30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Překročení rychlosti (61km/h) - Německo  (Přečteno 4921 krát)

Matteo

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Překročení rychlosti (61km/h) - Německo
« kdy: 05 Dubna 2022, 19:27:03 »

Zdravím, stala se mi taková nemilá věc. Přehlédl jsem omezení rychlosti na dálnici A38 a stacionární radar mi naměřil 181 km/h, což je překročení limitu o 61 km/h. Byla mi vyměřena pokuta 633,5 € a zákaz řízení v Německu na 2 měsíce. Přemýšlím o spolupracujícím Helmutovi, ale
  • funguje to?
  • co se stane, když to nevyjde?

Ocením nějaké konkrétnější rady (klidně do PM).
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti (61km/h) - Německo
« Odpověď #1 kdy: 05 Dubna 2022, 20:18:47 »

Zkuste anonymizovat a nahrat co Vam prislo. Prislo to nedoporucene? Pokud ano, spolupracujici Helmut je IMHO nejlepsi varianta.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti (61km/h) - Německo
« Odpověď #2 kdy: 06 Dubna 2022, 08:00:03 »

Opravdu to sem nahrajte, prosím. Když uvažujete o Helmutovi, tak předpokládám, že Vás nezastavili. A přitom provozovateli vozidla udělili (od kdy?) zákaz řízení?!
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti (61km/h) - Německo
« Odpověď #3 kdy: 06 Dubna 2022, 09:03:41 »

Opravdu to sem nahrajte, prosím. Když uvažujete o Helmutovi, tak předpokládám, že Vás nezastavili. A přitom provozovateli vozidla udělili (od kdy?) zákaz řízení?!
Ja bych rekl ze ridice stale nemaji, hadam ze ve vyzve bude uvedeno ze se ma ridic dostavit na nemeckou fizlarnu do nejakeho data a tam mu ten zakaz od nejakeho data daji (a vylepi do kdy na ŘP).

edit: Spolupracujicim Helmutem mate na mysli osobu co se pisemne prizna a pak se nedostavi? Nevim jak je to, ale teoreticky by mohlo hrozit ze nebude uplne z obliga provozovatel a muze to jit za nim (o nejake zasadni zdrazeni pokuty by se jednat nemelo), ale tusim ze hrozi napr. zabaveni vozidla pokud bude mit provozovatel nezaplacenou pokutu. Pokud bude ridic shodny s provozovatelem, tak pujdou spise po ridici. Takze pokud jezdite do DE casto s tim autem, mel bych u sebe radeji vice penez aby sla pokuta pri zastaveni zaplatit. Oni nejsou moc aktivni v informovani kdo tam co nezaplatil, to resi na miste pri zastaveni.

Pokud myslite spolupracujicim Helmutem osobu, ktera se dostavi na nemeckou fizlarnu, necha si na ŘP nalepit zakaz rizeni a zaplati pokutu, tak to je taky pruchozi, ale furt je tam ta pokuta. Osobne bych zkusil variantu jedna a pak se jako Helmut dokola omlouvat ze se nemuzete dostavit. Bude to vsak fungovat pouze pokud dorucuji nedoporucene.

Co např. deadmut? Pokud jezdite do DE casto, mozna by to bylo pruchozi, myslim ze to tu jeste nikdo nezkousel.
« Poslední změna: 06 Dubna 2022, 09:18:18 od .qoyi »
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Matteo

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti (61km/h) - Německo
« Odpověď #4 kdy: 06 Dubna 2022, 18:11:25 »

Zdravím,

zde foto dopisu.

ad. qoyi: Přišlo to obyčejně; přemýšlím o variantě 1, Helmut který se přizná, ale nikam nikdy nepřijde a nezaplatí. Co jsem se zde dočetl, tak v Německu neplatí zodpovědnost provozovatele vozidla... Nejezdím tam nijak extra často, ale promlčení X let nepřipadá v úvahu.

ad. ladin: Je to fotka ze stacionárního radaru, tedy nezastavili mě
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti (61km/h) - Německo
« Odpověď #5 kdy: 06 Dubna 2022, 18:25:40 »

Souhlasim. Poslal bych tam dopis v EN s udanim Helmuta. Pote co prijde dopis Helmutovi tak priznani s omluvou. A Helmuta bych nechal dopisovat si s organy nejakou dobu (otazky jak je to s tim zakazem). Nejsem si prave jisty zda provozovateli prijde dopis o zastaveni rizeni pokud se Helmut nedostavi na fizlarnu (prave kvuli tomu zakazu). Za me to zatim vypada dobre.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Matteo

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti (61km/h) - Německo
« Odpověď #6 kdy: 29 Dubna 2022, 18:46:00 »

Tak Helmutovi dnes přišel úplně stejný dopis, jako mně... Postup tedy jaký, pžiznat se (viz formulář bod 1 a 3) a rovnou požádat o náhled do spisu?
IP zaznamenána

Matteo

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti (61km/h) - Německo
« Odpověď #7 kdy: 31 Května 2022, 10:17:12 »

Tak jsem odpověděl dle vzoru z jiného místního případu (https://www.30kmh.cz/index.php?topic=9588.0). Nicméně Frau Klitsch, mě odkázala na úřerní hodiny a že se má Helmut dostavit sám a nebo poslat právníka. Mně, jakožto majiteli, žádný dopis nepišel, takže nevím v jaké fázi se to teď nachází a nevím moc jak dál. Helmut dostal dopis obyčejnou poštou.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti (61km/h) - Německo
« Odpověď #8 kdy: 20 Června 2022, 03:38:10 »

Přifařím se sem. Stejná výše pokuty, překročení o 62km/h (122 na 60). Oznámím Helmuta s CZ adresou, ale bude z SK a i oznámení půjde z SK, ať je to zmatenější :)
IP zaznamenána

Matteo

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti (61km/h) - Německo
« Odpověď #9 kdy: 21 Června 2022, 00:40:20 »

Helmut včera obdržel doporučený dopis, takže nevím v jaké fázi se momentálně nacházíme. Třeba pošlou další...
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti (61km/h) - Německo
« Odpověď #10 kdy: 01 Srpna 2022, 19:20:16 »

U mně to probíhá zdá se jinak, byť jsem nechal odeslat napráskání, dle podacího čísla je i doručeno, tak mi přišel další nedoporučený dopis, teď již pouze v mně neznámém jazyce, kde se asi připomínají, že jsem nic neposlal. Přikládám.
IP zaznamenána

rant

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti (61km/h) - Německo
« Odpověď #11 kdy: 12 Srpna 2022, 19:55:28 »

Prislo to nedoporucene? Pokud ano, spolupracujici Helmut je IMHO nejlepsi varianta.

Jakou přesně roli tam hraje ta nedoporučenost? Jako že když napráším helmuta už na první, nedoporučený, dopis, pak je pravděpodobné, že si fízlové budou dopisovat nedoporučeně i s helmutem, a ten si ty dopisy bude moci přečíst?
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti (61km/h) - Německo
« Odpověď #12 kdy: 30 Srpna 2022, 09:04:20 »

ja tam vidim od pocatku 3 chyby:
1. reakce na dopis, ktery vlastne "neprisel"
2. komunikace v nemcine, musi komunikovat reci statu kam to posilaji (prvni dopis ok)
3. pokud reakce tak primarne dotaz mel jit na paragrafy ktere zminuji, jelikoz neni mozne je dohledat v cestine, takze netusite z ceho vas vlastne obvinuji
dalsi postrehy:
> vzdy ukazuji na fotce jen vyrez ridice a znacky, nikdy celou situaci
> a deafaulni hlasce ze zarizeni je kalibrovano bez ofiko papiru bych taky hned neveril

vzdy sem jim tydle dopisy ignoroval a nikdy nic dal nebylo, je fakt ze to vzdy byly drobny
IP zaznamenána