30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Kamarádi taxikáře  (Přečteno 12645 krát)

Rudá Zmije

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Kamarádi taxikáře
« kdy: 12 Února 2015, 18:43:07 »

Opět se projevilo napojení pražské taximafie na městskou samosprávu... :)

Byli jsme si s přítelkyní vyzvednout na Václaváku lístky na koncert, věděl jsem že je to na 2 minuty tak jsem to píchnul na vyhrazené místo pro taxikáře (2 volná místa). Přítelkyně se zdržela a jeden taxikář stihnul zabrat místo vedle mne, druhý si asi nevšimul, že sedím v autě, a stál na blikačkách vedle. Koukal jsem že telefonuje a neřešil.

Přítelkyně dorazila, jak si toho všimnul tak na nás zatroubil... no nic, odjeli jsme, a chtěli jsme si v klidu vypít kafe, takže jsem to hodil na blikačky vedle taxikářů - běžně tam takhle stojí ve vozovce třeba i 5 aut, už jsem tam párkrát stál... jenomže to jsem předtím nikdy nenasral taxikáře!

Dorazila pěší jednotka, státní... takže stání v zákazu zastavení, jízda bez řidičáku (viz. http://30kmh.cz/index.php?topic=1155.0, ještě jsem si to nestihnul vyřídit), no a samozřejmě letní pneumatiky. A že prý všechno by mi mohli dát za 2.000 Kč, ale že jako to bude za 300 Kč, když to vyřešíme v blokovém... už už jsem jim to chtěl dokonce dát (300 Kč je v pohodě, a nechtěl jsem tam s nimi strávit 20 minut než to vypíšou do správního), ale pak jsem si uvědomil, že všechny ty jejich "přestupky" jsou naprosto bagatelní, resp. neplatné - za řidičák může jejich kolega, na letních klidně můžu být (v Praze to jde prakticky celoročně, a kor teď, když je ve dne 10°C), no a v "zákazu zastavení" tam stojí denně tak 1.000 aut... takže do správního.

Mladší pan policajt se ještě rozhodnul mi dát "dobře míněnou radu" o tom, že když půjdu do správního, tak to bude dražší a tak... už už jsem chtěl píchnout mobil do nabíječky a začít nahrávat, čekal jsem nějakou kauci. Naštěstí nic. Počkal jsem, až to vypíšou a jednu "dobře míněnou radu" jsem mu dal taky. Bylo to už ve fázi, kdy měli lístek vypsanej, já vyfocenej, takže nešlo nic upravit:

Já: "Teď si to nepřeberte nějak zle, ale taky vám dám dobrou radu"
mladší P: "No"
Já: "Přečtěte si pořádně tu 41áčko... jakože ten paragraf"
mladší P: "Jako proč?"
Já: "No, tam když si to pořádně pročtete, tak zjistíte, že se ta povinnost vztahuje jenom na to, když je na silnici souvislá vrstva toho... sněhu, nebo ledu... žejo. Nebo předpoklad, že může být, což asi jako při 6°C v Praze není"
mP: "No to já samozřejmě vím"
Já: "Tak proč jste mne za to chtěl pokutovat?"
mP: "Já s tím nesouhlasím, myslím si, že by měli mít řidiči zimní vždycky"

Už už jsem chtěl začít s tím, že zákon není o tom, jestli s ním souhlasí nebo ne, a že zneužívá pravomoci... ale za 1) jsem (opět!!! musím si pořídit tu kameru se zvukem, jsem debil) nenahrával a za 2) už ten papír vypisovali 20 minut a chtěl jsem jet. Tak jsem to s úsměvem nechal být.

Jsem na 99% přesvědčen, že dorazili a buzerovali jen z toho důvodu, že je zavolal kamarád taxikář... stál jsem tam takhle za posledních 12 měsíců už 50x, policajti procházeli, projížděli kolem a nikdy nikdo nic neřešil. Jednou se nasere nějakej taxikář tak hned příjde kontrola - a to tím stylem, že borec ještě ani nepozdravil, a už kontroloval pneumatiky... čekal jsem, kdy zkusí povinnou výbavu, ale oni ti státní nejsou zase TAK blbí, aby u (očividně) nového auta kontrolovali výbavu, když už ji dnes každý výrobce dá do nově koupeného auta. Nicméně kdybych přijel v autě přítelkyně, tak by to určitě zkoušel taky :).

Je to vtipný, protože už přes 2 roky jezdím tak, jak jezdím, vždycky jsem měl až překvapivě pozitivní zkušenost (opravdu jsem nezažil vyloženě buzerační kontrolu, a třeba sundávání botiček bylo vždy skoro až legrace), a teď se mi to v rámci asi týdne takhle sejde :). Dokonce mám pocit, že ta má minulá zkušenost s ukradeným řidičákem proběhla přesně minulý čtvrtek :D
IP zaznamenána

wit.cz

  • Příspěvků: 128
    • Zobrazit profil
Re:Kamarádi taxikáře
« Odpověď #1 kdy: 12 Února 2015, 19:20:03 »

je to sice trochu OT, ale mám rok "nove" auto a povinná výbava byla za příplatek, čili nemyslím si, že by byla běžnou součástí
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Kamarádi taxikáře
« Odpověď #2 kdy: 12 Února 2015, 19:36:40 »

mP: "Já s tím nesouhlasím, myslím si, že by měli mít řidiči zimní vždycky"

Policajt se pasoval na zákonodárce  :o
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Kamarádi taxikáře
« Odpověď #3 kdy: 12 Února 2015, 21:21:04 »

Když jsi v autě, tak žádné stání nebo zastavení, jedná se jen o "zastavení vozidla" a opičky ti můžou políbit prdel.
IP zaznamenána

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Kamarádi taxikáře
« Odpověď #4 kdy: 13 Února 2015, 09:13:41 »

tak ty zimní pneu pobavili...

to už člověk někdy neví, jestli je to vysloveně zneužívání pravomocí, nebo jen obyčejná blbost
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Kamarádi taxikáře
« Odpověď #5 kdy: 13 Února 2015, 09:23:51 »

plikous: jste si kolego jist. Několikrát mne vyhazovala městká domobrana z určitých míst, že tam je zákaz zastavení. Když jsme byl v autě, samozřejmě.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Kamarádi taxikáře
« Odpověď #6 kdy: 13 Února 2015, 11:43:41 »

Mates: Vyhazovala, nevyhazovala, zastavil jste vozidlo  :) Jsou situace, kdy je zastavení vozidla povoleno. Třeba můžete říct, že se vám udělalo špatně nebo se rozsvítila červená kontrolka na přístrojovce...
IP zaznamenána

Rudá Zmije

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Re:Kamarádi taxikáře
« Odpověď #7 kdy: 13 Února 2015, 11:54:57 »

Jj, takhle jsem to uz taky nekolikrat resil, ale to bylo jeste v dobach, kdy jsem se s opicemi bavil... :)
IP zaznamenána

Cecil

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 227
    • Zobrazit profil
Re:Kamarádi taxikáře
« Odpověď #8 kdy: 13 Února 2015, 11:57:38 »

A jak je to se stáním dle § 27?
(1) Řidič nesmí zastavit a stát
o) na vyhrazeném parkovišti, nejde-li o vozidlo, pro které je parkoviště vyhrazeno; to neplatí, jde-li o zastavení a stání, které nepřekročí dobu tří minut a které neohrozí ani neomezí ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích, popřípadě neomezí řidiče vozidel, pro něž je parkoviště vyhrazeno,
IP zaznamenána

spec

  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:Kamarádi taxikáře
« Odpověď #9 kdy: 13 Února 2015, 12:50:05 »

:Cecil, myslím, že zastavení vozidla je neprůstřelné

361/2000 sb.
§ 2
Vymezení základních pojmů
Pro účely tohoto zákona
p) zastavit vozidlo znamená přerušit jízdu z důvodu nezávislého na vůli řidiče

Tato činnost není nijak postiřžitelná - z důvodu nezávislého na vůli řidiče - chybí zavinění, takže to ani přestupek být nemůže.
IP zaznamenána