30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Francie alkohol 1,23 řidičák zabaven  (Přečteno 1726 krát)

hladik

  • Příspěvků: 94
    • Zobrazit profil
Francie alkohol 1,23 řidičák zabaven
« kdy: 15 Dubna 2022, 05:26:51 »

Zdravím vás, potřebuji radu, protože vůbec netuším jak se taková situace řeší.
Lehce se rozepíši.
Kolegu z bývalé práce čapli ve Francii na chlast. 1,23 promile. Toho člověka znám dobře, jezdil jsem s ním v kamionu asi 4 měsíce ve dvojce a vím, respektive stalo se mi, že pil přímo za jízdy. Teď ho vzali, tipuji někde u Marseile, strávil asi 10 hodin v CPZ, moc si toho nepamatuje.. Neví pořádně co s ním řešili, co přesně jim podepsal. Na telefonu měl překladatelku (prý česká příslušnice fr. policie). Ta mu prý jasně řekla, že ho zavřít nechcou a nepotřebují, že po něm chcou 1500E, že mluvili s prokuraturou a že to pozastaví, když zaplatí a nechají ho odjet a že má zákaz řídit ve Francii na 72h.
Upřímně mi to přijde až moc easy, ale netvrdím, že to tak nemusí být, nadruhou stranu těžko říct, jestli jen nezaplatil třeba kauci a nepřijde mu dopis s francozkým příkazem, či kdovíco ještě...
Osobně jsem mu odmítl to s ním nějak řešit, ale slíbil jsem mu, že zkusím zjistit následující otázku:
Jak v takovém případě probíhá vrácení řidičáku v ČR?
Přijde jen papír, že si ho má vyzvednout, nebo ho budou zkoušet za něco popotahovat?   Mají za co?
Co říkáte na postup nahlásit ztrátu a udělat si nový rychlořidičák? :-). Za jak dlouho může přijít úřadu dopis z Francie?
Děkuji za případné zkušenosti, v případě zájmu dám info jak se z pohledu Francie věc dořešila.

Edit: V pondělí má přijet domů, hned jsem ho poslal udělat výpis z karty řidiče. (pro jistotu, má v plánu hned v ČR řídit)
« Poslední změna: 15 Dubna 2022, 05:29:13 od hladik »
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána