30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nepřibrzdíš, zaplatíš. Úsekové radary straší řidiče a těší obecní kasy  (Přečteno 4603 krát)

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 228
    • Zobrazit profil

hh: Díky za odkaz na poi.cz, nějak tak jsem si to představoval. A podle aktualizací ta databáze vypadá i docela živě.

Zkusil jsem s mapy.cz. Import jde přes gpx soubor a webové rozhraní. Bohužel jsem v dokumentaci aplikace nenašel, že by uměla na přítomnost POI upozorňovat během navigování. V kombinaci s mapy.cz je to tedy v praxi spíš nepoužitelné - maximálně se před jízdou podívat, kde po plánované trase radary čekat. Mrknu jak je to u jiných navigací.

medved: To je docela zajímavý hack waze. Z toho článku si nejsem jistý jak spolehlivé a použitelné to bude v praxi a pro můj use-case to asi nebude ideální, ale jsem celkem zvědavý to vyzkoušet.

pk202: Je to čistě osobní preference, žádná paranoia. Pokud jde o konkrétní důvody, tak primárně jsem radši, když mám věci na které spoléhám uložené u sebe, než na nějaké online službě, kterou bez dat nerozjedu. Navíc k práci mobilní data nepotřebuji a pro zábavu také ne. Věci nepomáhá ani to, že pořád používám předplacenou simku, protože na moje volání vychází lépe než většina tarifů a data tam jsou naopak poměrně drahá. Pokud zjistím, že se s offline řešením tohohle problému drbu pravou nohou za levým uchem, možná to přehodnotím a zkusím nějaký datový tarif s paušálem a waze, ale zatím se mi nechce :) Tolik tedy moje motivace.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil

On average, Waze uses around 0.5MB of internet data per day or 15MB per month for driving one hour a day. This figure might vary due to various factors such as trip distance, runtime, etc. - zdroj

I kdybyste měl za 1 MB platit 1 Kč, tak se vám to nejspíš vyplatí :D Cenu dat a nejvýhodnějších předplacenek už nějakou dobu nesleduju, nicméně určitě seženete něco, kde budete mít 500-1000 MB měsíc za cenu <= 100 Kč.

Např. tady je srovnání - https://www.skrblik.cz/telefon/predplacene-karty/

Volba č. 8 - Fayn: Předplacená karta Tiny

Fayn nabízí mobilní tarify na kredit i fakturu, k dispozici jsou celkem čtyři. Výše nejlevnější je uveden Tiny, který stojí 69 Kč měsíčně. Zajímavou volbou je tarif Remix za 239 Kč měsíčně, který obsahuje 100 volných minut, 20 SMS a 1 GB dat.

Operátor nabízí neomezené volání v podobě tarifu Flat za 389 Kč. K dispozici máte až 3 000 minut volání, SMS jen za 0,48 Kč (síť Fayn) nebo 1,19 Kč (ostatní sítě). Pro nenáročné je zde možnost volby zvýhodněného datového balíčku za 10 Kč měsíčně, který má sice jen 25 MB dat, ale i po tomto vyčerpání můžete surfovat dále (byť jen rychlostí 32 kb/s).


Tohle by vám mohlo stačit. Akorát musíte dávat pozor, aby vám těch 25 MB nevysála nějaká appka stažením dvou fotek/videa :D A i s tou zpomalenou rychlostí by mohlo Waze fungovat, byť to jen odhaduju, protože 8 KB/s je fakt málo. Nebo ještě teď koukám, že Sazkamobil má 500 MB za 80 Kč na měsíc.
« Poslední změna: 16 Července 2022, 23:34:36 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

mohu doporucit odorik, tarifu je tam dostatek a kartu lze zmrazit ci si planovene data dokupovat:
balíček 150 MB s platbou za přenesená data   9 Kč + 0.59 Kč/MB
balíček 150 MB    39.00    
balíček 300 MB    49.00    
balíček 600 MB    79.00    
balíček 1000 MB    99.00
...
http://www.odorik.cz/w/cenik_doplnkovych_sluzeb?s[]=cenik
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil

Když už jsme sklouzli k datům, já už jsem tak zlenivěl, že bych tady to dobíjení kreditu bych absolutně nezvládal. Mám neomezený tarif a spotřebuji kolem 50 GB měsíčně. Ale chápu, že někdo to nepotřebuje - předtím (tak před 7 lety) mi stačila předplacenka od Mobil CZ, na které byly při dobití 200,- Kč kreditu zdarma 200 MB dat (tohle myslím pořád platí).

Ale abych se taky trochu přidržel tématu, tak mě Waze už párkrát zklamal - v Rakousku někde kolem Linze (už nevím, jel jsem od Salzburgu) jsem loni minul nějaký radar, který mi Waze neukázal a pak včera v centru Vídně na mě "vybafla" nějaká uzavírka u Helmut-Zilk Platz a dneska jsem zažil menší infarkt u křížení A22/A23 kdy mě Waze ve snaze objet kolonu poslal taky do uzavírky - a pak se na tom místě zacyklil. Za mě je to skvělý asistent, ale je potřeba to brát taky s rezervou. U těch PaChů to taky není 100%, jak ty mrchy někoho vylapí, tak většinou lidi ve Waze odkliknou, že už na tom exitu nestojí a pak když se tam vrátí, tak nejsou v mapě, dokud je tam zase někdo nenahlásí.

Ještě by mě zajímalo, jaké jsou zkušenosti s Waze v Praze, protože často míjím úsekovky, které ale Waze nehlásí, byť v mapě je ta kamerka?
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil

Před pár lety mně při průjezdu Makedonií přišla sms s cenami za data a volání. 1MB/185,- kč
IP zaznamenána

Féna

  • Příspěvků: 138
    • Zobrazit profil

Waze funguje poměrně spolehlivě v ČR, ale Rakousko/Německo je úplně něco jiného, dokonce je snad za použití upozorňování na radary pokuta (nezkoumal jsem do detailu, tak snad nešířím bludy).

Jsou místa, kde jsou kamery buď nefunkční, nebo tam zbyly jen prázdné kryty. To waze korektně nehlásí a zatím se mi ani v Praze nestalo, že by mi z těch míst přišel odpustek. Naopak v různých POI databázích jsou kolikrát uvedeny i orientační měřiče rychlosti, protože si nějaká skupina vyplašenců myslí, že je to fotí. Ve skutečnosti se jen leknou odlesku svých vlastních světel.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 738
    • Zobrazit profil

v německu zakázáno, ale samozřejmě se to obchází resp může to mít např legálně spolujezdec
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil

Stejná zkušenost jako Féna. V zahraničí líp navigujou gůglí mapy a i u nás jsou asi o chlup lepší než Waze. Zrovna teď Waze nějak blbě řešilo cestu okolo mostu, co se buduje na Strakonický u Mirotic.

Gůglí mapy jsou neodbytný a po minimalizaci zůstanou na displeji v menším okně. A to dokonce ve dvou velikostech. Člověk tak může mít na displeji Waze a nad ním Gůgla. Občas to tak dělám, když v dopravních špičkách hledám nejrychlejší cestu.

V Praze se mi zdá, že úsekovky Waze zná. Mimo taky hlásí i informativní radary. Ale ty se daj poznat. U nich mi stejně křičí manželka. ;-)

Upozornění na radary by mělo bejt zakázaný ve Švýcarsku a prej to tam i policajti pokutujou.
IP zaznamenána

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 228
    • Zobrazit profil

Pokud by někdo preferoval offline upozornění na místa STACIONÁRNÍHO měření rychlosti v navigaci, tak seznam mapy nedávno tuhle funkci přidaly. Zkoušel jsem zatím na pár trasách morava-střední-severní čechy, a jsem spokojen.
IP zaznamenána