30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Policisté si počíhali na chodce  (Přečteno 4378 krát)

adolf

  • Příspěvků: 101
    • Zobrazit profil
Policisté si počíhali na chodce
« kdy: 10 Července 2022, 23:09:26 »

https://brnenska.drbna.cz/zpravy/doprava/24646-poslech-pisnicky-za-nehodu-nestoji-straznici-si-pocihali-na-nepozorne-chodce.html

Opicajti v Brně zastavovali lidi, co nic neprovedli, aby jim pomohli a ochránili je přes sluchátky. Bizár  :x Hlavně, že jich máme 30 000.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil
Re:Policisté si počíhali na chodce
« Odpověď #1 kdy: 11 Července 2022, 06:21:29 »

Na druhou stranu musím říci, že tyhle dementi mně taky štvou, protože fakticky nemají šajn, co se kolem děje a chodí jako zombie. V případě srážky to odsere řidič. To samé s mobilama. Někde před pár lety proběhla zpráva, že nějaké pokrokové město (tuším Norimberk) testuje semafory, co mají ukazatel dole, na chodníku, aby vyšli vstříc takovým pitomcům.
IP zaznamenána

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Policisté si počíhali na chodce
« Odpověď #2 kdy: 11 Července 2022, 08:46:18 »

Ano, je potreba lidi upozornovat na to, ze kdyz neuslysi houkani policejniho vozu, tak tim zpusobi nehodu. Ze si ten policejni ridic i pri houkani musi pocinat tak, aby svoji jizdou nikoho neohrozil, to uz je vec vedlejsi. A zaroven tim tak nejak trochu naznacuji, ze kdyz si nekdo nedej boze dovoli byt hluchy, tak nema venku vubec co delat, nebo ho prejedou.

Kazdopadne na druhou stranu takovehle preventivne vychovne pusobeni je hned po spani v aute asi jednou z tech nejmene skodlivych cinnosti, co muzou provozovat.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil
Re:Policisté si počíhali na chodce
« Odpověď #3 kdy: 11 Července 2022, 09:01:09 »

Pokud je někdo chluchý od přírody, tak se chová daleko jinak než člověk co je hluchý jen momentálě díky sluchátkům.
A to že si řidič houkajícího auta musí počínat tak, aby nikoho neohrozil. To jde asi těžko, když mu tam může vlézt člověk se sluchátky co se nepodívá doleva doprava a vleze na přechod. To nemá cenu vozit na sanitě majáky v takovém případe, ale může jezdit raději s provozem.
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Policisté si počíhali na chodce
« Odpověď #4 kdy: 11 Července 2022, 09:59:17 »

No nic, beru sluchatka a jdu na prochazku. Pokud je potkam, asi tu bude brzo prispevek na tema "Jsem podezrely z prestupku znevazeni postaveni uredni osoby pri vykonu jeji pravomoci"...

Ano, lidi, co maji klapky na usich a ocich, jsou problem. Ale je to zejmena jejich problem. Pokud dospely jedinec ma sluchatka a nechova se podle toho, vazne si nekdo mysli, ze kdyz ho v pesi zone zastavi policajt a rekne: "radim ti, at si je sundas," ze se mu najednou rozsviti a on se omluvi, vypne hudbu, da sluchatka do batohu a uz pujde pres namesti Svobody ostrazity jako rys?
IP zaznamenána

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Policisté si počíhali na chodce
« Odpověď #5 kdy: 11 Července 2022, 12:38:04 »

No, a uplne stejne clovek se sluchatky na usich muze jit opatrneji, nez bez nich, protoze si tenhle nedostatek uvedomuje. Takze se pak treba pred prechodem nalezite rozhledne misto toho, aby spolehal, ze prijizdejici auto by preci slysel, nasledkem cehoz by se rozhodnul prechazet dva metry pred projizdejicim elektromobilem.

Vsechno je to vzdycky o konkretnich lidech a clovek muze byt ponoreny do vlastnich myslenek a nevnimat okolni svet i bez sluchatek na usich nebo telefonu pred ocima.
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Policisté si počíhali na chodce
« Odpověď #6 kdy: 11 Července 2022, 14:02:47 »

Nemám nic proti prevenci. Dokud si pomahači chtějí jen povídat, aniž by z toho pak vykouzlili úřeďák, tak slouží nejlíp, jak dovedou. Že jich je jak krys, nezpochybňuju.

Řekl bych, že i na tomto fóru zaznívají hlasy, že by měli řešit rozmanitější problémy, než zbaběle měřit rychlost na rovných přehledných úsecích, hrotit týden prošlou STK či lékárničku a nebo prudit zapomenutý řidičák.

IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil
Re:Policisté si počíhali na chodce
« Odpověď #7 kdy: 11 Července 2022, 14:39:50 »

S trochu ironie by mladí potřebovali hned za sluchátka gumoléčbu, alespoň by přestali fandit silnému státu, když už jim rodiče nevysvětlili základní postoj vůči státu.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Policisté si počíhali na chodce
« Odpověď #8 kdy: 11 Července 2022, 15:04:06 »

Mladí ale nemůžou za to, že mají ... rodiče:)
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil
Re:Policisté si počíhali na chodce
« Odpověď #9 kdy: 11 Července 2022, 15:55:22 »

Řekněme, že já v jejich věku snil o krásných a tehdy nedostupných autech a na případné protesty proti autům bych jim hodil akorát bobek, ještě by mně už tehdy srali. Ale to je OT
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Policisté si počíhali na chodce
« Odpověď #10 kdy: 11 Července 2022, 16:21:28 »

Cetl jsem to rano a rikal jsem si dalsi blbost, a hle v Prerove potkam starika(60+) s peckama v usich co venci cokla.

Sice se rozhledl, ale nejak me auto ignoroval a zapocal prechazet vozovku (sice vedlejsi vedle hlavniho tahu) v polovine se nastesti otocil a nenakracel mi to pod auto i se psem.

Osobne sice v takovou kampan neverim, protoze ulek z auta, ktere necekal by mel mit vetsi vychovny efekt nez nejake kvakani pomocnych policejnich praporu nekde ve meste.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

adolf

  • Příspěvků: 101
    • Zobrazit profil
Re:Policisté si počíhali na chodce
« Odpověď #11 kdy: 12 Července 2022, 15:00:45 »

Tak obecne je dulezity nebyt dement, a s tim lidem zadne vychovne pusobeni opic nepomuze. Ale posledni vec, co bych chtel je, aby me pri ceste pro cigara se sluchatkama v usich zacal nekdo buzerovat, ze si je mam sundat. Hlasitost mam tak, abych slysel auta, nelezu do silnice bez rozhlidnuti, a kdo to takhle nedela, tak tomu zadnej cihajici policajt nepomuze.
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 653
    • Zobrazit profil
Re:Policisté si počíhali na chodce
« Odpověď #12 kdy: 13 Července 2022, 07:33:42 »

Smartphone zombies už řešili v Bodegraven (NL). V několika státech USA je zakázáno přecházet vozovku s mobilem v ruce.
IP zaznamenána

hladik

  • Příspěvků: 94
    • Zobrazit profil
Re:Policisté si počíhali na chodce
« Odpověď #13 kdy: 19 Července 2022, 11:55:01 »

Citace
„Práva a zájmy každého člověka jsou nejlépe hájeny tehdy, když je může hájit sám.“

Já třeba taky nosím sluchátka když jsem venku, ale nikdy by mě nenapadlo svěřit svůj život do pedálů někoho jiného.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Policisté si počíhali na chodce
« Odpověď #14 kdy: 19 Července 2022, 13:25:09 »

Problém je, že ti, o které jde, nezajdou tak daleko, aby se rozhodovali, jestli se o své zdraví postarají sami, nebo to na někoho hodí. Oni ani neřeší, že by se něxo mohlo stát, prostě jenom "existují":)
IP zaznamenána