30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Co po mne úřad chce?  (Přečteno 1456 krát)

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
Co po mne úřad chce?
« kdy: 01 Dubna 2022, 11:10:13 »

SO nereagoval na žádost dle InfZ.
Podal jsem opatření proti nečinnosti, kde jsem na závěr napsal, že Navrhuji, aby nadřízený správní orgán přikázal nečinnému úřadu, aby ve lhůtě 10 dnů učinil potřebná opatření ke zjednání nápravy.

A dnes mi od SO2 přišla Žádost o sdělení stanoviska k podání.
Abychom mohli reagovat na podání  potřebujeme, abyste nám zaslal stanovisko k podnětu na učinění opatření proti nečinnosti správního orgánu.

Nějak nerozumím jazyku jejich kmene co po mne chtějí...
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Co po mne úřad chce?
« Odpověď #1 kdy: 01 Dubna 2022, 11:54:54 »

Taky moc nevím, co po vás chce, nicméně váš postup podle mě nebyl korektní.

Když je povinný subjekt nečinný ve věci InfZ žádosti, opravným prostředkem je stížnost ve smyslu InfZ, nikoliv žádost o opatření k odstranění nečinnosti (ve smyslu SprŘ). Tuto žádost podat nemůžete, protože InfZ žádost není správním řízením; správní řízení se z toho stává momentem, kdy SO vypraví rozhodnutí o (částečném) odmítnutí, které je rozhodnutím ve smyslu SprŘ.

Na druhou stranu, kdyby úřad byl slušný, pak posoudí podání dle jeho skutečného obsahu/významu jako InfZ stížnost a tu bude sám řešit, případně nejprve postoupí nečinnému subjektu.

Já to chápu tak, že jste nejspíš vaši žádost o opatření proti nečinnosti podal "moc blanketně" a SO se Vás ptá, co jako vlastně chcete. Ale možná se úplně mýlím.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
Re:Co po mne úřad chce?
« Odpověď #2 kdy: 01 Dubna 2022, 12:25:12 »

Omylem mi tam vypadla věta při mazání..
SO nereagoval na žádost dle InfZ.. Byla dána stížnost na SO2, který také nereagoval.  Následně byla podána žádost o opatření proti nečinnosti.
IP zaznamenána