30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Agresivni ridic  (Přečteno 17427 krát)

civ

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Agresivni ridic
« kdy: 12 Února 2015, 21:31:07 »

Zdravim, potreboval bych poradit.
Jel jsem v kolone v pravem pruhu a pred zuzenim jsem se chtel pomoci pravidla zipu zaradit.
Kdy jsem byl na rade, umyslne me vytlacil ridic s velkym prazdnym odtahovym autem, ktery jel v druhem pruhu za mnou, nezpomalil a najel na me. Kolizi jsem zabranil na posledni chvili dupnutim na brzdu a najetim do obrubniku (nastesti bez poskozeni).
O kus dal jsem jej za zuzenim do kopce predjel, zaradil se pred nej a zpomalil, abych neprekrocil rychlost.
Ridic to neunes a zacal do mne zezadu najizdet a pak me chtel predjet. Jenze ja se musel vpravo vyhnout velkym nerovnostem, cimz jsem musel prejet pulkou auta do leveho pruhu (do kopce jsou dva pruhy, jeden z kopce). Zacal do mne opet najizdet, protoze me nemohl predjet. Tak jsem zrychlil, abych odjel, nacez me zacal stihat v protismeru, aby me predjel. Dojeli jsme na dalsi krizovatku, kde kazdy zastavil v jinem pruhu. On vylezl z auta a sel ke me. Ja se lekl, zamkl a zavolal policii. On vsak vytahl fotoaparat a zacal si fotit auto ze vsech stran a moji osobu pres skla. To vse, kdyz byla cervena. Myslel jsem, ze me jde rucne zpracovat.
Nez jsem policii vse vysvetlil, on nasedl a ujel.
Policista me rekl, at to jdu dalsi den nahlasit na oddeleni.
Bohuzel mam jen polovinu SPZ, firmu odtahove sluzby neznam a ridice jsem poradne nevidel (byla tma).
Nejde me o to, to jit hlasit (na to kaslu), ale mam obavu, ze pan z odtahovky si me zjisti v nejake databazi pojistoven podle SPZ, neco si vymysli a sam me napraska, ze jsem neco provedl. Poda trestni oznameni nebo jine udani s pomoci nejakeho policejniho kamarada.

Co mam delat, jak postupovat? Nechat to vyhnit nebo nejak reagovat? Nerad bych potom hral druhe housle v nejakem procesu.

K zadnemu poskozeni nedoslo na zadnem aute.
« Poslední změna: 12 Února 2015, 21:35:11 od civ »
IP zaznamenána

admin

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Agresivni ridic
« Odpověď #1 kdy: 12 Února 2015, 22:40:42 »

Dobrý den,
pán z odtahovky by přístup do žádné databáze mít neměl. Pokud má (např. spolupracuje s městskou policií, to by vysvětlovalo agresivitu), pak mu problém můžete udělat naopak vy.
Jinak moc nerozumím čeho přesně se bojíte. Podat na vás TO může zítra deset lidí a k čemu jim bude vaše fotka v autě s telefonem u ucha, to nevím.
Já když vidím věty jako "zpomalil jsem abych nepřekročil rychlost" nebo "zamkl jsem se a volal policii", vám mohu opáčit, že pokud máte takovou důvěru v tupé dodržování nějakých rychlostních limitů, čímž vědomě zdržujete ostatní, a v policejní složky tohoto srandastátu, pak se snad nemusíte ničeho bát ne? Spravedlivý policajt, státní zástupce a soudce vás přece nedají, když jste nic neudělal, nebo ne?

Spíše jezděte podle mozku a ne čísel na tachometru, a do auta si doporučuju dát něco, s čím se budete bránit, pokud si pro vás někdo půjde. Policajtům jste u prdele. Ještě dostanete pokutu za telefonování z auta s nastartovaným motorem.
IP zaznamenána

civ

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Agresivni ridic
« Odpověď #2 kdy: 12 Února 2015, 23:12:49 »

Dobry vecer, dekuji za odpoved.

Rychlostni limity beru jako doporuceni, ne jako bozi prikazani.
Zpomalil jsem, protoze rychlost byla pri predjizdeni rekneme trochu vyssi. Konflikt se stal ve meste. I po zpomaleni byla pod limit.
Zamkl jsem se a volal policii, protoze pan mel 2 metry a vazil snad pres metrak a sinul si to rychle ke mne a v ruce neco drzel (fotoaparat, ve tme to bylo spatne videt). V aute nemam na obranu nic, ale premyslel jsem o peprovem spreji. Strelnou zbran ani nuz nechci a s teleskopem neumim.

Bojim se zneuziti (asi trochu uz paranoja). Nevim, jestli na odtahovce byla onboard kamera. Ale kdyby chtel zaznam pouzit, bylo by na nem videt, ze jede jak prase, pokud by si ho vhodne nesestrihal.
Jde me prave o to, ze pokud spolupracuje s policii, aby na mne neco neusili a ja se dostal do problemu.

Chtel bych Vam podekovat, ze provozujete tento web.
Preji hezky zbytek vecera.
« Poslední změna: 16 Února 2015, 16:25:25 od civ »
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Agresivni ridic
« Odpověď #3 kdy: 12 Února 2015, 23:29:37 »

Já bych si večer otevřel lahvinku dobrého vína a byl v klidu  ;)
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Agresivni ridic
« Odpověď #4 kdy: 13 Února 2015, 08:09:29 »

Víno je asi nejlepší rada, ale u firemních řidičů bývá mnohem efektivnější než policie poslat stížnost jejich zamětnavateli, dostanou kartáč od nadřízeného a příště si už dají pozor.
IP zaznamenána

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Agresivni ridic
« Odpověď #5 kdy: 13 Února 2015, 09:05:14 »

tak tak, je to určitě nepříjemná zkušenost, ale víc bych se tomu nevěnoval.

V podobných případech je nejlepší buď dupnout na plyn a nechat dotyčného za sebou, případně ho pustit, snížit  rychlost a nechat odjet jeho.

jakékoliv "silové" řešení alá vybržďování, najíždění, blokování zavání akorát nehodou a stojí vám ten magor za to?
IP zaznamenána

virten

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Agresivni ridic
« Odpověď #6 kdy: 13 Února 2015, 09:53:22 »

Teď mě jen napadá spíš proč jsi si to s ním na té křižovatce nevyříkal osobně a místo toho jsi se zamknul v autě?
IP zaznamenána

honziss

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Agresivni ridic
« Odpověď #7 kdy: 13 Února 2015, 10:20:01 »

Ja bych to rozhodne dal neresil, dal si to vino a zapomenul na to.

Pro priste, nema smysl poustet se do jakychkoliv souboju, predjizdeni, blokovani a vybrzdovani. Akorat do vygraduje agresi na obou stranach a pak to odnese nekdo dalsi. Nejlepsi je utoky ignorovat, zastavit a nebo odjet.
IP zaznamenána

virten

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Agresivni ridic
« Odpověď #8 kdy: 13 Února 2015, 11:41:59 »

Částečně souhlasim, jasně že hned někomu nepůjdu rozbít hubu že se na mě lepí nebo mě vybržduje, ale pokud on sám ještě na křižovatce vystoupí a jde k mému autu, tak se prostě odpoutám taky a vylezu taky a né se zamykat v autě a volat policii, i když na druhou stranu nikdy nevíš co je ten člověk zač a jestli by tě nenapadl například nožem nebo něčím, to nikdy nevíš, takže na druhou stranu máte pravdu s tím to neřešit, jde prostě o to, jak se to vezme no.
IP zaznamenána

civ

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Agresivni ridic
« Odpověď #9 kdy: 13 Února 2015, 12:12:54 »

to: virten

Protoze pan mel 2 metry a vazil snad pres metrak a sinul si to rychle ke mne a v ruce neco drzel, jak jsem psal vyse.
Kdyby me napadl, coz se nedalo vyloucit vzhledem k predchozimu jednani, tak bych asi dopadl spatne.
Neovladam zadne bojove umeni. Radeji jsem zamkl, nez to resit osobne pod vlivem emoci.
Nemuzu vedet, co je ten clovek zac.

Ja bych na to nejradsi zapomenul, jen cekam nejakou levarnu ze strany toho pana, co si me tak vehementne nafotil ze vsech uhlu. Prece jen je to odtahove auto asistencni sluzby a resi denne nejake udalosti, pravni veci apod.
IP zaznamenána

virten

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Agresivni ridic
« Odpověď #10 kdy: 13 Února 2015, 13:00:26 »

Tím pádem to naprosto chápu a můj příspěvek ber jako offtopic.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Agresivni ridic
« Odpověď #11 kdy: 13 Února 2015, 19:15:12 »

Dle mého, ač se to zdá být zbabělost, je lepší se do konfliktů podobného typu nepouštět. Nikdy nevíte, co je ten druhý zač, nebo, jak se aktuálně cítí a "kolik jich je". Můžete mít třeba obušek a myslet si, že to pomůže, ale on může mít pistoli. A to můžou být obě strany jinak kultivovaní lidé, ale emoce, adrenalin, a průser je na světě.

Sám jsem zažil obojí. Jednou jsem někoho předjel (brzdil provoz na semaforu a dost to další omezilo) a sice jsem ho neomezil, ani neohrozil, tak se prostě leknul, protože jsem ho předjel tak, že to nemohl čekat (jel vpravo a já ho předjel ve městě výsekem pro bus). Na křižovatce mně doběhl a chtěl se mi dostat do auta. Gestem jsem se omluvil a odjel, ač klidně jsem si mohl namluvit, že to byla jeho vina, že jezdí jako vemeno a vyprovokoval mně a mohl jsem vystoupit a "řešit to". A to si myslím, že bych toho pána "dal". Nebylo vhodné to takto řešit a k ničemu by to nevedlo a naštěstí jsem nebyl moc nabuzen.

Další případ, opět "vinou" vemena, které tentokrát dlouhodobě jelo na dálnici vlevo tak 110 a vznikla kolona. Když ho asi 10 aut podjelo a vytroubilo a vyblikalo a on pořád jel v levo, tak do mně vešla krev (no, byl jsem i unaven a bolela mně hlava) a na té dálnici jsem ho zastavil a jako správný agresor jsem ho vytáhnul z auta. Byla z toho spíše strkanice a řvaní, ale asi jen díky tomu, že byl překvapen (nebo vymeten, nebo ožralej, nevím), stejně jako jeho další 3 spolujezdci. Kdyby chtěli, tak mně umlátí čepicema a v lepším bych se déle uzdravoval. Po chvilce jsem to vzdal, protože to vypadalo, že je fakt mimo a netuší, co na něj řvu a odjel jsem. Skončilo to tedy vlastně dobře (ono taky nás mohlo něco smést, ač to bylo na dlouhém rovném a přehledném úseku), ale nic to nevyřešilo a on stejně nepochopil, že vlevo se nejezdí a i pak jel vlevo tak 110.

Takže, osobně, pokud se to jen trošku bude dát, vyhnu se všemu a to i když bych agresorem byl já (což mi není vlastní a opravdu to musí být velká shoda okolností) :-) Co bych ale asi taky nezvládnul, je volat PČR. To by opravdu muselo už být něco, aby mně to napadlo. Nemám totiž pocit, že by to k něčemu bylo a spíše by se to jen zhoršilo, vypovídat, prokazovat a podobně a ani když bych měl pocit, že jsem v právu, tak by to nemuselo znamenat, že se mi to nevymstí.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Agresivni ridic
« Odpověď #12 kdy: 13 Února 2015, 23:23:16 »

Na silnicích je holt spousta kreténů.

Co se mi například nestalo. Křižovatka na Strži/V podzámčí http://mapy.cz/zakladni?x=14.4427410&y=50.0374291&z=15&source=stre&id=120864 Dvojproud, stojka na semaforu a pak poměrně táhlý kopec. Pokud nahoře na křižovatce Antala Staška chcete pokračovat rovně, je třeba před semafory zajet do pravého pruhu, protože levý obvykle blokují auta odbočující vlevo.

Tak jsem si tak stál ve služební dodávce na červené jako několikáté auto v řadě v levém pruhu. V pravém stál náklaďák. Rozjelo se to a všichni náklaďák postupně předjeli. Asi v polovině kopce jsem byl též na jeho úrovni a byl jsem cca o 10 km/h rychlejší. Dával jsem té líné mrše za uši, abych ho do semaforů předjel a viděl jsem, že on náklaďáku také dává plný kotel, aby mi v předjetí zabránil. To nicméně nebylo v jeho silách, takže jsem se zařadil před něj, odjel mu asi o 150 metrů a následně zastavil na kopci na semaforu. Mezi nás se zařadila ještě asi 2 auta. Když jsme všichni stáli, zaslechl jsem jakési podivné zvuky, tak jsem se podíval do zrcátka, ten čurák měl otevřené dveře, napůl visel z auta a něco na mě hulákal. Obsahu jsem přes rádio nerozuměl.

Přitom jsem mu nic neudělal, jel jsem ve svém pruhu, nijak jsem ho neomezil, nevybrzdil, nic. Jen jsem si dovolil ho předjet :)
IP zaznamenána

nova_zalozka

  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Re:Agresivni ridic
« Odpověď #13 kdy: 13 Února 2015, 23:41:09 »

IP zaznamenána

virten

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Agresivni ridic
« Odpověď #14 kdy: 14 Února 2015, 12:11:57 »

koukl jsem na to video snad 5x a nepochopil jsem o co tam jde
IP zaznamenána