30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Převozní značka -vydáno v Ostravě, sídlo firmy Pardubice  (Přečteno 2147 krát)

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil

Dobrý večer,

ani za nic se nemůžu dopídit judikatoru či čehokoliv jiného, co by osvětlilo můj dotaz, jestli může hrozit zákaz řízení za jízdu s převozní značkou zelenou, vystavenou prodejcem s razítkem a podpisem.

edit: jízdou myslím běžné pohybování se v okrese vydání převozní značky. V zákoně je napsáno že jsou výhradně k převozu do místa registrace a tak tápu.

Děkuji
« Poslední změna: 23 Dubna 2022, 21:08:54 od Dýkej »
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Převozní značka -vydáno v Ostravě, sídlo firmy Pardubice
« Odpověď #1 kdy: 23 Dubna 2022, 21:54:33 »

Zjevně ne. Jediné, pod co by to IMO mohlo spadnout, je provoz vozidla nezapsaného v registru vozidel, za což je pokutička do 50.000,- Kč.
Mám ale dojem, že v praxi to nikdo neřeší - když jsem naposled kupoval auto, tak jsem s tím normálně jezdil - a to mě dokonce stavěli, ale ani se na to nezeptali.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 419
    • Zobrazit profil
Re:Převozní značka -vydáno v Ostravě, sídlo firmy Pardubice
« Odpověď #2 kdy: 25 Dubna 2022, 09:28:27 »

Taky jsem s ní normálně jezdil celou dobu, než jsem si došel pro tabulky registrační značky.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Převozní značka -vydáno v Ostravě, sídlo firmy Pardubice
« Odpověď #3 kdy: 25 Dubna 2022, 15:41:18 »

Mě když na podzim policajti zastavili kvůli překročení rychlosti, tak vůbec neřešili cca rok propadlou technickou kontrolu, v době covidu a nouzových stavů tyhle formality asi neřeší. Legálně jsem ji mohl nechat propadnout jen na 10 měsíců díky naŕízení EU Omnibus, ale jsem si to prodloužil na 12.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 245
    • Zobrazit profil
Re:Převozní značka -vydáno v Ostravě, sídlo firmy Pardubice
« Odpověď #4 kdy: 25 Dubna 2022, 17:13:20 »

Hledejte klíčovou frázi "zvláštní registrační" ve Vyhlášce č. 343/2014 Sb. (Vyhláška o registraci vozidel)

https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2014-343

Stručně řečeno, dnes může být vozidlo registrováno kdekoli, tak vozte doklady potřebné pro registraci a k tomu dostatek asertivity. Různí samozvaní vykladači porušení dokazují jiným krajem či dokonce okresem, mnohdy je dle vyhledávače (to už je snad jen typická urban legend) zmiňován viditelný nákup či zavazadla ve vozidle, dokonce i přítomnost spolucestujícího. PS: Před cca 13 lety, toto vše netušíc, jsem takto vybavené vozidlo nechal několik dní zaparkované jako pěst na oko v jiném kraji na letišti, okolo musely projít tisíce fízlů, a nestalo se nic...
IP zaznamenána

stanleyzlin

  • Příspěvků: 35
    • Zobrazit profil
Re:Převozní značka -vydáno v Ostravě, sídlo firmy Pardubice
« Odpověď #5 kdy: 26 Dubna 2022, 08:02:02 »

no mně za jízdu s převozní značkou napálili ještě s překročením rychlosti 3.000Kč -  definice deliktu s převozní značkou je v příloze, důležité je NEBAVIT se s PACHAMA, nebo tvrdit že jedete do místa registrace - já se uvědomněle napráskal že jedu na chalupu netuše že mně to s tou převozkou namáznou na hubu, celé je to ještě v řešení až to ukončím bude zveřejněno 
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Převozní značka -vydáno v Ostravě, sídlo firmy Pardubice
« Odpověď #6 kdy: 26 Dubna 2022, 10:51:32 »

No byl jsem vyhmátnut o víkendu včetně dotazů kde jedu a jestli vím, že s tím mohu jet jen do místa registrace. Na to jsem odpověděl, že jsem si vědom svých poviností. Chtěli vidět i knihu jízd, načež jsem jim řekl, že na tu nemají nárok a že pokud mají podezření na přestupek ať to oznámí. Chvíli se “radili“ a pak jsem jel. Zcela zjevně zpozorovali telefon v ruce a že nahrávám, ale nezeptali se na to.
IP zaznamenána