30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Motoristé sobě etc.  (Přečteno 3745 krát)

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Motoristé sobě etc.
« Odpověď #1 kdy: 30 Května 2022, 01:33:35 »

wtf?
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Berserk

  • Příspěvků: 154
    • Zobrazit profil
Re:Motoristé sobě etc.
« Odpověď #2 kdy: 30 Května 2022, 02:14:39 »

No před časem o tom psal D-Fens a zjevně se ta myšlenka okotila...

Odesláno z mého Redmi Note 8T pomocí Tapatalk

IP zaznamenána
Pokud by strážník nebo policista zvládl obsluhovat tak složité zařízení, jako je radar, nemusel by pracovat jako strážník nebo policista.
Pokud by úředník dopravního odboru zvládl takovou složitou věc, jako je správní řízení, nemusel by pracovat pro státní správu.

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:Motoristé sobě etc.
« Odpověď #4 kdy: 09 Srpna 2022, 12:50:48 »

Pryč s cyklopruhy, metro zdarma. Strana Klausova mluvčího představila program

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/motoriste-sobe-komunalni-volby-praha.A220809_113351_domaci_rapc
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Motoristé sobě etc.
« Odpověď #5 kdy: 09 Srpna 2022, 13:59:10 »

Proč metro zdarma? Praha má velmi kvalitní MHD a velmi levnou. Studenta to stojí 4 Kč na den a dospělého 10 Kč na den. Nejsem cestovatelský typ, ale asi nikde s výjimkou Španělska jsem neviděl tak dobře fungující MHD (a zejména metro), jako v Praze.

Ale souhlasím s tím, že jedinou alternativou autům je MHD. Elektrokoloběžky/kola jsou pro zábavu a ne pro dopravování se do práce...

Další problém vidí motoristé v parkování. Současný systém ročních karet, které platí pro každou městskou část zvlášť, podle nich Pražany šikanuje. „Nevidíme důvod, proč by Pražané měli být omezováni a museli si pořizovat několik parkovacích karet pro různé městské části. Proto chceme zavést jednu parkovací kartu pro celé město,“ uvedl Macinka.

Tohle je podle mě trochu mimo. Vnímám parkování v Praze jako hlasování penězi. Protože nechci platit 120 Kč na hodinu za parkování na Václaváku, zaparkuju to na sídlišti kousek od metra (kde nejsou zóny) a sjedu metrem. Pro někoho bohatšího je 120 Kč * několik hodin zanedbatelná položka a klidně to zaplatí. Pokud udělají jednotný parkovací systém, tak to nebude o tom co je pro koho jaká hodnota (a na co má), ale jen o tom, kdo tam bude dřív...
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Motoristé sobě etc.
« Odpověď #6 kdy: 09 Srpna 2022, 14:06:16 »

Dělení na městské části s vlastními pravidly je ale debilní kokotina, protože málokteré fungují jako samostatná obec, já často ani netuším pod jakou radnici spadá která ulice a je mi to upřímně u prdele, beru to jako umělou servisní organizaci na zametání,svoz odpadu atd. Pořizovat si různé karty podle toho jak měním školu nebo práci v rámci jednoho města je divné.
Zpoplatněné to má být tam, kde to dává smysl, kde je skutečný nedostatek na to aby tam někdo stál celý den. A pokud má město potřebu vyhradit něco rezidentům, pak jen na noc, kdy to dává smysl.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Motoristé sobě etc.
« Odpověď #7 kdy: 09 Srpna 2022, 22:31:07 »

především, kdyby to zpoplatněné parkování mělo řešit problematiku místních, tak je nastaveno třeba 18-6
a ne 6 - 24  8)
nebo kolik to je...
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Motoristé sobě etc.
« Odpověď #8 kdy: 17 Srpna 2022, 10:00:57 »

Ta celopražská zóna je bohužel asi jediný důvod, proč to Macinkovi hodit nemůžu. Jakékoli rozšiřování zónového aparátu = více fízlování, méně možností pro jakékoli sebemenší nestandardnosti vůči vlhkým snům úředníků.. (lpění na trvalém bydlišti, nemožnost používat neformálně půjčené auto atd.; argumentů proti existuje mnoho)
A bohužel i velká část mé sociální bubliny mu to nehodí ze stejného důvodu. Já bych ho před tímto i varoval dopředu, ale bohužel se mi ho nepodařilo několik měsíců zkontaktovat..
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Motoristé sobě etc.
« Odpověď #9 kdy: 17 Srpna 2022, 11:11:13 »

V čem by byla celopražská zóna horší? Na současné zóně musím mí bydliště, tady pak taky, akorát kdekoli v Praze. Nebo mi něco uniklo?
Jinak neznám stranu, která by měla v programu tohle celé zrušit.
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:Motoristé sobě etc.
« Odpověď #10 kdy: 17 Srpna 2022, 12:43:18 »

Já jsem to pochopil tak, že to chtějí sjednotit. Takže aby Pražák z Proseku  mohl dojet autem do práce na Zličín a tam to zaparkovat na stejnou rezidentskou kartu.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Motoristé sobě etc.
« Odpověď #11 kdy: 24 Srpna 2022, 21:58:54 »

ale cílem přeci je, aby pražák z Proseka jel na Zličín metrem
předpokládám, tedy pražák z Uherského Hradišťa, páč ze Žižkova by to byl pražan  8)
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:Motoristé sobě etc.
« Odpověď #12 kdy: 22 Září 2022, 10:40:02 »

Lídr Motoristů sobě Macinka: Vedení Prahy šikanuje řidiče smrtícím koktejlem opatření

https://www.novinky.cz/clanek/domaci-lidr-motoriste-sobe-macinka-lidi-neni-mozne-prevychovavat-praha-potrebuje-novou-krev-40409266
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:Motoristé sobě etc.
« Odpověď #13 kdy: 29 Ledna 2024, 18:34:13 »

IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 686
    • Zobrazit profil
Re:Motoristé sobě etc.
« Odpověď #14 kdy: 29 Ledna 2024, 20:31:38 »

Takže tudy cesta také nevede...bude klasika: https://svobodni.cz/
IP zaznamenána