30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Celní úřad - neakceptuje reálnou vyšší hodnotu  (Přečteno 1824 krát)

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 908
    • Zobrazit profil
Celní úřad - neakceptuje reálnou vyšší hodnotu
« kdy: 28 Června 2022, 00:05:11 »

Nechal jsem si z Číny poslat videoprocesor v ceně 3800 USD ( poštovné free- přes DHL)
Aniž by mi přišlo avízo o příchodu balíku, jako to vždy chodí, tak balík rovnou dovezl kurýr.
Na balíku napsána hodnota 30 USD ( rozměrný balík o váze cca 6kg)
Vzhledem k nutnosti dostat tuhle komponentu do účetnictví jsem předal DHL reklamaci a žádost o vystavení JSD
na správnou hodnotu .. Nečekal jsem žádné komplikace,ale po měsíci přišel dopis, že se žádost zamítá a CU , že nemá důvod
nevěřit hodnotě 30USD a že není jisté zda jde o stejné zboží , které bylo pod tímto konkrétním tracking kodem dovezeno..( byla dodána objednávka , faktura, doklad o platbě PayPal)
Vytvořen tedy printscreen obrazovky, kde bylo vidět celou objednávku pod mým loginem včetně konkrétního tracking kodu pro DHL a zasláno pro opětovnou žádost o vystavení správného JSD
Dnes po 2 měsících přišlo opět zamítavé stanovisko na 6 stranách , kde teda úplně nerozumím jazyku jejich kmene..

Tak já chci napravit chybu, zaplatit státu clo a ono to jako nejde?????
Copak můžu za to, že číňan tam napsal nesmyslnou hodnotu???

P.S. A to jsem před lety paradoxně řešil úplně opačnou situaci, kdy nechtěli propustit sprchový gel v hodnotě 15 USD z Izraele, protože prý stojí v Americe !!!!  30USD  a to musí podléhat celnímu řízení... Marně bylo vysvětlováno, že právě proto
si to objednávám v Izraeli, kde se to vyrábí a 2x do roka mají akcí free shipping.. Neuspěl jsem

Co to je za lidi ti celnící???

Určitě se odvolám, ale já vlastně nevím jak víc to dokázat, když jim nestačí ani faktura , ani potvrzení platby, ani printscreen obrazovky, ani webový odkaz..., ani shoda velikosti a hmotnosti zásilky...
Nějaký tip jak na tyhle bezmozky?? ( to jsou snad větší tupci něž polijacti)

IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 653
    • Zobrazit profil
Re:Celní úřad - neakceptuje reálnou vyšší hodnotu
« Odpověď #1 kdy: 28 Června 2022, 06:46:28 »

A proč chcete platit clo a DPH, když máte rozhodnutí, že Vám ho nevyměří? Do účetnictví (majetku firmy) se to dá dostat i tak.
Musíme si ujasnit, zda chcete a) vyřešit problém s účetnictvím, nebo se chcete b) handrkovat s celníky? Vyberte si. Pro možnost a) Vám tu rozepíšu klidně dvě varianty, jak to udělat.

IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 908
    • Zobrazit profil
Re:Celní úřad - neakceptuje reálnou vyšší hodnotu
« Odpověď #2 kdy: 28 Června 2022, 08:57:18 »

Tak primárně je mít to účetně v pořádku.. S celníky se vlastně ani handrkovat nechci..- to opravdu nemá cenu.
Do účetnictví to samozřejmě jde dostat třeba smlouvou o koupi od soukromé osoby..
(a tady mne stát nutí dělat určitý typ podvodu)
Ale zkrátka mne fascinuje přístup státu, kdy místo jednoduchého postupu opravy ceny a získání nějaké částky za clo, bude vypisovat x stránkové bláboly se zamítáním.
A obecně mi jde o princip, jak se vlastně může doložit původ skutečné hodnoty, když veškeré dostupné doklady zamítají..

IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 653
    • Zobrazit profil
Re:Celní úřad - neakceptuje reálnou vyšší hodnotu
« Odpověď #3 kdy: 28 Června 2022, 09:54:49 »

Ano. Kupní smlouva je jedna z variant, jen je nutné trochu proúčtovat úhrady, pokud bylo placeno z podnikatelského účtu/firemní kartou. Toto je varianta, když nemáte doklad.
Pokud máte doklad (počítá se i ten od Číňěna), tak zaúčtovat jako tuzemský nákup od neplátce a FÚ nemůže říci ani popel. Rozhodnutí celníků bych si založil společně s čínskou fakturou. Účtováno jako tuzemský nákup od neplátce je to jen proto, aby se to neobjevilo na přiznání DPH na řádku dovoz.

IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil
Re:Celní úřad - neakceptuje reálnou vyšší hodnotu
« Odpověď #4 kdy: 28 Června 2022, 21:13:47 »

Celnící nemají žádný dozorový orgán, kam by šla hodit stížnost?

Ještě by stálo za to oslovit nějaké známější médium, zda si nechce udělat zajímavý článek.
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Celní úřad - neakceptuje reálnou vyšší hodnotu
« Odpověď #5 kdy: 28 Června 2022, 22:36:23 »

Celni sprava spada pod Ministerstvo financi.
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 653
    • Zobrazit profil
Re:Celní úřad - neakceptuje reálnou vyšší hodnotu
« Odpověď #6 kdy: 29 Června 2022, 06:37:09 »

Pokud chcete psát stížnosti. Tak podle daňového řádu. Takže první stížnost pošlete na Celní úřad pro Jihomoravský kraj a pokud nebude stížnost vyřízena dle Vás správně, tak pošlete žádost o prošetření způsobu vyřízení stížnosti na Generální ředitelství cel (soustava celních orgánů je v zákoně 17/2012 Sb.).
IP zaznamenána