část a zbytek ABSOLUTNĚ nesouvisí s tím, co řeším, tedy s príkazem a pokutou za nepřepsání vozila :

* - mám za to, že původní stížnost ani není nutno dávat, jelikož ani orgán nezjistil nic, co uvádím. S videem jsem opatrný, nemám vyslovený souhlas s natáčením, tato počas cca 3 minut ani jediný krát nevyslovil nesouhlas. Video mám jenom pro jeho nadřízeného a po tom jak uvidím jak se bránil ho mám v úmyslu konfrontovat s videem. Ne ale veřejně.

"" Nechal jsem si předložit celkovou spisovou, dokumentaci Vašeho případu k prostudování.
Vyrozumívám,, že jsem neshledal důvody k opatření správního úřadu, na jejichž základě bych Vaší stížnosti vyhověl, proto tuto odkládám ve smyslu ustanovení § 175 zákona č. 500/2004 Sb.,
správní řád, ve znění pozdějších předpisů.
Odůvodnění :
Provedeným šetřením, zejména prostudováním spisové dokumentace nebylo zjištěno nic z toho, co ve své stížnosti uvádíte. Pan Mgr. A.B. provádí veškeré možné úkony týkající se zjištění skutkové podstaty daného přestupku. Ve Vašem případě nebyl zjištěn žádný chybný ani protiprávní úkon provedený správním orgánem I stupně. Protože vycházím z výpovědi strážníků MP...  a výpovědi zaměstnance Mgr. A.B.  neshledávám Vaši stížnost jako potvrzenou. Existuje tvrzení proti tvrzení a v závěru Vaší stížnosti poukazujete na cituji:“ V tom případě je tolik pochybností a věcí zřetele hodných - že jediné správné řešení by bylo jenom uvažovat a ne okamžitě řešit příkazem a pokutou!“ To se podle mého názoru týká průběhu vyšetřování Vašeho případu a ten nám byl postoupen od Městského úřadu ooo jako zdokumentovaný. Náš úřad činil pouze úkon sankce za spáchaný přestupek. Pokud nebylo vyšetřeno vše podle Vašeho správně, měl jste namítat tuto skutečnost u Městského úřadu v ooo. Ještě chci podotknout, že pokud jste na úředním jednání a chcete jeho účastníky
dokumentovat obrazem musíte mít souhlas všech zúčastněných jinak nelze tento záznam
provádět a dále ho použít jako důkazní prostředek.""

Takže co podstatné a s věcí související jsem prosím vynechal ? Nerozumím té snaze a zarputilosti za každou cenu se mi snažit dokázat, že něco říkám jinak než to bylo. Na jedné straně, když jsem absolutně rozvedl vše co jsem považoval za podstatné - bylo to špatně. Teď jsem vyndal nejpodstatnější část, kde píšou CO KDO ŘEŠIL  a zbytek s přestupkem absolutně nesouvisí - už je zle. Neřeším stížnost samotnou, ale to co v ní píšou ohledně řešení přestupku řešeného příkazem.
Ve stížnosti samotné bylo, že i skrze zdokumentované cca 15 násobné výzvě mi dotayčný pracovník odmítal nahlédnutíé do spisu, pokusil se mne vyhodit z kanceláře, opakovaně na kameru lhal, že mi spis s k nahlédnutí už předložil, opakovaně následně tvrdil, že mi spis  k nahlédnutí už několikrát předložil a v závěru videa tvrdí, že spis mi už jednou dal. Položil přede mně a vzápětí ho vzal. I po příchodu MP se tento choval vcelku agresivně a spis, který jsem nakonec měl před sebou e mi nekolikrát pokusil vytrhnout z ruky. Netuším, co jeho nadřízení zjistil jelikož věc odložil a zatím jsem neměl čas se tam stavit.
Zopakuju, všech cca 15 výzev na predložení k nahlédnutí do spisu, včetně jeho lží a chování je na videu. A to jsem si věc žačal nahrávat až když situace kumulovala a já ho vyzval, aby k našemu jednání přizval dalšího pracovníka úřadu jako svědka.

Takže malá rekapitulace. Úřad....tvrdí, že : "To se podle mého názoru týká průběhu vyšetřování Vašeho případu a ten nám byl postoupen od Městského úřadu ooo jako z d o k u m e n t o v a n ý.   Náš úřad činil   p o u z e   ú k o n   s  a n k c e     za spáchaný přestupek. Pokud nebylo vyšetřeno vše podle Vašeho správně, měl jste namítat tuto skutečnost u Městského úřadu v ooo."
« Poslední změna: 28 Července 2022, 11:49:41 od bruno »
IP zaznamenána

lerion

 • Příspěvků: 807
  • Zobrazit profil
Re:Přepsání vozidla full verze :)
« Odpověď #33 kdy: 27 Července 2022, 10:34:07 »

Budu to opet opakovat to, co napsali mnozi - pokud chcete opravdu od mistni komunity pomoci, vemte veskere dokumenty, ktere k pripadu mate, anonymizujte je a nahrajte sem. Zadne citovani, zadne vybirani pasazi, ktere jsou podle vas dulezite a vynechavani tech, ktere ne. Zadne vase odpovedi uradu nebo stiznosti, ale zejmena to, co pisou urady vam. Dejte sem vse. Jen tak si mistni odbornici (ja se mezi ne neradim, ale se zajmem kazdou kauzu sleduji a snazim se nabirat znalosti a cerpat z cizich zkusenosti) dokazi udelat opravdu fungujici prehled co se vlastne stalo, co vam teoreticky hrozi a jak se proti tomu ucinne branit.
IP zaznamenána

bruno

 • Příspěvků: 88
  • Zobrazit profil
Re:Přepsání vozidla full verze :)
« Odpověď #34 kdy: 27 Července 2022, 10:55:50 »

ano - pokusím se to, co jsem už napsal někde zoscanovat, anonymizovat a vložit sem v listinné formě. Nechci to nijako hrotit, ale nebude tam nic nijého nez co jem už ctrlC/ctrlV.
IP zaznamenána

jakubb

 • stálý člen 30kmh.cz
 • *
 • Příspěvků: 560
  • Zobrazit profil
Re:Přepsání vozidla full verze :)
« Odpověď #35 kdy: 27 Července 2022, 12:53:56 »

Takže co podstatné a s věcí související jsem prosím vynechal ? Nerozumím té snaze a zarputilosti za každou cenu se mi snažit dokázat, že něco říkám jinak než to bylo. Na jedné straně, když jsem absolutně rozvedl vše co jsem považoval za podstatné - bylo to špatně. Teď jsem vyndal nejpodstatnější část, kde píšou CO KDO ŘEŠIL  a zbytek s přestupkem absolutně nesouvisí - už je zle.

Vlákno sleduju od začátku a také pociťuji únavu z Vašeho vyjadřování z vašim příspěvkům. Neberte to prosím jako hate nebo urážku, ale Vaše vyjadřování je prostě zmatené, neuspořádané a chaotické. Jako by nestačilo, že situace, do které jste se dostal, je obtížně přehledná sama o sobě.

Toto fórum je dobrovolnické, lidi si tu pomáhají navzájem a jediné, co je od Vás potřeba, abyste minimalizoval energii potřebnou k tomu, aby se čtenář v textu zorientoval a byl důsledný a precizní ve vyjadřování (nezměňoval pojmy, ap.) a poskytoval přesné informace o obsahu řízení. Chápeme, že jste cizinec, že vyjadřování je pro vás obtížnější – ostatně to je IMHO jediné, co zdejší matadory drží, aby ve svém úsilí pokračovali.

V tomto okamžiku vypadá vlákno tak, že jsme již na 3. stránce a stále sem přidáváte písemnosti v neuspořádaném pořadí, o každou písemnost vás musíme žádat extra, leze to z Vás jako z chlupaté deky a ještě se část potřebných informací nachází v samostatném vláknu, které jste (z nepochopitelného důvodu) částečně promazal. Na opakované výzvy o nahrání anonymizované kopie spisu v ucelené podobě nereagujete. A i v tomto vlákně svoje příspěvky mažete – to přehlednosti nepřispívá.

Já osobně mám velký problém rozlišit, co je ještě citace písemnosti a co už jsou Vaše slova. Tím hůř, když se v citaci vyjádření úřadu vyskytuje uvnitř citace Vašeho podání – louskání takových rekurzivních rébusů spotřebuje hodně pozornosti a energie.

Jako inspiraci si prosím vezměte vlákno od Číkuse, který v úvodním příspěvku přehledně shrne chronologický vývoj situace a v dalších příspěvcích je vždy uveden vývoj situace, který obsahuje anonymizovanou kopii písemnosti.

Jak jsem psal, váš případ není triviální a celá obhajoba visí výhradně na detailech. Proto se zdráháme vám poradit nějakou konkrétní taktiku obrany, když máme velmi silný pocit, že jste nějaký detail vynechal. Detail, pro Vás možná nepodstatný, může být pro věc klíčový.

A teď k věci:

 • Co se stížnosti týče, nebudu se vyjadřovat. Ve věci jí považuju jen za komplikaci celé věci.
 • Právo nahrávat samozřejmě máte, z praktických důvodů bývá lepší pořizování záběrů provádět skrytě a neupozorňovat na to. Postačuje nahrávat jen zvuk, např. jen telefonem, který nenápadně leží na stole a pro příště vždy nahrávejte zvuk od úplného počátku, ne až když se situace vyhrotí. Zveřejnění takové věci je také možné, ale jen za určitých situací, když si obhájíte, že veřejný zájem na zveřejnění je vyšší, než právo natočenách na ochranu soukromí (která je u OVM velmi malá)
 • Co se přestupku týká, se držte doporučení od hh, které jsou popsány v tomto vlákně 👉 zde a 👉 zde. I po všem, co se to později napsalo, zůstává uvedený postup vhodnotu strategií.
IP zaznamenána

bruno

 • Příspěvků: 88
  • Zobrazit profil
Re:Přepsání vozidla full verze :)
« Odpověď #36 kdy: 28 Července 2022, 09:52:07 »

Dekuji. Do cca hodiny vložím anonymizovaný PŘÍKAZ  a už i rozsudek o zabavení auta.  To rozepsání se jsem nemyslel špatně - už budu jen odpovídat na přímo položené dotazy. To zmazané vlákno nebylo nic podstatné a už předchozí promažu kvůli anonymite.
Hezký den
IP zaznamenána

hh

 • hard core 30kmh.cz
 • ****
 • Příspěvků: 6 259
  • Zobrazit profil
Re:Přepsání vozidla full verze :)
« Odpověď #37 kdy: 28 Července 2022, 09:55:20 »

Dobrý den - můžu ještě otázku, toto mi došlo do datovky. Na daného pracovníka jsem se totiž stěžoval - jelikož mi udepíral možnost nahlédnutí do spisu a nahlédnout  do nej mi umožnil až po cca 15 výzvě. Vše mám nahrané na videu.
Obecně ke stížnostem - dokud běží podkladové řízení, nemá z hlediska taktiky valný smysl obecné stížnosti posílat. Dalo by se to přirovnat ke střelbě do vzduchu uprostřed bitvy. Jedinou výjimkou jsou situace, kde způsob vedení řízení znemožňuje uplatnit nějakou taktitu či získat výhodu, a je zde riziko prodlení. Typicky třeba odpírání přístupu ke spisu, nebo odmítnutí předvolat svědka, který později nemusí být dostupný či důkazní hodnota jeho výpovědi oslabená. Zároveň nemá touto cestou smysl řešit minulé bitvy - tedy pokud šlo třeba o ten přístup ke spisu a nějak se to vyřešilo, nemá smysl to v tuto chvíli "dobojovávat" (přetahovat se s nadřízeným o to, zda stížnost byla/nebyla důvodná atp.). Pokud vám tam tedy nezůstává něco aktuálního, hodil bych to celé (prozatím) za hlavu. Lze se k tomu vrátit později.

Samotná argumentace úřadu je mimo. Neexistuje nic jako "případ postoupen jako zdokumentovaný". K postoupení pro místní nepříslušnost by měl úřad přistoupit hned, jak se o tom dozví, tedy už to, že něco v Sokolově "vyšetřovali" a nevšimli si, že to není jejich, byla chyba. Nicméně stane se, a přijde-li cílovému úřadu postoupená věc pro nepříslušnost, kde už ale nepříslušný úřad udělal nějaké úkony, neznamená to automaticky, že by z těch dosavadních podkladů nemohl příslušný SO vycházet či že by automaticky všechny úkony musel zopakovat, ale v každém případě si musí o věci udělat vlastní úsudek, ohledně dokazování platí tzv. zásada přímosti, až na zákonem předvídané výjimky musí důkazy sám projednávající orgán provést, a bez výjimky je musí sám hodnotit, nikoliv převzít názor někoho jiného (a kdyby se ten cizí názor ukázal jako chybný, tak se pak vymlouvat, že my nic, to oni).

Lze shrnout, že se nejspíš nesprávného postupu dopustily oba úřady - Sokolov že se tím vůbec zabýval, a Klatovy, že zahájili řízení rovnou příkazem, pokud měli v podkladech informaci o následném prodeji (kdyby nic jiného, tak i pokud by zastávali nějaký jiný výklad, podle kterého by v řešené situaci byl bruno povinen nějakou žádost na registr podat, v každém případě by prodej P měl být vypořádán v odůvodnění příkazu). Ale viz výše, tohle jsou minulé bitvy, které teď nemá vůbec smysl řešit. Na Sokolovu si nic nevezmete, a příkaz, ať už byl či nebyl nezákonný, je odporem zrušen, řízení je ve stavu, jako by nikdy žádný příkaz vydán nebyl.

Držte se toho, co máte výše - zkuste si doplnit informace (rozsudek proti Z, stav insolvence, případně exekucí vůči Z ke dni, kdy měl podle smlouvy od P auto koupit) a vyčkejte na další krok úřadu.
IP zaznamenána

bruno

 • Příspěvků: 88
  • Zobrazit profil
Re:Přepsání vozidla full verze :)
« Odpověď #38 kdy: 28 Července 2022, 11:35:23 »

Přikládám - plné a snad plně anonymizované :
ozn  Příkaz 1-5

onz Stiznost 1 - zamítnutí mé stížnosti na pracovníka, který to řešil

a v další várce přidám rozsudek soudu k osobe Z a USNESENÍ, které mi došlo dnes, a které tak nějako z celé situace taky vyplynulo. Skutečne si nepamatuju jestli jsem na Z podával TO nebo ne - já opravdu do 16.1 koukal, jak z té brečky vybruslit, a v momentu jak jsem jistil, že jsem naletěl jsem to pustil z hlavy. Až do momentu výslechu na PCR, kde jsem všetky skutečnosti tak jak se stali objasnil s nejlepším vědomím.

IP zaznamenána

jakubb

 • stálý člen 30kmh.cz
 • *
 • Příspěvků: 560
  • Zobrazit profil
Re:Přepsání vozidla full verze :)
« Odpověď #39 kdy: 28 Července 2022, 11:45:11 »

bruno: díky, tohle hodně pomůže a velký palec nahoru za inteligentní anonymizaci, kde jste ponechal iniciály zúčasněných osob.
« Poslední změna: 28 Července 2022, 11:50:24 od jakubb »
IP zaznamenána

bruno

 • Příspěvků: 88
  • Zobrazit profil
Re:Přepsání vozidla full verze :)
« Odpověď #40 kdy: 28 Července 2022, 11:45:59 »

Další následne rozsudek na Z a USNESENÍ PCR.
Doufám, že je tam vše, odpovídat se pokusím obratem na položené dotazy.
Za předchozí zmatky se omlouvám. Děkuji
« Poslední změna: 28 Července 2022, 15:26:18 od bruno »
IP zaznamenána

grg

 • Příspěvků: 86
  • Zobrazit profil
Re:Přepsání vozidla, včetně spisu
« Odpověď #41 kdy: 28 Července 2022, 15:04:54 »

Tuším na predposlednej strane je párkrát meno podozrivého Z. neanonymizované. Ale možno si to zaslúži, je to pekný kvietok ;-)
IP zaznamenána

bruno

 • Příspěvků: 88
  • Zobrazit profil
Re:Přepsání vozidla, včetně spisu
« Odpověď #42 kdy: 28 Července 2022, 15:28:35 »

nedoopatření. Osob s takovým příjmením je mnoho, ale i tak jsem to promazal. Děkuji, že to nebudete záměrně šířit dál :)
IP zaznamenána

hh

 • hard core 30kmh.cz
 • ****
 • Příspěvků: 6 259
  • Zobrazit profil
Re:Přepsání vozidla, včetně spisu
« Odpověď #43 kdy: 28 Července 2022, 15:29:50 »

Z vložených dokumentů k osobě Z (a z insolvenčního rejstříku, kde na základě dostupných indicií nebyl problém najít konkrétní osobu - i kdyby byla anonymizace důsledná) plyne, že v době, kdy koupil auto od P, bylo insolvenční řízení ve stavu zjištěného úpadku a povoleného oddlužení. Tedy případné starší exekuce "spaly", nové nešlo zahajovat, a s nejvyšší pravděpodobností neexistovala žádná překážka toho, aby si pan Z koupil od P auto a skutečně se stal jeho vlastníkem. Tím padá jeden možný argument na obranu, tedy že jste se nikdy nestal vlastníkem, protože jím nebyl ani Z (na druhou stranu, jako kouřovou clonu to stále jde použít, jen ať se úřad taky trochu snaží).

Pokud jde o trestní příkaz, jelikož mu nikdo neodporoval, není tam bohužel odůvodnění, takže se nedozvíme, na základě čeho došlo k uložení trestu propadnutí věci (což je skutečně de lege lata možné použít pouze ve vztahu k věci náležející pachateli, zabrat cizí věc použitou ke spáchání TČ sice taky jde, ale jiným formálním postupem). Více informací by asi bylo v návrhu na potrestání, ale k tomu se přes InfZ nedostanete. Šlo by asi nahlédnout do spisu na základě prokázaného právního zájmu, ale možná bude jednodušší i toto použít jako kouřovou clonu. Tj. namítat, že když soud uložil takový trest, musel mít nutně postaveno na jisto, že v okamžiku rozhodnutí auto patřilo Z. Tedy logicky nemohlo nikdy být vaše. Zároveň je vyloučené, aby byl soud pouze uveden v omyl neprovedenými přepisy, protože podle registru byla vlastníkem P, tedy uzavřel-li soud, že vlastníkem auta byl Z, nutně se musel otázkou vlastnictví vozu zabývat i na základě jiných důkazů než jen evidence v registru - a SO můžete navrhnout vyžádání celého soudního spisu a jeho provedení jako důkazu.

Jinak ohledně primární strategie žádná změna - i bez kouřové clony, pokud jste auto fakt koupil a následně prodal (jako že asi jo), že po prodeji zpět P nebylo o co žádat, povinnost podat žádost o převod na sebe tím zanikla. Ale počkal bych s tím, až se úřad ozve.
IP zaznamenána

bruno

 • Příspěvků: 88
  • Zobrazit profil
Re:Přepsání vozidla, včetně spisu
« Odpověď #44 kdy: 28 Července 2022, 16:09:53 »

Děkuji.
Hrabu se v tom ještě stále. Mimojiné jsem našel jednu velice zajímavou odpověď z ministerstva dopravy - přikládám.
Taky jsem zjistil, že dne 13.1.2022 byl dle MÚ PLzeň spáchaný s autem přestupek, přitom je zdokumentováno, že autosi pan Z ze záchytného parkovište vyzvednul až 18.1. 2022 - o závazné potvrzení jsem už požádal dané parkoviště. Majitelem vozidla jsem byl od 07.01 do 16.1.2022
Co se veřejného přístupu do insolvenčního rejstříku týče - spis je anonymizovaný :)
Jak radíte - vyžádal jsem si všechny spomenuté rozsudky - je důvodný předpoklad, že je to 6 trestních věcí souvisejících s dopravou, resp nerespektováním zákazu řízení.
Tím, že radíte - máte nějaký důvod.
Já nejsem vystudovaný právník, moje právní povědomí toho co je správné a co ne,  je spíš intuitivní než skutečně právně podložené.  Do správy si Vám dovolím zaslat link na tři blogy - budu rád, když si je přečtete.
Pak pochopíte i tu mou zarputilou snahu po té  s k u t e č n é  spravedlnosti. Uznáte li za vhodné - klidně to pak sem dám i jako případ k zamyšlení.
IP zaznamenána