30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Strategie obrany - zastavení na IP13c Praha 3?  (Přečteno 3624 krát)

virtual

• Zobrazit profil
Re:Strategie obrany - zastavení na IP13c Praha 3?
« Odpověď #30 kdy: 15 Října 2022, 12:01:34 »

Díky za reakci. Situace je komplikovanější, lhůtu jsem kvůli delší odůvodněné nepřítomnosti prošvihnul, sepisuju žádost o prominutí zmeškání úkonu, má smysl podat i tak blanketní odvolání? Hlavní body jsem sesmolil, jen nějak neovládám myšlení a jazyk právní, viz. ta zjevnost nebo tvrzení v odůvodnění, že podle nálezu NS se tam vlastně nesmí ani zastavit a všichni obcházejí zákon (hrozný plky!)...
IP zaznamenána

virtual

• Zobrazit profil
« Odpověď #31 kdy: 07 Listopadu 2022, 13:35:44 »

Poslal jsem žádost o prominutí zmeškání úkonu a přiložil odvolání proti rozhodnutí. Co bude následovat, jak se řeší to prominutí zmeškání úkonu? Lze se dál bránit, pokud by žádost smetli ze stolu? Ne že bych měl v době kdy platí SprDel naivní přestavy o chování úřadů a fungování zákonů, nicméně se vážně obávám, že budu uznám vinným (z části i mou neobratností při řízení) a pokutován za něco, co se vůbec nestalo...
IP zaznamenána

virtual

• Zobrazit profil
« Odpověď #32 kdy: 25 Listopadu 2022, 09:31:56 »

Promiňte mi hloupou otázku, odvolání posílám správnímu orgánu, který vydal rozhodnutí? Ten by měl věc automaticky předat nadřízenému orgánu, nebo je možný i jiný postup (že by např. ÚMČ zamítl odvolání)?
IP zaznamenána

Eric

• Zobrazit profil
« Odpověď #33 kdy: 25 Listopadu 2022, 09:53:23 »

Podává se odvolacímu prostřednictvím prvoinstančního. Ten může v nějakém krajně nezvyklém hnutí mysli postupem dle par. 87 SpŘ své vlastní rozhodnutí zrušit a odvolateli novým rozhodnutím vyhovět, jinak spis předává nadřízenému (odvolacímu) orgánu s vyjádřením, například "takový otrapa se nám tady bude odvolávat" nebo jiným kvalifikovaným sdělením.
IP zaznamenána

virtual

• Zobrazit profil
« Odpověď #34 kdy: 25 Listopadu 2022, 10:50:51 »

Díky, ještě další hloupá otázka, když podávám odvolacímu, jak to musím přesně specifikovat? Musím přímo jmenovat odvolací orgán, nebo stačí, že se ve spise objeví "odvolání"? Napsal jsem "Odvolání proti rozhodnutí ve věci č. ..." a doručil orgánu, který rozhodl (SO1). Od stejného orgána mi přišla jakási polemika o námitce podjatosti. Vím, že se s tím v zákonech už vypořádali, ale protože mám pocit, že SO1 v rozporu s povinností tak učinit, nezjistil všechny rozhodné okolnosti, a nemohl tedy rozhodnout objektivně (a přesto rozhodl), zmínil jsem v textu odvolání i podezření na podjatost SO1. K dalším bodům několikastránkového odvolání se nevyjádřil...
IP zaznamenána

Eric

• Zobrazit profil
« Odpověď #35 kdy: 25 Listopadu 2022, 15:49:43 »

SO1 má povinnost to předat, i kdyby byl SO2 označený špatně nebo nijak.
U námitek podjatosti je určitý prostor pro kreativní uchopení tohoto sdělení ze strany SO1. V praxi tedy existuje určitá variabilita.
Správně je třeba námitku posoudit podle obsahu a mj. podle doby podání, tzn. namítat se podjatost může jen v přiměřené době od začátku řízení, ale ani toto pravidlo nemusí platit zcela absolutně. Ale je také fakt, že SO2 to může vidět jinak, což mnohdy netuší ani SO1.
IP zaznamenána