Ukončené případy > Jízda na červenou, pásy, světla

[WIN] Jízda na červenou Praha MHMP - Auto půjčené na firmu

(1/7) > >>

Jiri1990:
Čau,
Řeším první věc, tak pročítám fórum a těší mne, že tu je tolik lidí, kteří věnují svůj čas a energii boji s parazitickým státním aparátem 8). Věnuji se tomu také, jen v jiném oboru.

Tak či tak, teď řeším případ jízdy na červenou a spíš ze sportu, než z nutnosti bych rád zkusil cestu vypršení lhůty 1 rok.
Pokud někoho zajímá detail případu, tak jsme ve 4 ráno jeli prázdnou Prahou v pracovní den v koroně, kdy ani nikdo nechlastal, takže ulice chodců prosté s plně naloženou dodávkou, a na poslední chvíli padla červená. Než abych to zašlápl na místě a tím přeskládal veškerý náklad dodávky, tak jsem to prostě projel s naivitou, že když jsem za celou cestu nikoho nepotkal, tak to asi ani nikoho nebude bolet. Co čert nechtěl, mají tam kameru, která mne práskla a tak tu jsem. Nedává mi smysl slepě vynucovat zákon v případech kdy to není nic proti ničemu a nejsem pirát, který by hledal skuliny, ale zase si nerad nechávám srát od úředníků na hlavu.

Zatím to vypadá takto:
16.12.2021 přestupek jízdy na červenou Praha
8.6.2022 Do datovky doručena výzva firmě ať práskne řidiče - dopisujeme si s MHMP
13.6.2022 odesláno vyjádření, že řidičem byl XY (14.6. doručeno)
20.6.2022 na poštu dorazila výzva 30.6.2022 vyzvednuta - jedná se o výzvu řidiči, aby podal v 5-ti denní lhůtě nezbytné vysvětlení a na konci přicvaknut bonzovací formulář

Po pročtení fóra bych si myslel, že nejvhodnější taktikou bude do 5 dní podat přiznání mailem, že řidičem byl opravdu XY a do dalších 5 poslat poštou doporučeně potvrzení
Následně směřovat k podání Odporu

Ale velmi rád si nechám poradit, protože zatím ani nevím, jak takový odpor vypadá a zda jsem načetl příspěvky správně tak, aby to dávalo smysl.

Díky

Jiri1990:
Ještě přikládám poslední výzvu na kterou teď musím odpovídat.

johncreek:
Dobrý den,

MHMP si je vědom judikatury, dle které jedna výzva řidiči nestačí. Sám jsem to v jednom svém případě otestoval, tento případ je zatím bohužel v neveřejné sekci. Pokud tedy nezměnili procesy (k čemuž neměli důvod), tak můžete první výzvu řidiči ignorovat. Dorazí druhá. A samozřejmě vše přebírejte poslední možný den a používejte email. Je to nezbytné - 6 měsíců do promlčení není málo ani moc.

EDIT: Jinak moc nechápu, proč je toto vlákno v ukončených.

edit: Přesunuto. // Číkus

Jiri1990:
Díky,

Dává toto smysl i v případě, že jsme výzvu na poště převzal?

Pokud tedy půjdu cestou čekání na zaslání druhé výzvy, pak dalším krokem bude zmíněný odpor?

Díky za přesun vlákna, asi jsem ho blbě založil do ukončených, když jsem si tam pročítal různé případy.
Ať se daří.

johncreek:
Pokud nic nezměnili na procesech (k čemuž neměli důvod), pak vám přijde druhá výzva, na kterou se spolupracující řidič přizná. Na to nepřijde příkaz. Příkazy MHMP vypravuje pouze u ne-sprdelních přestupků. U těch, u kterých lze překlopit na provozovatele, zasílá oznámení o zahájení správního řízení spolu s předvoláním k ÚJ. Na první ÚJ se omluvíte a pak uvidíme.

Vše přebírejte poslední možný den, pokud u vás doručuje pošta spolehlivě, je možno využívat fikce doručení a nechat si dopisy vhazovat do schránky.

Snad už brzy bude venku ten můj případ z kuchyně, protože by mohl zrovna vám částečně sloužit jako modelový.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi