30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Odbory úřadů vyhlašují od čtvrtka stávkovou pohotovost  (Přečteno 1690 krát)

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil

Odbory úřadů vyhlašují od čtvrtka stávkovou pohotovost. Žádají zvýšení platů o inflaci

Fascinující. Dovolím si několik faktických poznámek:
  • V době COVIDu dostali +16,8% do výše platů, růst jakékoliv měřitelné hodnoty - 0
  • V době COVDu pracovali střídavě 2 nebo 3 dny v týdnu za zcela plný plat a i odměny měli...
  • V době COVIDu afaik neexistoval pro úředníky žádný home-office. Jmenovalo se to tak, ale realně nic nedělali. Neměli žádné VPN připojení na pracovní stanice, aby mohli pracovat. Spousta z nich do dneška autenticky věří, že to skutečně znamená pojem home-office
  • Mezi platy úředníků je extrémní disbalance. Zatímco ti na úřadech práce jsou na tom fakt bídně, vysokoškoláci na přestupkových jsou na tom poměrně solidně.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Odbory úřadů vyhlašují od čtvrtka stávkovou pohotovost
« Odpověď #1 kdy: 08 Června 2022, 16:31:35 »

Tak hlavně ať dlouho vydrží. Ústní jednání odložené z důvodu stávky bude pro soudy lahůdka.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Odbory úřadů vyhlašují od čtvrtka stávkovou pohotovost
« Odpověď #2 kdy: 08 Června 2022, 16:40:55 »

Tipuji, že přestupkové agendy se to nedotkne. Uplatní se přístup "Chtělo by se nám, ale klíčová a páteřní agenda, jako jsou sprdelní přestupky, nemůže čekat."

Úplně to cítím - před pár týdny jsem nahlédl do spisu v případě, kdy SO odmítl omluvu (nutno dodat, že druhou) z ÚJ, protože daný člověk měl v době ÚJ státnice. Podle správního orgánu je ústní jednání o banálním přestupku důležitější, než složení státnic. Obviněný tedy asi raději měl dobrovolně vyhodit do hajzlu 1 ze 3 pokusů :D Prostě priority.
« Poslední změna: 08 Června 2022, 23:42:45 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Odbory úřadů vyhlašují od čtvrtka stávkovou pohotovost
« Odpověď #3 kdy: 08 Června 2022, 20:50:49 »

Pokud by byly na všechno nějaké pevné lhůty, pak ať si stávkují dvacet let v kuse. Požádám o řidičáka oni ho nevydají, nicméně já mám doklad o tom, že jsem vše splnil a včas požádal a tak mi můžou políbit prdel. Dtto u každé další úřední agendy.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Odbory úřadů vyhlašují od čtvrtka stávkovou pohotovost
« Odpověď #4 kdy: 08 Června 2022, 22:56:48 »

ono by to především mělo fungovat jako služba
tedy, žádné, požádám o řidičák...

Vážený kliente, kontrolou naší databáze jsme zjistili, že platnost vašeho ŘP končí za 30 dnů
v průběhu 14 dnů Vám bude nový řidičský průkaz zaslán an adresu Vašeho trvalého bydliště
máte-li požadavek na zaslaní na jinou adresu, případně osobní vyzvednutí na kontaktním místě státní správy, obratem nás o tom prosím uvědomte

s uctivým pozdravem, váš Mgr et Mgr - vedoucí odboru
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Odbory úřadů vyhlašují od čtvrtka stávkovou pohotovost
« Odpověď #5 kdy: 09 Června 2022, 09:14:14 »

A ono to takto nefunguje? Do datovky mi něco takového na nějaký doklad přišlo. Notifikace na datum v databázi s vygenerovaným mailem by ale mohla jet jen na elektriku a nepotřebuje odbory.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Odbory úřadů vyhlašují od čtvrtka stávkovou pohotovost
« Odpověď #6 kdy: 11 Června 2022, 20:41:44 »

  • V době COVIDu dostali +16,8% do výše platů, růst jakékoliv měřitelné hodnoty - 0
  • V době COVDu pracovali střídavě 2 nebo 3 dny v týdnu za zcela plný plat a i odměny měli...
  • V době COVIDu afaik neexistoval pro úředníky žádný home-office. Jmenovalo se to tak, ale realně nic nedělali. Neměli žádné VPN připojení na pracovní stanice, aby mohli pracovat. Spousta z nich do dneška autenticky věří, že to skutečně znamená pojem home-office

No právě.....jsou tím covidem vlastně rozmazlení, takže se nedivme že chtějí více.... :) :)  Navíc se to hodí jejich hlavounovi do prezidentské kampaně.  :x
IP zaznamenána