30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva z Pražského magistrátu, jízda na červenou  (Přečteno 5267 krát)

tomik

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Výzva z Pražského magistrátu, jízda na červenou
« kdy: 11 Května 2022, 12:29:53 »

Zdravím, po dlouhé době mi přišla výzva k zaplacení určené částky z Pražského magistrátu. Pár předchozích výzev jsem úspěšně ignoroval a tuhle hodlám ignorovat taky. Jaká je současná situace, jde to ještě? Ty předchozí výzvy byly za stokoruny. Tentokrát je to jízda na červenou za 1500. Nebude vyšší částka větší motivací pro ouřady to začít řešit?
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Výzva z Pražského magistrátu, jízda na červenou
« Odpověď #1 kdy: 11 Května 2022, 15:04:57 »

Ad motivace - obecně ano. Čím horší přestupek (kde se závažnost určuje výší možné pokuty), tím vyšší péče a kvalitnější úředník je případu dán.
Můj dojem je, že parkování a malá překročení rychlosti MHMP skoro neřeší a bylo relativně snadné je dovést k promlčení, ale u vyšších překročení jsou již úředníci výrazně aktivnější.

Pro strategii je důležité, kdy se měl přestupek stát - zdali již tento rok, nebo v roce 21.
« Poslední změna: 11 Května 2022, 15:06:57 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Výzva z Pražského magistrátu, jízda na červenou
« Odpověď #2 kdy: 11 Května 2022, 15:30:04 »

Já mám v poslední době v Praze jen samé aktivní případy. Obyčejná ignorace už nestačí.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Výzva z Pražského magistrátu, jízda na červenou
« Odpověď #3 kdy: 11 Května 2022, 15:33:51 »

Zase na druhou stranu mám pocit, že přestali sprdelizovat automaticky zastavení řízení s řidičem (zdá se mi ze 2 případů, že čekají, až usnesení nabyde právní moci).

EDIT: Tohle neberte jako potvrzený fakt, ale jedno řízení vedu sám a druhé kamarád a v obou případech dva různí úředníci nesprdelizovali hned po zastavení řízení s řidičem. Může to být ale i jen jejich lenost.
« Poslední změna: 11 Května 2022, 17:02:54 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Výzva z Pražského magistrátu, jízda na červenou
« Odpověď #4 kdy: 11 Května 2022, 15:46:58 »

Aha, tak to je dobré.
IP zaznamenána

tomik

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Výzva z Pražského magistrátu, jízda na červenou
« Odpověď #5 kdy: 11 Května 2022, 21:58:19 »

Takže nechat to vyhnít tentokrát nepůjde. Jaká taktika je nejvhodnější pro začátečníka?
1. Helmut. Upravil bych metodu dle současné situace a pojmenoval ji třeba Vasil. Vasil je Ukrajinec, který u mě bydlí a já mu půjčuji auto. Má svoje jméno na schránce a přebírá poštu. Nahlásím ho jako pachatele, on se přizná, příkaz, odpor, odvolání a najednou se vasil odstěhoval neznámo kam. Jednoduché, ale moc nevěřím v úspěch.
2. Spolupracující řidič. Chápu to správně tak, že nahlásím spolupracujícího řidiče, on se přizná, příkaz, odpor, odvolání s odůvodněním, že on vlastně neřídil a jeho přiznání nelze brát jako důkaz, tedy dle par.125g, odst.1 konec. Asi účinné, ale vidím tu riziko, že když někdo něco podělá, tak je to šach mat pro spolupracujícího řidiče.
3. Metoda popsané zde https://www.30kmh.cz/index.php?topic=5154.msg54999#msg54999 se mi jeví jako velmi elegantní, ale nepochopil jsem její princip.
Dík za rady.
IP zaznamenána

tomik

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Výzva z Pražského magistrátu, jízda na červenou
« Odpověď #6 kdy: 11 Května 2022, 22:17:46 »

Ještě jedna možnost. Dopis s výzvou převzala manželka. Prostě jí to pošťák dal. Nedá se to využít? Třeba tak, že sice dopis převzala, ale je nepořádná, tak ho někam založila a zapomněla na něj?
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Výzva z Pražského magistrátu, jízda na červenou
« Odpověď #7 kdy: 11 Května 2022, 23:19:28 »

Ještě jste neodpověděl na naprosto zásadní otázku, která je pro volbu strategie zásadní. Kdy se měl přestupek stát? V tomto roce, nebo v předchozím?
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Výzva z Pražského magistrátu, jízda na červenou
« Odpověď #8 kdy: 11 Května 2022, 23:20:28 »

1. Helmut nepodá odpor, nýbrž nechá příkaz nabýt právní moci, pak je vyhráno. Ovšem bude problém donutit úředního parazita vydat příkaz proti Helmutovi.

2. Spolupracující řidič od začátku tohoto roku nefunguje, tedy pokud nechce cíleně prohrát a získat tak mj. i body.

3. Šach-mat by fungoval, ale není jednoduché ho docílit.

4. Pokud dopis s výzvou převzala manželka a na doručence je její jméno, případně i číslo dokladu, je to rozehráno velice dobře. Předpokládám, že manželka není provozovatel.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Výzva z Pražského magistrátu, jízda na červenou
« Odpověď #9 kdy: 12 Května 2022, 00:54:42 »

1. Helmut nepodá odpor, nýbrž nechá příkaz nabýt právní moci, pak je vyhráno. Ovšem bude problém donutit úředního parazita vydat příkaz proti Helmutovi.
Ale klidně může. Může třeba úřad nechat rozhodnout.
IP zaznamenána

tomik

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Výzva z Pražského magistrátu, jízda na červenou
« Odpověď #10 kdy: 12 Května 2022, 08:29:56 »

Údajný přestupek se stal letos. Manželka není majitel auta ani provozovatel. Pošťák jí dopis prostě dal. Nechtěl OP, jen to podepsala svým jménem. Takže to zkusím využít. Zatím to nechám ležet a počkám, jestli úřad rozjede SD. Kdy mám tohle eso vytáhnout? Když podám odpor, tak si mě možná předvolají k podání vysvětlení, tak tam, nebo až při odvolání?
IP zaznamenána

Ifik1979

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Re:Výzva z Pražského magistrátu, jízda na červenou
« Odpověď #11 kdy: 12 Května 2022, 15:41:57 »

Zdravím,vy se musíte chovat,že o ničem nevíte,vždyť jste nic nedostal od manželky.
IP zaznamenána

tomik

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Výzva z Pražského magistrátu, jízda na červenou
« Odpověď #12 kdy: 12 Května 2022, 17:31:20 »

OK, měl jsem variantu dopis se zabordelil a náhodou našel po 30 dnech, takže pozdě. Ale kdy mám úřadu oznámit, že jsem výzvu nedostal?
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Výzva z Pražského magistrátu, jízda na červenou
« Odpověď #13 kdy: 12 Května 2022, 19:29:01 »

Samozřejmě nikdy. Respektive nikdy, dokud neudělá úřad nějaké další kroky.
IP zaznamenána

tomik

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Výzva z Pražského magistrátu, jízda na červenou
« Odpověď #14 kdy: 13 Května 2022, 11:40:58 »

OK, díky za rady, napíšu, jak to dopadlo.
IP zaznamenána