30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: V tunelu Blanka srazil jeepem motorku. Trest 4 roky, bez RP 5 let  (Přečteno 3534 krát)

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:V tunelu Blanka srazil jeepem motorku. Trest 4 roky, bez RP 5 let
« Odpověď #15 kdy: 03 Dubna 2022, 10:58:51 »

Zrcátko asi nebylo poškozeno, tak jakápak vina motorkáře?
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:V tunelu Blanka srazil jeepem motorku. Trest 4 roky, bez RP 5 let
« Odpověď #16 kdy: 03 Dubna 2022, 12:47:11 »

Zrcátko asi nebylo poškozeno, tak jakápak vina motorkáře?
To mohlo být i šťastnou náhodou. Navíc připravit někoho při jízdě v pruzích o zrcátko není moc pěkné i když se to dá spravit za pár vteřin.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:V tunelu Blanka srazil jeepem motorku. Trest 4 roky, bez RP 5 let
« Odpověď #17 kdy: 03 Dubna 2022, 15:42:06 »

Když požadujete někoho potrestat za bouchnutí do vozidla, tak by tím měl nejdřív někomu způsobit nějakou škodu.
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 345
  • s
    • Zobrazit profil
Re:V tunelu Blanka srazil jeepem motorku. Trest 4 roky, bez RP 5 let
« Odpověď #18 kdy: 03 Dubna 2022, 16:53:53 »

Spravedlivé by bylo, kdyby motorkář dostal 2 roky nepodmíněně. Jako řidič má zodpovědnost za bezpečí pasažéra. Mohl velmi snadno celému konfliktu předejít jenom tím, že by lehce ubral plyn. Namísto toho se rozhodl konflikt eskalovat a tím vystavil nebezpečí těžkého ublížení na zdraví jednu osobu, proto poloviční trest Jeepaře.

Jinak mi přijde trest 4 roky naprosto přepísknutý, paní soudkyně nejspíš pouze plní "společenskou poptávku" po exemplárním potrestání silničních pirátů. Kouknul jsem se i do trestního zákoníku a k mému překvapení jsem tam žádny paragraf trestající pokus o těžké ublížení na zdraví nenašel. Nejbližší co jsem našel byl § 145 Těžké ublížení na zdraví s trestem 5-12 let (2) g) za čin spáchaný opětovně nebo poté, co spáchal jiný zvlášť závažný zločin spojený s úmyslným způsobením těžké újmy na zdraví nebo smrti nebo jeho pokus . Rozsudek je tedy zřejmě hodně kreativní.
« Poslední změna: 03 Dubna 2022, 17:03:24 od urban.novak »
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.