30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: volné parkování na modrých zónách pro návštěvy  (Přečteno 1830 krát)

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil
volné parkování na modrých zónách pro návštěvy
« kdy: 02 Května 2022, 06:50:45 »

zdravím,

zajímal by mně váš názor. možná jsem paranoidní, ale když vidím tohle

https://www.auto.cz/praha-zvazi-zavedeni-parkovani-v-modrych-zonach-pro-navstevy-zdarma-143712

napadá mně, že budou chtít jen vytahat údaje o autech při nějaké registraci (ať už propojeností s rezidenty nebo nějakou registrací pro přidělení volných hodin), aby šlo lépe vytěžit radary apod. sice řidič tím stále není jasný, ale alespoň předem nabonzuje, kterým směrem lovit

nebo se mi to zdá?

lc
IP zaznamenána

motoosman

  • Příspěvků: 255
    • Zobrazit profil
Re:volné parkování na modrých zónách pro návštěvy
« Odpověď #1 kdy: 02 Května 2022, 07:44:11 »

Tuším, že obdoba funguje v Brně. Hkedal bych zkušenosti tam.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:volné parkování na modrých zónách pro návštěvy
« Odpověď #2 kdy: 02 Května 2022, 09:28:58 »

Ono to navazuje na nápady, že by některé úseky např. Smetanovo nábřeží byly průjezdné jen pro místní. Tzn. vybudovat komplexního Big Brothera a tu a tam někomu milostivě něco dovolit, ostatním poslat automatickou pokutu.
IP zaznamenána

adolf

  • Příspěvků: 101
    • Zobrazit profil
Re:volné parkování na modrých zónách pro návštěvy
« Odpověď #3 kdy: 02 Května 2022, 23:57:42 »

A co jiného jsou šmírovací Eltodo/Iterait auta projíždějící Prahou, než komplexní Big Brother, který automaticky rozesílá pokuty? :) S nástupem Iteraitu to tedy už snad nebude jen buzerace, ale analýza nasbíraných dat o rozbitých silnicích bude i ku prospěchu řidičů, ale stejně...
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil
Re:volné parkování na modrých zónách pro návštěvy
« Odpověď #4 kdy: 03 Května 2022, 06:26:28 »

no já bych čekal, pro udělení volných hodin bude potřeba nějaká registrace, aby oni věděli, o koho vlastně šlo a tohle se někam uloží a pak půjde lépe identifikovat, když bude změřen či zaparkuje bez volných hodin. nebo je to blbost?
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:volné parkování na modrých zónách pro návštěvy
« Odpověď #5 kdy: 03 Května 2022, 09:36:30 »

A co jiného jsou šmírovací Eltodo/Iterait auta projíždějící Prahou, než komplexní Big Brother, který automaticky rozesílá pokuty? :) S nástupem Iteraitu to tedy už snad nebude jen buzerace, ale analýza nasbíraných dat o rozbitých silnicích bude i ku prospěchu řidičů, ale stejně...
Tak určitě, o blaho lidu a bezvadnou infrastrukturu jde radnici v první řadě, je to vidět na každém jejich kroku.
Eltodo autíčko mám v piči, jelikož na zaparkovaném autě nemusím mít čitelnou RZ, analýza jedoucích aut a mapování sociálních kontaktů je na trochu více blicích pytlíků.
IP zaznamenána

adolf

  • Příspěvků: 101
    • Zobrazit profil
Re:volné parkování na modrých zónách pro návštěvy
« Odpověď #6 kdy: 03 Května 2022, 20:16:57 »

Já si nedělám iluze, že by projekt šmírovacích autíček existoval, pokud by nešlo o naplnění městské kasy, jenom vnímám pozitivně, že krom buzerace se teď začnou používat i k něčemu jinému. Ideální by samozřejmě byl monitoring stavu silnic bez šmírování parkování, ale to se nikdy nestane.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:volné parkování na modrých zónách pro návštěvy
« Odpověď #7 kdy: 04 Května 2022, 09:54:46 »

Ty jejich bulíky, už je máte zase na nose. Reálně to bude to samé, tohle je jen bonbónek pro veřejnost. Koukni mámo, to není digitální bachař, neházej po nich kamení, vždyť přece nahlašujou výmoly.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:volné parkování na modrých zónách pro návštěvy
« Odpověď #8 kdy: 04 Května 2022, 21:43:53 »

spíše v reálu nebude nějaký úřední mluvka zaskočen dotazem, ale promptně odpoví, že díky novému systému samozřejmě o závadě komunikace vědí a aktuálně probíhá konzultace-výběr konzultanta-porada s projektantem atp....
IP zaznamenána