30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Rakousko / rychlost / angažmá české kriminálky  (Přečteno 5428 krát)

Kuba_

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Rakousko / rychlost / angažmá české kriminálky
« kdy: 19 Července 2022, 13:59:37 »

Ahoj, tak tu mám zajímavý pokus o řešení domnělého přestupku v Rakousku - po projití vlákna jsem nezaznamenal, že by se s tím rakouská strana takto zatím snažila vypořádat ještě s někým jiným z přítomných:

Tj. podezření na překročení rychlosti v rakouské obci v březnu 2022. Obyčejný dopis/Lenkererhebung z rakouské strany v ČJ zaslán 2x duben a červen, nereagoval jsem. Nyní jeden krásný červencový den po šesté hodině večerní dorazil na mou trvalou adresu neoznačený vůz, z něho vystoupil legitimovaný kriminalista ve službě a předal my ty samé papíry, co mi posílala rakouská policie + Žádost o součinnost z Okresního státního zastupitelství (OSZ), ve které požadují jejich prokazatelné doručení mé osobě a předložení protokolu/doručenky. Tj. kriminálka za peníze daňových poplatníků hraje roli doručovatele písemností s doručenkou.
I když žádost o součinnost požaduje prokazatelné doručení písemnosti, kriminalista po mne požadoval její okamžité vyplnění, takže zřejmě neměl přesné pokyny. Navíc mne ani nelegitimoval, takže mohl klidně písemnost předat sousedovi (GDPR fail). Písemnosti mi odmítl předat, tak jsem si je ofotil a odvětil mu, ať se mi ozve do měsíce, že se zatím poradím s právníkem.

Jak dále postupovat? České kriminálce jsem ochoten max. potvrdit převzetí písemnosti, ale pokud to udělám, budu muset následně vyplnit Lenkererhebung. Nemáte prosím někdo nějaký jiný návrh? OSZ příkaz pro PČR přikládám.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko / rychlost / angažmá české kriminálky
« Odpověď #1 kdy: 19 Července 2022, 14:31:11 »

Wow :o To je tak divoké, že se musím ujistit, že rozumím dobře. Tradiční dotaz na úvod... existuje alespoň audiozáznam?

Policajt přinesl písemnost ve stavu, že to byl nějaký formulář na volném listě, žádná zalepená obálka, a požadoval vyplnění s tím, že to pak někam odveze?

Po příjezdu na stanici sepíše záznam o tom, že s někým mluvil (a ten ho poslal do...), poznal ho v lepším případě podle bydliště a fotky v interním systému? V horším případě zfalšuje ztotožnění pyráta? Má policajt nějakou nahrávku, třeba jen z dobře otočeného auta?

PS: Máte datovou schránku?
IP zaznamenána

Kuba_

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko / rychlost / angažmá české kriminálky
« Odpověď #2 kdy: 19 Července 2022, 15:04:41 »

Wild south:)

- audiozáznam nemám, překvapil mne na zahradě v monterkach:)
- žádná zalepena obálka, ale celkem 5 listů spojených sponkou, požadoval vyplnění toho Lenkererhebungu, ze to předá zpět eakouským bratrům
- nic nenahraval, anebo nemohl, pokud měl autokameru - celní sklo mířilo jiným směrem než je zahrada, uvnitř které jsme se bavili
- datovku mám
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko / rychlost / angažmá české kriminálky
« Odpověď #3 kdy: 19 Července 2022, 15:13:10 »

První, co bych i teď zpětně chtěl je potvrzení o provedení úkonu. Pro jistotu.
IP zaznamenána

Kuba_

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko / rychlost / angažmá české kriminálky
« Odpověď #4 kdy: 19 Července 2022, 15:49:03 »

Zkusím. A co pak, když to potvrdí?
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko / rychlost / angažmá české kriminálky
« Odpověď #5 kdy: 19 Července 2022, 16:38:30 »

A co potvrdí? Bude písemně riskovat, že se provalí, že zahradníka neztotožnil? Nebo napíše, že nedoručil, protože se prostě rozhodl, že nedoručí? Pokud má všech pět pohromadě, tak se pokusí neodpovědět, celé to zapřít, nebo to svést na nějaký obecný pojem žádost o podání vysvětlení nebo pokus o ztotožnění.

S tou datovkou jsem si dělal srandu, ale k tomu případu to pasuje. Takže to, co by šlo naskenovat a poslat nezpochybnitelně z kanclu, doručuje ober-fízl? ;D Je to auto na fyzickou osobu a datovka taky, nebo je v tom zamotané podnikání?

Požádejte si online o výpis o využití údajů z registru obyvatel, možná budete žasnout, kdo vše takovou ptákovinu řeší a že jste byl ztotožněn až dodatečně od počítače atd. Je to online a zdarma, výsledek v řádu minut.
https://portal.gov.cz/formulare/zadost-o-vyuziti-udaju-z-registru-obyvatel-agendoveho-informacniho-systemu-evidence-obyvatel
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Rakousko / rychlost / angažmá české kriminálky
« Odpověď #6 kdy: 19 Července 2022, 19:38:36 »

V potvrzení o provedení nebude přece to, co a jak se dělo, ale že se něco dělo a na základě čeho se to dělo.

Na straně druhé, tím by i žadatel porvrdil, že šlo o něj. Možná by nebylo špatné, pokud nedošlo ke ztotožnění, kdyby někdo jiný požádal o potvrzení o provedení úkonu, který by se ale identifikačně (čas, datum, místo) shodoval s tímto úkonem.
« Poslední změna: 20 Července 2022, 09:56:56 od swenak »
IP zaznamenána

Kuba_

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko / rychlost / angažmá české kriminálky
« Odpověď #7 kdy: 20 Července 2022, 11:33:53 »

Vozidlo i datovka jsou na soukromou osobu

A co potvrdí? Bude písemně riskovat, že se provalí, že zahradníka neztotožnil? Nebo napíše, že nedoručil, protože se prostě rozhodl, že nedoručí? Pokud má všech pět pohromadě, tak se pokusí neodpovědět, celé to zapřít, nebo to svést na nějaký obecný pojem žádost o podání vysvětlení nebo pokus o ztotožnění.

S tou datovkou jsem si dělal srandu, ale k tomu případu to pasuje. Takže to, co by šlo naskenovat a poslat nezpochybnitelně z kanclu, doručuje ober-fízl? ;D Je to auto na fyzickou osobu a datovka taky, nebo je v tom zamotané podnikání?

Požádejte si online o výpis o využití údajů z registru obyvatel, možná budete žasnout, kdo vše takovou ptákovinu řeší a že jste byl ztotožněn až dodatečně od počítače atd. Je to online a zdarma, výsledek v řádu minut.
https://portal.gov.cz/formulare/zadost-o-vyuziti-udaju-z-registru-obyvatel-agendoveho-informacniho-systemu-evidence-obyvatel
IP zaznamenána

Kuba_

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko / rychlost / angažmá české kriminálky
« Odpověď #8 kdy: 20 Července 2022, 11:35:44 »

Ano, to mi přijde jako lepší nápad než žádat o to já sám. Děkuji!

V potvrzení o provedení nebude přece to, co a jak se dělo, ale že se něco dělo a na základě čeho se to dělo.

Na straně druhé, tím by i žadatel porvrdil, že šlo o něj. Možná by nebylo špatné, pokud nedošlo ke ztotožnění, kdyby někdo jiný požádal o potvrzení o provedení úkonu, který by se ale identifikačně (čas, datum, místo) shodoval s tímto úkonem.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko / rychlost / angažmá české kriminálky
« Odpověď #9 kdy: 20 Července 2022, 14:24:17 »

... a že jste byl ztotožněn až dodatečně od počítače atd.


Já bych spíš logicky předpokládal, že si kriminalista všechny možné registry projel předem, než se k němu rozjel provádět nějaké úkony, aby předem věděl, jak vypadá, kdo to je a co od něj může čekat.
IP zaznamenána

Kuba_

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko / rychlost / angažmá české kriminálky
« Odpověď #10 kdy: 20 Července 2022, 14:44:47 »

Nevypadá to. Žádné ztotožnění za posledních 60 dni v registrech nevidím.

... a že jste byl ztotožněn až dodatečně od počítače atd.


Já bych spíš logicky předpokládal, že si kriminalista všechny možné registry projel předem, než se k němu rozjel provádět nějaké úkony, aby předem věděl, jak vypadá, kdo to je a co od něj může čekat.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko / rychlost / angažmá české kriminálky
« Odpověď #11 kdy: 21 Července 2022, 13:16:53 »

Asi budou mít možnost logování svých dotazů do registrů blokovat. To by bylo pro každého zločince velmi jednoduché, kdyby si takhle mohl zjistit, že se o něj zajímá kriminální policie.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 911
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko / rychlost / angažmá české kriminálky
« Odpověď #12 kdy: 21 Července 2022, 17:48:48 »

A je v pořádku blokace logu, když vykonávají funkci poštovní společnosti?
IP zaznamenána

Mikek

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko / rychlost / angažmá české kriminálky
« Odpověď #13 kdy: 13 Září 2022, 13:46:01 »

Mohu se zeptat o jak velke prekroceni rychlosti se jednalo, ze se rakousti soudruzi uchyluji az k takovymto praktikam? To snad muselo byt 250km/h na 30ce a leknutim zemrelo 5 duchodcu.
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 627
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko / rychlost / angažmá české kriminálky
« Odpověď #14 kdy: 13 Září 2022, 16:26:21 »

Že odbočuji - to oznámení na stránce s tím formulářem znamená, že už to od listopadu nebude fungovat?
IP zaznamenána