30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Plná moc stačí v podání  (Přečteno 455 krát)

Hrebos

  • Příspěvků: 38
  • Bojovník za pravdu a lásku proti lžím a nenávisti
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána
Žádné zlo se ještě nepodařilo odstranit tím, že byly odstraňovány jeho symptomy. Je třeba odstranit jeho kauzu. - Václav Havel

Fogyn

  • Příspěvků: 863
    • Zobrazit profil
Re:Plná moc stačí v podání
« Odpověď #1 kdy: 09 Dubna 2024, 14:29:24 »

To je ovšem krásný rozsudek. Ideálně plnou moc nějak šikovně "vložit do textu" podání....
IP zaznamenána

Hrebos

  • Příspěvků: 38
  • Bojovník za pravdu a lásku proti lžím a nenávisti
    • Zobrazit profil
Re:Plná moc stačí v podání
« Odpověď #2 kdy: 10 Dubna 2024, 18:05:59 »

S tím opatrně. Ten rozsudek je třeba přečíst. Takové podání by bylo obstrukcí a odmítnuto. Je to tam popsané.
IP zaznamenána
Žádné zlo se ještě nepodařilo odstranit tím, že byly odstraňovány jeho symptomy. Je třeba odstranit jeho kauzu. - Václav Havel

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 199
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Plná moc stačí v podání
« Odpověď #3 kdy: 10 Dubna 2024, 18:33:36 »

IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Fogyn

  • Příspěvků: 863
    • Zobrazit profil
Re:Plná moc stačí v podání
« Odpověď #4 kdy: 11 Dubna 2024, 08:49:29 »

S tím opatrně. Ten rozsudek je třeba přečíst. Takové podání by bylo obstrukcí a odmítnuto. Je to tam popsané.
Neznalost zákona je obstrukce??!! :-O Já nejsem povinen znát zákony a předpisy, na rozdíl od úředníka. Jak mám vědět, že nějaká plná moc má nějaké zákonné náležitosti? Já prostě uděluji  plnou moc a v dlouhém textu to samozřejmě zmíním....
« Poslední změna: 11 Dubna 2024, 10:47:35 od Fogyn »
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 322
    • Zobrazit profil
Re:Plná moc stačí v podání
« Odpověď #5 kdy: 11 Dubna 2024, 10:32:59 »

Hrebos: rozsudek jsem si přečetl a vychází mi z toho, že právě naopak. Citace z uvedeného rozsudku:

Citace
Připouští i to, že udělení ne zcela standardní plné moci v samotném podání účastníka řízení a následná
neaktivita zmocněnce kladou na správní orgán daleko vyšší nároky na posouzení plné moci.
Tyto skutečnosti však nemohou samy o sobě odůvodnit závěr, že jednání je obstrukční.
IP zaznamenána