30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Generali / ČP- nedostatečné plnění  (Přečteno 2416 krát)

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Generali / ČP- nedostatečné plnění
« kdy: 28 Května 2022, 06:34:09 »

Zdaravím, mojí matce udělal nějaký neopatrný senior na 20 leté Toyotě v perfektní kondici (dva měsíce po regulérní STK-s čistým protokolem) ťukanec na blatníku-nic hrozného. Vinu dědek přiznal, sepsáno, nahlášeno, likvidátor nafotil a odhadl na zcela směšnou částku 5600,- při plnění rozpočtem, Stále matce navrhoval opravu v smluvním servisu nebo výše uvedený rozpočet.
Vycházel z uvedených prací-výměna blatníku a nadkolí+lakování.
Pomohl jsem mámě sepsat žádost o navýšení rozpočtu. Učinil jsem to, po dobrých zkušenostech s Uniquou po loňském ťukanci, kdy bez keců mi více než zdvojnásobili rozpočet a prachy byly do týdne na účtě. Generali se jí pochopitelně vysmála a psala něco o starém sřepu a efektivně vynaložených prostředcích.Takže auto půjde do smluvního servisu a chci vidět, jak to dokážou sfušovat za efektivně vynaložené prostředky.
Teď zvažuji, napsat na Generali dopis s tím, že tedy jejich smluvní servis jako OK, ale ať počítají s tím, že tam budu posílat svého mechanika, který bude důsledně kontrolovat kvalitu prováděných prací.
Prostě hodlám vysírat. Pokud nebude tloušťka plechu  a laku stejná jako na originálu. Kontrola spár. Přesnost odstínu. V podstatě, ať se chystají ,že budu dělat potíže. Mám v sobě zakořeněnou nedůvěru v autoservisy, které neznám. Co můžou to zfušujou a ještě okradou a připraví si práci na příště. Třetí parametr je, že se musí dostat do těch efektivně vynaložených protředků. Jak ta práce může vypadat.
Já vlastně ani nevím, co potřebuji poradit? Rád bych zvrátil tu skutečnost, že auto půjde k nějakým smluvním fušerům Generali, že přijde o původní pozink blatník. Pro mého klempíru je oprava blatníku sranda a sám říkal nech na tom původní, to nic není, já to udělám, že to nebude vidět.
Jde o pár korun, ale matka to nechce dotovat, od toho je pojišťovna! Při navýšení rozpočtu, alespoň na 10 vím, že tam bude původní blatník a práce budou provedeny ve vynikající kvalitě.



 
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 678
    • Zobrazit profil
Re:Generali / ČP- nedostatečné plnění
« Odpověď #1 kdy: 28 Května 2022, 08:00:53 »

Promiňte, ale není mi jasné, proč to nenecháte opravit svého mechanika a uhradit rozpočtem? Kdyby šlo o obrovský finanční rozdíl tak budiž, ale porozuměl jsem, že jde o v zásadě pár korun a hlavně o udržení stavu auta.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Generali / ČP- nedostatečné plnění
« Odpověď #2 kdy: 28 Května 2022, 11:12:48 »

Taky nerozumím. Prostě to dám do autorizovaného servisu a náklady ať si řeší servis/pojišťovna...
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Generali / ČP- nedostatečné plnění
« Odpověď #3 kdy: 28 Května 2022, 18:43:00 »

Co s tím zajet do servisu a nechat si tam udělat odhad ceny opravy a tím pak argumentovat?
IP zaznamenána

oopop

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:Generali / ČP- nedostatečné plnění
« Odpověď #4 kdy: 29 Května 2022, 05:59:02 »

Co vlastně řešíte? Generali má širokou síť smluvních servisů včetně autorizovaných.
Tomu třetímu parametru nerozumím, smluvní servis se nemusí vejít do částky stanovené rozpočtem. Rozsah opravy a parametry dílů si vyjasníte před předáním auta a případnou nespokojenost s opravou budete řešit primárně se servisem, ne s pojišťovnou. Druhá věc by byla, pokud by vám servis sdělil, že to nebude schopen dostat do původního stavu. To ale úplně neočekávám...
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Generali / ČP- nedostatečné plnění
« Odpověď #5 kdy: 29 Května 2022, 08:40:18 »

Je přece jasné, co řeší, sám to zmínil, chce nechat vozidlo opravit u svého ověřeného servisu, protože ostatním servisům nevěří, jenže by na tom finančně tratil při té výši pojistného plnění, co mu pojišťovna nabídla.
IP zaznamenána

František Dobrota

  • Příspěvků: 360
    • Zobrazit profil
Re:Generali / ČP- nedostatečné plnění
« Odpověď #6 kdy: 29 Května 2022, 09:05:03 »

Nereste nic rozpoctem, to je okradani za bileho dne. Pokud ma Vas mechanik legalni zivnost, klidne to nechte opravit svym mechanikem. Pouze skodu z havarie, zadne umele navysovani a pokud bude rozumna sazba za praci tak to proplati. Dily pokud jsou pekne klidne nove z autorizaku. Pokud je to fakt jenom blatnik, nadkoli a lak, videl bych jako schudne cca 3h prace. Lakovani blatniku cca 5500kc v dnesni dobe je realne. Pri takto male castce za opravu nebude zadny problem, ale rozpoctem Vam to nikdy nedaji.
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Generali / ČP- nedostatečné plnění
« Odpověď #7 kdy: 29 Května 2022, 21:12:32 »

Mě nejde o těch pár korun, mě jde o princip. S mámou už česká pojišťovna vydrbala před 15 lety. Tehdy ji po nezaviněném ťukanci taktéž měnili na Felici  (rok2000) blatník  a po třech zimách byl shnilej.  a tentokrát jim to prostě nevyjde. Když mi nabořili loni můj youngtimer, tak jsem se šprajcnul a Uniqua mi dala rozpočtem, co jsem požadoval a zbylo i na nějaký ten upgrade opotřebovaných dílů za lepší nebo nové.

Já to mám spočítané lakovaní těch 5500,- blatník origo 5300,- nadkolí dám klidně z druhovýroby za 400,- nějaký ten spojovací materiál a příchytky cca 200,-
Zvažuji opravu původního blatníku- Kamarád klempíř je zaměstnanec autorizáku (není na seznamu smluvních)  a práci si bere i domů do své dílny a od něj fakturu požadovat nemohu ani nechci, ale mám jistotu prvotřídní práce.
IP zaznamenána