30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Bezpečný odstup - Německo, firemní auto  (Přečteno 3323 krát)

Matej

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Bezpečný odstup - Německo, firemní auto
« kdy: 03 Května 2022, 14:10:51 »

Pěkný den
Včera jsem na firmě dostal pozdrav z Německa. Prý to bylo v poště, předpokládám nedoporučeně, pouze v němčině. Účetní z toho byla smutná, že neví co s tím, protože nechtějí peníze ale napráskat pachatele, tak mi psaní předala, ať vyřeším podle svého uvážení :)
Běžně prý za rychlost chodí částka a číslo účtu ale nemám s tím zkušenost, z fóra zde mi přišlo že Němci nebudou pokutovat provozovatele (v mém případě akciová společnost) ale budou chtít řidiče.
Jedná se o nedodržení bezpečné vzdálenosti při rychlosti 125kmh - mělo být 62,5m a já jel 29,5m takže porušení "5/10" jestli tomu dobře rozumím.

Jak s tím naložit? Ignorovat se mi úplně nechce, auto tam jezdí pravidelně a výměna RZ by se mi těžko obhajovala (jasně, může se jedna ztratit...), takže ubytovat Helmuta?
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Bezpečný odstup - Německo, firemní auto
« Odpověď #1 kdy: 03 Května 2022, 15:31:27 »

Muzes to oskenovat a vlozit sem? Ja si to uz presne nepamatuju, ale mam dojem ze pokud to nebylo zmeneno, tak nemeckej StVO u osobnich aut neprikazuje zadnej konkretni odstup v metrech, jen ma byt takovej abys byl schopen zastavit.

V Rakousku je to na 100% takhle, v Nemecku pokud se nemylim je taxativni odstup urcen jen pro nakladni auta a autobusy...
IP zaznamenána

Matej

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Bezpečný odstup - Německo, firemní auto
« Odpověď #2 kdy: 03 Května 2022, 15:56:23 »

Díky, doplňuji :)
Já to chápu tak že chtějí dodržovat obecně odstup v metrech v poloviční hodnotě aktuální rychlosti v kmh. Nějaké články třeba ročního stáří jsem o tom našel, že se Německo chystá, ale aktuální platnost nevím.
« Poslední změna: 03 Května 2022, 16:01:19 od Matej »
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Bezpečný odstup - Německo, firemní auto
« Odpověď #3 kdy: 04 Května 2022, 08:16:15 »

Jo, je to tak jak sem si myslel:

"Der Abstand zu einem vorausfahrenden Fahrzeug muss in der Regel so groß sein, dass auch dann hinter diesem gehalten werden kann, wenn es plötzlich gebremst wird."

Odstup od vozidla musi byti takovej, aby bylo mozno zastavit, pokud ten vepredu nahle zabrzdi. Nikde neni napsano kolik metru, a ten vypocet "odstup (v metrech) = polovina hodnoty tachometra (v km/h)" je jenom takovej vycuc z prstu (myslim ze s tim kdysi prisel ADAC, ale neni to nikde v zakone).

At te klidne napraskaji! Autobahnpolizeikommissariat bude muset prokazat, ze tech 29.5m nebyl bezpecnej odstup, a to vzhledem k tobe, tvemu autu, tvym skusenostem a tvemu reakcnimu casu (coz bez tve spoluprace nepujde).
IP zaznamenána

Dr.

  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
Re:Bezpečný odstup - Německo, firemní auto
« Odpověď #4 kdy: 07 Května 2022, 20:14:50 »

Mate pravdu. Ale podle mych zkusenosti cela zalezitost skonci pred soudem, takze je treba zapocitat naklady na pravni zastoupeni a soudniho znalce. Cetl jsem o pripadu, kdy u marginalniho prekroceni rychlosti motorkarem soud nevahal naridit domovni prohlidku, zabavit kombinezu a prizvat soudniho znalce, aby prokazal, kdo ridil motocykl.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Bezpečný odstup - Německo, firemní auto
« Odpověď #5 kdy: 07 Května 2022, 20:59:28 »

Takže přišlo to obyčejnou poštou a navíc v němčině? Podle mého názoru se jeví jediným správným postupem naprostá ignorace.
Ověřte si způsob doručení. Pokud to opravdu nepřišlo doporučeně, pak nemají doručeno. A z toho s největší pravděpodobností nemůže být ani žádný soud…

Dr.: moc rád bych viděl, jak německá polucie provádí domovní prohlídky v ČR. Domnívám se, že po nějakou dobu něco takového ještě nebude možné.
IP zaznamenána

Dr.

  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
Re:Bezpečný odstup - Německo, firemní auto
« Odpověď #6 kdy: 07 Května 2022, 21:47:09 »

Pokud firma zachova radiovy klid, tak se s nejvetsi pradepodobnosti skutecne nic nestane.  Jestlize firma ridice napraska, jak bylo doporuceno vyse, tak nemecky spravni organ jej takrka 100% uzna vinnym. Odvolani pujde k soudu. Na prikladu s motorkarem jsem chtel ukazat, ze nemecke soudy i u bagatelnich prestupku nevahaji pouzit vsechny dostupne moznosti bez ohledu na delku a naklady rizeni.
IP zaznamenána

Matej

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Bezpečný odstup - Německo, firemní auto
« Odpověď #7 kdy: 07 Května 2022, 23:17:29 »

Zatím jsem zvolil klid, při gradaci bude nějaký Helmut.
Bylo to výhradně v němčině, a doporučeně to nebylo, nikdo nic nepodepsal.
« Poslední změna: 07 Května 2022, 23:20:31 od Matej »
IP zaznamenána

Matej

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Bezpečný odstup - Německo, firemní auto
« Odpověď #8 kdy: 06 Června 2022, 14:17:31 »

Tak dneska přišla další výzva, naprosto stejné znění, pouze němčina, odpovědět nejpozději zítra :D
Ještě to porovnám, ale řekl bych že jen změnili data, ani nějaké další vyhrožování není.
Tak přemýšlím jestli to dál ignorovat nebo někoho předhodit a přiznat?
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Bezpečný odstup - Německo, firemní auto
« Odpověď #9 kdy: 06 Června 2022, 15:00:42 »

Hm, takýže opět obyčejnou poštou a nedoporučeně? Navíc komplet v němčině? Nereagoval bych…
IP zaznamenána

Matej

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Bezpečný odstup - Německo, firemní auto
« Odpověď #10 kdy: 06 Června 2022, 22:34:31 »

Přesně tak, stejným způsobem přeposlaná první verze.
IP zaznamenána

Matej

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Bezpečný odstup - Německo, firemní auto
« Odpověď #11 kdy: 29 Června 2022, 09:49:39 »

Tak mi dneska přišel třetí pozdrav, opět naprosto stejný jako ty 2 předchozí, pouze jiné datum, odpovědět nejpozději zítra :D
Vykládám si to tak, že prostě nic nemají a nic nemůžou, kromě vyzívání k udání. Kdyby mohli, už by to dávno napsali...
Otázka jak dlouho je to bude bavit, na firmě to začíná být otravné. Třikrát a dost? :D
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Bezpečný odstup - Německo, firemní auto
« Odpověď #12 kdy: 29 Června 2022, 10:00:12 »

<grammar nazi mode>Slovo vyzívání v češtině sice existuje, ale má maličko jiný význam, než bylo patrně zamýšleno.</grammar nazi mode>
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:Bezpečný odstup - Německo, firemní auto
« Odpověď #13 kdy: 29 Června 2022, 10:25:39 »

<ot>V tomto kontextu je slovo 'vyzivani' pouzito IMHO spravne. Trikrat zaslane totez, nedoporucene a v nemcine uz opravdu zacina byt nudne</ot>
IP zaznamenána