30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: IZ 8a a parkování rezidenta  (Přečteno 4438 krát)

KAY

  • Příspěvků: 81
    • Zobrazit profil
Re:IZ 8a a parkování rezidenta
« Odpověď #15 kdy: 09 Května 2022, 14:51:51 »

Zdravím,
tak jsme byly projet celou oblast a na všech vjezdech na "okružku" zóna  (30km a zákaz stání). Takže tudy cesta nevede.
Ty paragrafy ve vyhlášce jsou fakt nejednoznačné. To určitě zkusíme.
Teď mně čeká nahlížení. Půjdu tam místo paní já. Chci tam zatím kouknout na fotky a GPS, jestli něco nebude pokračující přestupek, nebo tam nebude nějaká chybka (třeba jen jedna fotka :-) ).
Mám 2 dotazy:
 1/ Musí být ta plná moc pro mne úředně ověřená?
 2/ Spisy asi zatím nebudou (ale až budou bude jich asi 20 jedna výzva ještě leží na poště).  Problém je, že je řeší 5 parazitů. Mám se v tomhle případě nějak ohlásit, aby byly všechny "spisy" pro mně připravené na jednom místě ? A komu? Nějakému vedoucímu odboru? Nerada bych lítala celý den po kancelářích a čekala, až mi to každý z nich vyhledá. I tak to bude trvat, než to nafotím ...

Díky. Kay.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:IZ 8a a parkování rezidenta
« Odpověď #16 kdy: 09 Května 2022, 18:27:27 »

1) Vůbec ne. Stačí velmi jednoduchá PM k nahlédnutí podepsaná provozovatelkou. Dokonce se u přestupkových řízení toleruje nascanovaná a znovu vytisklá PM.

2) Úřad musí povinně zakládat spisy ve všech těchto věcech, i pro pouhou výzvu (která sama o sobě není správním řízením). To, že je mnohdy vede pouze "virtuálně" a ne papírově, je věc jiná.

Do spisu má (dle mých zkušeností) přístup vedoucí oddělení a většinou jen jedna úředně oprávněná osoba. Tudíž zkusit se domluvit předem telefonátem s vedoucím je za mě ideální postup, který ušetří čas.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:IZ 8a a parkování rezidenta
« Odpověď #17 kdy: 11 Května 2022, 14:37:27 »

Záleží, jak moc je chcete srát, ale při nahlížení má SO povinnost vám spisy předložit i bez ohlášení.

Moje oblíbená pasáž:

Citace
V souladu se správním řádem má každý účastník řízení právo nahlížet do spisu kdykoliv a kdekoliv, kde se správní spis nachází. Toto právo lze omezit či vyloučit pouze zákonem. Správní úřad, kde se správní spis nachází, musí oprávněným osobám umožnit nahlédnutí do něj každý pracovní den, kdykoliv v průběhu pracovní doby. Předmětné právo nesmí správní úřad omezit s odkazem na úřední hodiny. Správní úřad není oprávněn vyhovění žádosti oddalovat s poukazem, že spis není připraven. Pokud je spis v kanceláři oprávněné úřední osoby, která není momentálně přítomna, je její představený (příp. jiná přítomná osoba) povinen zajistit okamžité zpřístupnění spisu v podobě, v jaké se momentálně nachází.
Rozhodnutí Krajský úřad Středočeského kraje, Odbor dopravy (odvolací orgán)
Datum: 11.12.2015
Číslo jednací: 160972/2011/KUSK-DOP/HOL
Spisová značka: SZ_160972/2011/KUSK
IP zaznamenána

KAY

  • Příspěvků: 81
    • Zobrazit profil
Re:IZ 8a a parkování rezidenta
« Odpověď #18 kdy: 12 Května 2022, 13:04:10 »

Díky, tisknu a beru s sebou :-)
Kay.
IP zaznamenána

cZelik

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:IZ 8a a parkování rezidenta
« Odpověď #19 kdy: 13 Května 2022, 22:46:09 »

Zdravím,
bylo by dobré ověřit, zda zákaz stání dle IZ 8a není ukončen křižovatkou, viz. charakterové vlastnosti vyobrazená značky, jak je uvedeno ve vyhlášce 294/2015, mimo jiné o zákazu stání dle §3, odst.3 citované prováděcí vyhlášky platí " Zákaz, omezení nebo příkaz je ukončen nejbližší křižovatkou nebo příslušnou dopravní značkou". Je-li mezi umístěním značky IZ 8a a místem, kde vozidlo stálo alespoň jedna křižovatka pak je platnost zákazu, omezení nebo příkazu značky IZ 8a, touto křižovatkou ukončen . A není-li tento zákaz další značkou ( stejného charakteru ) opakován, je platnost IZ 8A touto křižovatkou ukončena. Jakýmkoliv jiným tvrzením ( je ukončena až značkou " konec zóny.." ) říkám "právnické kličky", jejichž cílem je zajistit neoprávněný majetkový prospěch příslušnému samosprávnímu úřadu metodou spoléhání na neznalosti zákonů řidičům nebo vlastníkům vozidel a to tím, že podle předchozí prováděcí vyhláška, platné do 31.12.2015 v § 6 odst.3 platilo, že platnost svislé dopravní značky " Zóna s dopravním omezením " je ukončena svislou dopravní značkou " Konec zóny s dopravním omezením".
Jo, znám mnoho případů opírajících se o tuto "právní kličku". No a pak není pro uložení pokuty právní důvod ...

parazit se ale bude odvolávat na odst.6 :
6) Platnost zónové dopravní značky je ukončena značkou informující o jejím konci, není-li stanoveno jinak.
IP zaznamenána