30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: IZ 8a a parkování rezidenta  (Přečteno 4432 krát)

KAY

  • Příspěvků: 81
    • Zobrazit profil
IZ 8a a parkování rezidenta
« kdy: 12 Dubna 2022, 00:20:41 »

Zdravím,
potřebuji poradit. Jedná se o parkování mé známé, která má na Praze 9 zaplacenu rezidenční kartu. Auto stávalo na Proseku v úseku platnosti DZ č IZ8a. Všechny vjezdy do oblasti jsou označeny touto značkou, navíc na vjezdech do vnitřních ulic jsou ještě značky zákazu vjezdu s dodatkovou tabulkou  "mimo dopravní obsluhy"  ( nicméně ty s ní magistrát neřeší). V těch místech, kde auto opakovaně stávalo, ale žádné modré zóny vyznačeny nejsou ( ani na silnici, ani svislé značky). Nicméně auta tam stojí normálně - spousta aut. Jedná se o oblast ohraničenou ulicemi Zárybská - Ctěnická - Měšická a Lovosická.
 Do dnešního dne jí přišlo 9 výzev po 300,- za přestupek stání v úseku platnosti dopravní značky č. IZ8a "Zóna s dopravním omezením" zakazující stání., a další ještě čeká. Než mi o tom řekla, stačila se proti 4 z nich odvolat, protože myslela, že jsou to pokuty a nějaká oficiální rozhodnutí. V podstatě se v nich kompletně přiznala. Jde s tím něco dělat?  Mám to sem nafotit? Z výzvy není patrné, jestli to bylo práskací auto nebo městapácké šlapky, ale možná by se ve spise nějaké nesrovnalosti, chybějící časy apod. našly. Máme (asi spíš já) jít nahlédnout do spisu teď nebo počkat, až/jestli dorazí zbytek ( auto už tam nestává) nebo to neřešit. Je to z magistrátu....
Dík Kay.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:IZ 8a a parkování rezidenta
« Odpověď #1 kdy: 12 Dubna 2022, 00:50:33 »

Ono strašně moc záleží v jakých fázích jednotlivé "věci" (nazývejte tak výzvy) jsou. U devíti výzev by dávalo ekonomicky smysl se ke všem přiznat a ve společném řízení buďto rovnou zaplatit a nebo si zkusit hrát. V obou případech je to výhodnější, než platit 9x 300 Kč, což navíc patrně nepůjde, neboť se proti několika výzvám "odvolala" a přiznala.

Zde je největší potíž, že těch věcí je 9. Takže budete muset "uřídit" devět výzev a devět lhůt.

Píšete, že to řeší MHMP. MHMP nejede turbo model, tedy po ignoraci výzvy k uhrazení částky se ještě znovu zeptá provozovatele, kdo řídil, a to dokonce 2x. Na to ale díky čtyřem přiznáním nemůžete spoléhat.

Pokud se proti čtyřem odvolala a v rámci těch podání se přiznala, pak by asi dávalo smysl zaslat přiznání (klidně může být hromadné v rámci jednoho dokumentu) i k dalším 5 skutkům, aby to MHMP řešil ve společném řízení. To je strategie, která mě napadá, ale uvidíme, jestli pány kolegy nenapadne něco lepšího.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

KAY

  • Příspěvků: 81
    • Zobrazit profil
Re:IZ 8a a parkování rezidenta
« Odpověď #2 kdy: 12 Dubna 2022, 10:02:29 »

Ono strašně moc záleží v jakých fázích jednotlivé "věci" (nazývejte tak výzvy) jsou. U devíti výzev by dávalo ekonomicky smysl se ke všem přiznat a ve společném řízení buďto rovnou zaplatit a nebo si zkusit hrát. V obou případech je to výhodnější, než platit 9x 300 Kč, což navíc patrně nepůjde, neboť se proti několika výzvám "odvolala" a přiznala

Předpokládám, že dorazí ještě další výzvy. Auto tam stávalo ještě asi do 27/3. Takže těch výzev může být i víc než 9 :-(
Teď by jí to, kdyby vše zaplatila, vyšlo na 2.700,- (nebo víc, jestli dorazí další). Jak by to vypadalo finančně, kdyby prohrála sloučené řízení? Nejvyšší pokuta by se brala z blokového (2.500,-) nebo ze správního řízení? K tomu z ní navíc 50%? A za správní řízení je pořád jen 1.000? Jestli jí přijde ještě 7 dalších, vyšlo by to nastejno. Počítám to dobře?

Jestli bude chtít bojovat, zkusím to uhlídat. Hraje tu roli čas? Je možnost, že by se to podle nových pravidel promlčelo? Nebo, že by to magistrát vzdal nebo neřešil a našel si něco/někoho jednoduššího? Co, kdyby sehnala nějaké další řidiče, kteří, ale časem zjistí, že to ten den na těch místech nenechali aj. možnosti. To je jen můj nápad, nevím, jestli by někoho takového měla (kromě mně 🤗). Udělaly bysme jim v tom docela pěkný čurbes. Pak by se to vlastně vše ( kromě těch přiznaných, i když i u těch by si mohla uvědomit, že to tam vlastně zaparkovala osoba blízká, kterou nechce udat...) překlopilo na ní, jako provozovatelku a šlo by to teprve sloučit. Do kdy musej stihnout rozhodnout i při několikerém přerušení promlčecí lhůty? Do 3 let od spáchání přestupku?
Zítra pro jistotu nafotím ty odvolání a jednu výzvu ( všechny jsou stejné, jen jiné datum, čas a občas místo) a hodím to sem.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:IZ 8a a parkování rezidenta
« Odpověď #3 kdy: 12 Dubna 2022, 10:08:05 »

Jak vypadá takové "odvolání proti výzvě"? Dle mého názoru se posláním něčeho takového nic špatného nestalo. I pokud se přiznala jako řidič, nelze to použít jako důkaz.

Kdy mělo dojít k přestupkům? Ještě v roce 2021 nebo už letos?
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:IZ 8a a parkování rezidenta
« Odpověď #4 kdy: 12 Dubna 2022, 11:32:17 »

Jak vypadá takové "odvolání proti výzvě"? Dle mého názoru se posláním něčeho takového nic špatného nestalo. I pokud se přiznala jako řidič, nelze to použít jako důkaz.

To sice ne, ale může to vést k situaci, kdy s ní na základě 4 přiznání kombinovaných s odvoláním zahájí správní řízení jako s řidičkou a současně zbylých 5 (nebo kolik) věci bude hnít.. Aby se náhodou nestalo, že těch 5 věcí začnou řešit až po tom, co dojedou ty první 4 věci :D
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:IZ 8a a parkování rezidenta
« Odpověď #5 kdy: 12 Dubna 2022, 12:07:15 »

Tak se může přiznat jako řidič i u těch ostatních.
IP zaznamenána

KAY

  • Příspěvků: 81
    • Zobrazit profil
Re:IZ 8a a parkování rezidenta
« Odpověď #6 kdy: 13 Dubna 2022, 10:48:06 »

Tak přišlo dalších 9 (zatím), takže jdeme do toho 😤
Během dne sem nafotím výzvu i odvolání.
IP zaznamenána

KAY

  • Příspěvků: 81
    • Zobrazit profil
Re:IZ 8a a parkování rezidenta
« Odpověď #7 kdy: 13 Dubna 2022, 10:49:42 »

Má smysl rozdrobit to na víc různých řidičů?
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:IZ 8a a parkování rezidenta
« Odpověď #8 kdy: 13 Dubna 2022, 11:29:15 »

Pokud by vám šlo o maximální zatížení úřadu, pak ano. Vám by ale podle mě mělo jít, aby se o všech 18 (nebo kolika) údajných přestupcích vedlo jedno řízení.

Čili podle mě je ideální, aby se to vedlo s jedním řidičem (jako řidič by se měla udat provozovatelka, když už se v čtyřech jiných věcech udala), ten se může chvilku kočkovat (podobně jako vy ve vašem předchozím případě) a pak se řízení o všech 18 skutcích s řidičem najednou zastaví a "spadne" to na přestupek provozovatele, ze kterého už většinou není moc cesty ven.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:IZ 8a a parkování rezidenta
« Odpověď #9 kdy: 13 Dubna 2022, 11:33:45 »

Ještě jednou: Kdy mělo dojít k přestupkům? Ještě v roce 2021 nebo už letos?
IP zaznamenána

KAY

  • Příspěvků: 81
    • Zobrazit profil
Re:IZ 8a a parkování rezidenta
« Odpověď #10 kdy: 13 Dubna 2022, 12:23:39 »

Bohužel už letos. První přestupky v únoru 2022.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:IZ 8a a parkování rezidenta
« Odpověď #11 kdy: 13 Dubna 2022, 12:55:48 »

Od 01.01.2022 existuje odst. 2 § 125g ZPPK, takže klasická finta se spolupracujícím řidičem už nefunguje. Jinak řečeno, aby udaný řidič skutečně pomohl, musel by být pravomocně shledán vinným a nebo musí úřední parazit zahájit sprdelní řízení s provozovatelem protiprávně.

Z toho vyplývá, že je vhodnější udat spíše nějakého Helmuta (nějaké Helmuty). Sám bych asi volil mezi třemi postupy:

a) Udat na každou výzvu jiného zahraničního řidiče, každého s dvěma různými adresami (trvalý pobyt a korespondenční) v zahraničí tak, aby na poštovném úřední parazit utratil více, než kolik by pak mohl vybrat na pokutě od provozovatele.

b) Udat na všechny výzvy jednoho zahraničního Helmuta, jehož doručovací schránku máte pod kontrolou a který se ke všemu přizná a pokusí se správní řízení prohrát.

c) Udat nějakého spolupracujícího řidiče (případně více spolupracujících řidičů) odlišného od provozovatele a doufat, že jej/je líní úřední paraziti obešlou pouze jednou.
IP zaznamenána

KAY

  • Příspěvků: 81
    • Zobrazit profil
Re:IZ 8a a parkování rezidenta
« Odpověď #12 kdy: 13 Dubna 2022, 14:03:49 »

Uvidíme, kolik jich seženeme 😁. To se mi taky líbí víc než jeden.
V příloze 3x odvolání a jedna z výzev. Magistrát je má takové miloučké. Sloučit se mi to podařilo, ale je to trochu na přeskáčku. Zatím je nejvíc těchto umístění, ale je tam (zatím) jedno i před domem, který tam není ... . Uvidíme, co bude v těch dalších.
IP zaznamenána

pacho

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:IZ 8a a parkování rezidenta
« Odpověď #13 kdy: 30 Dubna 2022, 10:05:45 »

Zdravím,
bylo by dobré ověřit, zda zákaz stání dle IZ 8a není ukončen křižovatkou, viz. charakterové vlastnosti vyobrazená značky, jak je uvedeno ve vyhlášce 294/2015, mimo jiné o zákazu stání dle §3, odst.3 citované prováděcí vyhlášky platí " Zákaz, omezení nebo příkaz je ukončen nejbližší křižovatkou nebo příslušnou dopravní značkou". Je-li mezi umístěním značky IZ 8a a místem, kde vozidlo stálo alespoň jedna křižovatka pak je platnost zákazu, omezení nebo příkazu značky IZ 8a, touto křižovatkou ukončen . A není-li tento zákaz další značkou ( stejného charakteru ) opakován, je platnost IZ 8A touto křižovatkou ukončena. Jakýmkoliv jiným tvrzením ( je ukončena až značkou " konec zóny.." ) říkám "právnické kličky", jejichž cílem je zajistit neoprávněný majetkový prospěch příslušnému samosprávnímu úřadu metodou spoléhání na neznalosti zákonů řidičům nebo vlastníkům vozidel a to tím, že podle předchozí prováděcí vyhláška, platné do 31.12.2015 v § 6 odst.3 platilo, že platnost svislé dopravní značky " Zóna s dopravním omezením " je ukončena svislou dopravní značkou " Konec zóny s dopravním omezením".
Jo, znám mnoho případů opírajících se o tuto "právní kličku". No a pak není pro uložení pokuty právní důvod ...
« Poslední změna: 01 Května 2022, 14:15:44 od pacho »
IP zaznamenána

KAY

  • Příspěvků: 81
    • Zobrazit profil
Re:IZ 8a a parkování rezidenta
« Odpověď #14 kdy: 01 Května 2022, 22:54:28 »

Co se zýče toho parkování, tak se jedná o oblast Proseka, kde v centru oblasti jsou rodinné domky a všechny ulice mířící do tohoto centra RD jsou na vjezdu označeny minimálně značkou zákaz vjezdu s dodatkovou tabulkou mimo dopravní obsluhu. V té ulici, kde se stojí, je ještě navíc kromě zákazu vjezdu i značka zákazu zastavení - ale jen na té straně, kde se nestojí. Jednosměrka to sice není, ale i když se do ní vjíždí z druhé strany, kde žádná značka není, musí se vždy do té centrální části  mezi domky vjet nějakou ulicí z okružky tvořené asi 3 ulicemi - a z nich jsou vždy všechny uličky na vjezdu osazeny značkami zákazu vjezdu s dodatkovou tab. mimo dopr. obsl..
A do té okružky zase vede paprsčitě několik ulic, které jsou všechny na začátku označeny začátkem zóny (IZ8a). Takže první křižovatkou je vždy vjezd na tu okružku (odkudkoli) a minimálně druhou křižovatkou je vjezd do té dotčené ulice, nebo ještě několik dalších křižovatek, pokud by se do ní vjíždělo z druhé strany.
IP zaznamenána